Henius91

Serwomechanizm w 1224

Polecane posty

Henius91    1543

Witam! Podczas ladowania obornika chcialem skrecic kolami i... bach!!! Cos walnelo. Serwo jest luzne i sruba od mocowania sie ulamala :angry: . Juz drugi raz od jesieni mi sie to stalo. :angry: I mam takie pytanko. Czy lepiej by bylo kupic nowe serwo i po sprawie czy kupic orbitrol i bawic sie w przerobki. Ja bym wolal orbitrol bo to jednak troche lzejsza praca ale potrzeba na to troche "siana" i czasu a teraz jest robota w polu. Prosze o pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zts    41

Radzę kupić zestaw orbitrol zwłaszcza że ciągnik pracuje z ładowaczem czołowym, niestety koszt zestawu to około 3000 PLN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543
Radzę kupić zestaw orbitrol zwłaszcza że ciągnik pracuje z ładowaczem czołowym, niestety koszt zestawu to około 3000 PLN.

a jakbym kupil czesci(orbitrol, silownik i przewody) uzywane u goscia co ma rozne maszyny i cigniki uzywane? no i ma tez orbitrole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zts    41

Podawałem cenę nowego zestawu oryginalnego, używka taniej wiadomo, tylko więcej kombinowania przy podłączeniu jeżeli nie jest to komplet. Jednak ze znajomoscią zasady działania to żaden problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal13113    144

niedawno pytałem sie w grene i za kompletny zestaw razem z wężami gościu zawołał coś koło 2500 złoty twierdził że oryginał czeski a nie jakaś chińszczyzna a serwo to tylko o kant h... rozbić nowe czy po regeneracji i tak gówno warte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

Jeszcze zostaje sprawa tego czy da sie zamontowac silownik do niego. Bo to jest chyba jakas wersja przejsciowa. Rocznik tego ursusa to 85/86 i moze on nie miec uchwytu na silownik. To jest dziwne. Ma nowy typ silnika, nowy typ skrzyni biegow, nowy typ maski(scieta) ale ma stary typ tylnego zaczepu. Dziwna sprawa. Moze poprzedni wlasciciel zamienil zaczepy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To mój sąsiad teraz przerabiał przy zetorze 12145, kupił orbitrol, siłownik i przewody nowe i razem dał 1500 zł, sam se założył i kręci się jak cacy :P:P a mocowani sobie do niego dorobił sam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widziałem kiedyś na allegro siłownik i orbitrol o bizona za 400 zł :P moim zdaniem lepiej żebyś założył coś porządniejszego jak masz tura 1500 zł to jeszcze niejest tak drogo, a może nawet gdziesz jeszcze taniej byś może dostał wszystko :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543
Widziałem kiedyś na allegro siłownik i orbitrol o bizona za 400 zł :P moim zdaniem lepiej żebyś założył coś porządniejszego jak masz tura 1500 zł to jeszcze niejest tak drogo, a może nawet gdziesz jeszcze taniej byś może dostał wszystko B)

ale z nowym zestawem po jakims czasie moze sie stac to samo z uzywanym. a od bizona bym nie zalozyl bo trzeba duzo krecic kierownica :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo że nowe to niezawsze lepsze :angry: a kiedyś słyszałem że zakładają od bizona i tak wcale nietrzeba dużo kręcić bo sam mam bizona :P ale jak masz tura to też niemożesz założyć byle czego,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543
Wiadomo że nowe to niezawsze lepsze :angry: a kiedyś słyszałem że zakładają od bizona i tak wcale nietrzeba dużo kręcić bo sam mam bizona :P ale jak masz tura to też niemożesz założyć byle czego,

jescze pomysle. ale mozliwe ze narazie skonczy sie tylko na kupnie nowego serwa bo nie ma czasu na przerobki bo robota w polu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

serwo po regeneracji a nie nowe to 600 zł nowe prosto z fabryjki nie regenerowane zawołali w agromie lublin 2400 zł . a wiadomo ze te serwa to gówno więc rub na orbitrol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam serwo przy 385 i po regeneracji pompy kręci sie dobrze a mam zapiętego Tura 5

ostatnio mi zaczął olej lecieć z jakiejś rurki i co kilka dni trzeba dolać z 0,5 litra oleju jak skończe w polach walczyć to obejrze dokładnie i uszczelnie ale ogólnie nie narzekam na serwo

koło mnie w zakładzie w Pniewach regeneracja serwo to 600 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tez bym radzil orbitrol isiłownik założyć, w jednym ursusie 1014 mam serwo i drążek to kieruje sie ciężej niz w ursusie 914 z turem , w ktorym mam orbitrol i siłownik, z siłownikiem jest o wiele lżej, dzieki za wypowiedz pozdro


Pozdrawiam wszystkich rolników z AF:D
Liczy sie siła i potęga Ursus 1014, Deutz Fahr Agrotron 130 i Claas Tucano320
Moc i Wytrzymałość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal13113    144

Moim zdaniem to ci chwalą serwo którzy nigdy nie jeździli z orbitrolem, nie znam nikogo kto by przerabiał z orbitrolu na serwo a odwrotnie to każdy wie jak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Michal385385
      1) Witam, otóż pierwszym moim pytaniem jest - gdzie dostanę taki filtr do wspomagania C385 DE LUXE? Po odkręceniu w środku znajduje się kilka małych okrągłych sitek. Czy będzie tu pasował filtr wkręcany bodajże PP 8.4 ?
      2) Jak prawidłowo powinno się zalewać nowy olej, a następnie odpowietrzać wspomaganie serwomechanizmu? Bo według instrukcji jest napisane, aby kręcić po 10razy w lewo i prawo do oporu, lecz problemem jest to, że po chwili kręcenia w lewo, czy też prawo powstaje tak ogromny opór, że za chiny dalej nie chce się przekręcić kierownica.
      Z góry dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam i miłego dnia / wieczoru życzę!


    • Przez Maciekkkk
      Ursus 914 wyrzuca olej ze zbiornika oleju od wspomagania i ciężko sie kręci, czy to moze być wina pompy wspomagania ? 
    • Przez pawel
      Witam wszystkich czy już ktoś dokonywał takiej przerobki i jak to rozwiązaliście. Za wszystkie podpowiedzi i uwagi na ten temat z gory dziękuję.
    • Przez ursusikc330m
      Mam pytanie,ciężko się kieruje w ursusie 1634 i niewiem czy wina leży po stronie pompy czy orbitrol?
    • Przez ursusikc330m
      Mam pytanie czy montował ktoś wzmacnianą pompę wspomagania w dużym ursusie bo moja obecna kwalifikuje się do wymiany i zastanawiam się czy kupić taką jak była w oryginale czy taką o większej wydajności
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj