Skocz do zawartości
patrick30

Case 5140 problem z podnośnikiem EHR

Polecane posty

patrick30    0

Witam...nie mogę sobie poradzić z tym przełącznikiem w kabinie ,nie działa podnośnik z tego przełącznika po przełączeniu na błotniki działa.

Po zdjęciu kostki z tego przełącznika( tak jak na obrazku) metodą "prób i błędów" wyszło ,że zwierając piny 3(od prawej)  5 podnośnik  podnosi a zwierając 3 z 4 opuszcza czyli ewidentnie wychodzi ,że walnięty jest ten przełącznik. Kupiłem nowy z Allegro za ok 160pln i niestety podnośnik dalej nie działa .Mierzyłem go omomierzem czy daje zwarcia po między tymi samymi pinami jak  wyżej na krótko i niestety nie daje.

Zareklamowałem go ,odesłali mi inny i dalej jest to samo. Mam pytanie czy może miał ktoś z Was podobny problem bo mi się wydaje ,że ewidentnie powinien ten przełącznik dawać te zwarcia a nie dają i  oba są wadliwe ale może się mylę. Bardzo proszę o pomoc.

post-34947-0-36376700-1468582272_thumb.jpg

szczepcio05    0

W moim nie działa sterowanie dźwignią ale elektrycznie jest ok. więc wymontowałem swój przełącznik i pomierzyłem opis połączeń pinów jest na zdjęciu ustawienie przełącznika   powinno być takie jak u ciebie

post-59740-0-28913000-1468592270_thumb.jpg

Wiadomość z agroFakt.pl

patrick30    0

Dziękuje bardzo szczepcio05 za taką konkretną wyczerpującą odpowiedź, jesteś niesamowity!!  mierzyłem trochę omomierzem ten nowy przełącznik i wychodzi jednak

tak samo jak u Ciebie , przynajmniej podnoszenie,opuszczanie i z błotników przejścia były tak samo czyli przełącznika nie mam się co czepiać. W między czasie wyjąłem

te dwa przekaźniki które są pod tą konsolą z dźwigniami(prawa strona) i jednego z nich wymieniłem i nic to nie dało i ciągnik wylądował u elektromechanika ma przejżeć

instalację. Zastanawia mnie w takim razie dlaczego u mnie podnosi i opuszcza zwierając piny na kostce od tego przełącznika (od prawej) 3 z 5 i 3 z 4 a w prawidłowo działającym wg. Twojego opisu są to inne piny ??   jaka tego może być przyczyna ??

patrick30    0

Autoelektryk się poddał ...nie podnosi z kabiny dalej, przełącznik wymieniony , jeden z dwóch przekaźników wymieniony i nic to nie dało , z błotników i zwierając na krótko w kostce (tak jak pisałem wyżej)podnosi i opuszcza normalnie czyli  z pewnie coś z modułem sterującym  , jak się do niego wpiąć i jaką aplikacją???

patrick30    0

Witam ponownie ....mam dobre wiadomości !!! podnośnik z kabiny śmiga jak nowy, powód był dość błachy , ale przyznam ,że bez pomocy postu poniżej wżyciu bym na to nie wpadł,  uszkodzony był jeden z przycisków błotnikowych nie było na nim przejścia i po zmostkowaniu w kostce wszystko jest ok. także wypada mi bardzo podziękować: Tedi26ak

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/3707-case-5120/page-7

Napisany 10 marzec 2013 - 00:15

Antekpirat miałem podobnie ale powód był błachy bo wine miał jeden przycisk na błotniku nie wracał do pozycji neutralnej po puszczeniu. Wyciągnąłem wszystkie i rozebrałem i wyczyściłem oraz zapryskałem WD 40 i pomogło. Można zmostkować kablem dwa styki w kostce i jak nie idzie naprawić przycisku teraz nie pamientam jakie to kolory ale możesz sprawdzić na przycisku który działa. Wystarczy zwykły miernik do sprawdzania przejścia. W dobrym przycisku między dwoma pinami jest przejście a jak naciśniesz to przerywa połączenie i łączy na dwóch kolejnych. W uszkodzonym przycisku niema przejścia. Wystarczy że w którymś przycisku nie ma przejścia i sterownik myśli że ktoś stoi z tyłu i i nie pozwala urzyć podnośnika z kabiny. Postaram się ci przesłać schemat sterowania

Fati    0

Witam Panowie chciałem odświeżyć temat. Kupiłem niedawno Case 5140 i jest problem z podnośnikiem, a mianowicie joystic działa odwrotnie gdy daję do przodu to podnosi, a jak do tyłu to opuszcza, Przyciski na błotnikach działają, podnoszą i opuszczają ale nie działa dźwignia regulacji pozycji.

Prosiłbym o jakieś sugestie.

Fati    0

Co jest Panowie, nikt się nie pochyli nad tematem?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez kolas1989
      Mam problem z podnośnikiem w Same Laser 100. Sama pompa podnośnika jest w pełni sprawna jednak moim zdaniem problem tkwi w nieprawidłowym ustawieniu 'przełączników' podnośnika. Ciągnik kupiłem niedawno i prawie od samego początku miałem problemy z podnośnikiem, raz podnosił a raz nie. Jeżeli ktoś posiada taki ciągnik to prosiłbym o pomoc bo nie bardzo wiem co mogę jeszcze zrobić...
    • Przez karpiu88op
      witam kolegów mam fenda 310 1988r na wyswietlaczu ehr pala mi sie dwie kontrolki czerwona i żólta
      a sam ehr jest zablokowany prosze o pomoc moze ktos miał cos podobnego
    • Przez sieciun15
      Witam. Otóż mam taki problem, nie dawno zakupiłem Claas'a Celtisa 446 RX. I nie mam pojecia do czego służy ta dźwignia, 2 są od hydrauliki, czerwona gaz ręczny a ta ostatnia?

• Przez Vroobel
      Witam kolegów,
      Jestem świezym posiadaczem case 5150 pro i mam problem z ehr mianowicie w pozycji pracy nie dziala dźwignia ustawiania glebokosci. Nie dziala mi też pokrętło od szybkości opuszczania i regulacji pozycji. Po przełączeniu joysticka w pozycje pracy podnosnik automatycznie idzie w gore i opuscic go mozna jedynie joystickiem.
    • Przez Karror830
      Witam. Mam pytanie, jaka swieca siedzi w case 5150, żarowa czy płomieniowa? Jeden z handlarzy jak szukałem case twierdzil ze plomieniowka, inny znowu że zarowa. Latem nie bylo to istotne ale teraz lepiej wiedziec jak uzytkowac, bo jezeli zarowa to podgrzewam trzymajac kluczyk miedzy zaplonem a rozruchem a plomieniowke mozna krecic od razu?
      I jak najlepiej sprawdzic czy jest sprawna?