Zetix

z056 silnik TURBO pytanie

Polecane posty

Zetix    46

Cześć, posiadam z056 z silnikiem 6ct107 (albo jak ktoś chce sw400 turbo) nie jest to silnik z autosana , tylko rekorda. Rok temu wymieniłem w nim turbinę ponieważ (oryginalna jeszcze!) była zatarta . Teraz bizon odżył idzie jak rakieta, jeszcze jest bez sieczkarni to możecie sobie wyobrazić co on robi na polu :D

Ale moje pytanie brzmi. Wymiana filtra oleju w SILNIKU - jaka jest jego konieczność? Na chwilę obecną na zimnym silniku mam ciśnienie 5bar, a na rozgrzanym 3 bary na wolnych obrotach . "Fachura" wioskowy mówi żeby nie ruszać filtra ponieważ może to popsuć ciśnienie. Nie chce mi się w to wierzyć, więc chce też się was o to zapytać. Jak mnie pamięć nie myli ... nie pamiętam kiedy był wymieniany a trochę go już mamy. Jak się do niego dostać? Bo ten filtr jest jak pompa wtryskowa z tyłu... czy mam dostać się do niego od strony zbiornika? Nie ma chyba potrzeby spuszczania oleju z silnika tak? Bo mam zalany stan i nie wiem co robić w sumie. Proszę o pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650

Od wymiany filtra spadnie ciśnienie ten fachura to niech lepiej rowery naprawia :).Zasada jest ogólnie taka żeby zmieniać filtr razem z olejem.Oleju nie ma potrzeby spuszczania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetix    46

Okej, zmienię po żniwach i tak będę wymianę robił we wszystkich maszynach. A fachurze powiem, niech naprawia kosiarki. Temat do zamknięcia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peny259    11

Jak się zmienia z dobrego oleju na superol z promocji to ciśnienie spadnie :-) Przy silnikach z turbo ważny jest czysty olej bo to przecież on smaruje turbine.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650

No jak masz turbinę to na oleju nie oszczędzaj.Wymiem lepiej przed kolejnymi zniwami bo kombajn i tak stoi po żniwach chyba że jeszcze qq kosisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetix    46

Teraz to uważaj bo pęknie półośka, albo rozleci się dyfer albo cała skrzynia. :D

 

Skrzynia już "wali" na 3 biegu :P Półoś prawa w tamtym roku się ukręciła... Strach gazu dodawać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Olej zmienia sie minimum  raz w roku, lub przy odpowiednich godzinach, tu chodzi o starzenie sie oleju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1951

o tak. Raz w roku jest ok.
Musisz wiedzieć dlaczego mechanik tak powiedział. Każdy układ smarowania dysponuje regulacją ciśnienia. W zasdzie działa ona na ograniczeniu ciśnienia max. Układy te zabezpieczane są także przed jego spadkiem i mając na swojej drodze filtr oleju dysponujemy zawore.m omijającym filt. jeżeli jest on otwarty ciśnienie wolnych obrotów może być wyższe i niema efektu mrugającej lampki. Nie jest to jednak metoda naprawcza. Silnik w kombajnie jest narażony na pył i tu wymiana oleju z filtrem raz w roku to minimum. Jak nie domkniesz dobrze obudowy w filtrze powietrza kiedyś to sam się przekonasz jak to zadziała na silnik, azczególnie doładowany. Filtr nie psuje ciśnienia, robią to panewki, pompa nawet turbospreżarka.
oczywiście zawór omijania filtra otwiera się samoczynnie...
te całe 5 atmosfer na wolnych to moim zdaniem dużo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bizonek
      bizon zo56 jak zwiększyc jego wydajność ja jestem troche magik  wiem to i owoo bizonie wiem wszystko tylko jak zwieszyć jego wydajność wiecię piszczie 
    • Przez SebastianPycia
      Witam. Dzisiaj zauważyłem że w miejscu zaznaczonym na biało na zdjęciu lecą iskry podczas pracy młocarni i hedera, a tam gdzie na niebiesko zaznaczone, tylko po drugiej stronie to koło pąsowe jest strasznie gorące. Do tego było czuć jakby dym palącej się trawy. Po zgaszeniu bizonka z gardła zaczęło się lekko dymić. Czy to łożysko czy może coś innego??


    • Przez agromichu
      Jakie akumulatory polecacie do bizona z056? Potrzebuje dobrych bo najtańsze 5 lat wytrzymały ;/
    • Przez rafto
      Witam, jakie zakładacie opony do swoich wózków od hedera ? Zakładał ktoś opony pełne od wózka widłowego ? Poszerzał ktoś rozstaw kół ?
    • Przez mejtun
      Dzień dobry, 
      Jest tu ktoś kto wymieniał tą ( nie wiem czy dobrze to nazywam) półkę za podsiewaczem do której przykręcany jest grzebień na kilka śrub? 
      Jak się do tego zabrać? Półka przykręcona jest pod mocowaniem podsiewacza ale jak ją stamtąd wyjąć? Muszę wywalać sito górne z dolnym? Może ktoś mnie pokieruje?   
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj