dzony9203

Jaka prasa rolująca do Belarusa 920.2

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
dzony9203    2

Witam wszystkich.

 

W planach mam zamiar kupić prasę rolującą do Belarusa 920.2 (81 KM, 2015 rok).

Rocznie będzie robiła koło 250-300 balotów siana / sianokiszonki.

 

Czy macie coś do polecenia (oczywiście NIE nowa), jakąś używkę w rozsądnej cenie.

Niestety przedziału cenowego nie potrafię podać, bo inwestycję realizowałbym dopiero w przyszłym roku.

 

Liczę na pomoc, pozdrawiam ;)

 

 

ps. Jak zły dział to przenieść.

Edytowano przez dzony9203

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JdCinek    60

Mogę polecić Ci Warfame Z-543. Ja mam ja już ja od 2006 roku i rocznie zwijam 500 belek . Mój egzemplarz bezawaryjny. Nie wiem jak w sianokiszace Ale w sianie i dłoni bardzo dobrze się sprawuje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

Krone kr 130 byłaby idealna. Jest to naprawdę dobra prasa chwalona i popularna. Będziesz miał spory zapas mocy, wydajność powinna być zadowalająca. Zgniot ma również bardzo dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam John deere 550 lub nowsza oczywiście z siatką i szerokim Podbieraczem. Sam mam taką 4 lata i pracuje bezawaryjnie. Bez porownania z polskimi prasami jeśli chodzi o zgniot beli i wydajnosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gladius    3

Ilu ludzi, tyle opinii, jak ze wszystkim.
Mogę napisać tylko, że rocznie robimy jakieś 400 balotów siana+sianokiszonki i od 5 lat prasujemy prasą Metal-fach. Kupiliśmy używaną za 20 tys. Przez te lata mieliśmy w zasadzie 1 awarię - problem z owijaniem siatką - ale to może zdarzyć się w każdej maszynie. 
Prasujemy na razie niestety C-360, więc do ideału brakuje sporo, ale do Twojego ciągnika byłaby idealna. Na zgniot nie narzekam, a przy mocniejszym ciągniku byłby super.
Tania, raczej bezawaryjna, łatwa w obsłudze, a jakby co części tanie i łatwe do wymiany. Wydajność nie zachwyca, ale na małe gospodarstwo spokojnie wystarczy.
Główny mankament? Problemy z prasowaniem słomy, ale to dotyczy wszystkich walcowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzony9203    2

Dziękuję za szybki odzew. Przeglądałem mniej-więcej cenowo ile kosztowałyby prasy które polecacie i bez 15 tys niema co podchodzić...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gladius    3

Tak szczerze, to poniżej 15 raczej nie kupisz nic wartego uwagi - oczywiście "coś" się znajdzie, ale warto się zastanowić, czy warte nerwów, roboty itp

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CaseBizon    9

ja również polecam Krone kr 130 (miałem kr 125 ale to ta sama prasa tylko nasza miała węższy podbieracz) robiliśmy nią około 400 bel sianokiszonki i z 700 słomy rocznie i nie było z nią większych problemów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Kup używana tylko zachodnią za 25 znajdziesz dobrą prasę (na sznurki bo z siatką to drożej i bardziej zużyte)) i tutaj marka nie ma znaczenia byleby niestyrany egzemplarz.
Wcześniej miałem z543 i nigdy więcej i w okolicy było ich sporo ale każdy po roku dwóch sprzedał i ma zachodnią.
Dobrze się zastanów nad tym co będziesz prasowal bo jeśli tylko do kiszonki to ja bym myślał chyba nad walcowa lub łańcuchowa bo pasowka ma jednak z tym problem i pasy dostają w kość zwłaszcza na nieodpowiednim pokosie.
Do słomy myślę że tylko pasowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    441

Witam cię kolego, wszystko zależy od budżetu. Wiadomo każdy chwali, to co sam posiada ja mam walcówkę Welgera i pracuje z Mtz 82. Rusek do pracy bez noży jest w sam raz. Dałem 25000 zł, i mam w niej pełne wyposażenie.  Myślę że jak do sianokiszonki to walcówka, będzie najlepszym wyborem, odnośnie problemów ze słomą, to w moim przypadku jak narazie to tylko mit, w metal fachu słoma się zatrzymuje to prawda. Tak samo jak w welgerze rp12, ale od rp 200 w górę już nie. Myślę że za jakieś 20000 zł kupisz już fajny egzemplarz, najlepiej szukaj z szerszym podbieraczem, i z siatką bo jest dużo wygodniej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

No właśnie popieram wypowiedź skoczka, też słyszałem że od rp 200 nie zatrzymują się baloty, ponieważ mają dobre walce. Belki zatrzymują się właśnie w metal-fachach, wszystkich claasach, welgerach rp 12 i nie przypominam sobie jeszcze jakichś. Moim zdaniem krone kr 130 byłaby najlepsza ewentualnie welger rp 200, z tym że kolega robi mało balotów to raczej ta druga odpada, bo to już na większe areały gdzie potrzebny jest bardziej wydajny sprzęt. Ale to tylko moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzony9203    2

Dziękuje wszystkim za pomoc i za udział w dyskusji. Teraz mniej więcej wiem jakby to wyglądało cenowo.

Na allegro widzę za ok 15 tys prasy z 1990 roku, szukać nowszej czy ta ujdzie?

 

Nie ukrywam że cena tu gra dużą rolę, ale jak zauważyliście areał nie jest bardzo duży.

Najwięcej myślałemo krone kr 130 o której pisaliście, są jakieś typowe usterki, jak droga jest eksploatacja?

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kostromati    2

Kr130s ma problem z rozciaganiem lancuchow przez brak sprzęgła klowego i to jest jedyny minus, to są jedyne prasy krone bez tego sprzęgła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

Czerwone były tylko ze sprzęgłem, zielone były już bez. Tylko zmiennokomorowe są ze sprzęgłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Hipo453
      Witam, a więc tak mam problem w sipmie z owijaniem sznurka, gdy puszczę sznurek i owija do lewej strony dochodzi do ogranicznika i sznurek pęka. Tak dzieje się prawie za każdym razem co to może być przyczyną? Dodam że w tamtym roku wymieniłem na nowy rozprowadzacz sznurka. Drugi problem z łozyskiem z przekładni kontowej wychodzi walek na scianke i tam jest to łozysko. Przy dobijaniu beli ono się sypie po 20 belkach trzeba nowe łożysko. Czy to wina wałka, że jest podgięty i ma bicie ? Nwm już sam. Dzieki za pomoc :)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj