Skocz do zawartości
Setik

Tania i prosta prasa rolująca

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Prasa
rafff24    26

Jak się nie da? Komora prasowania jest taka sama co w 545 i 550. Trzeba tylko nóż do sianikiszonki mieć lub listwę zgarniającą i tyle. Szczelny rozdzielacz w ciągniku też by się przydał, bo prasa bez haków jak 545.

wyczytałem, że problem jest z regulacją zbicia beli w 540 w sianokiszonce, masz 540 i robisz nią sianokiszonkę?

Edytowano przez rafff24

mfek3050    59

No faktycznie są na sprężynie. A to, że klapa się uchyla bo belka się ubija to wiem ale myślałem, że haki są po to żeby się nie otwierała a nie wiedziałem, że są na sprężynie :D Dzięki za wyjaśnienie ;)

Wiadomość z agroFakt.pl

ela3225    630

pracowałem kilkoma prasami bez zamków i nie miałem zadnych problemów ,obecnie mam deutz fahr mp 130 i bele zbija super ,a reguluje sie zawrem przy prasie

pawlus224    1458

Ciekawe czy temat nadal aktualny ?

Ja kupiłem 2 lata temu starą prostą hesstonkę 5700 , bardzo denerwował wąski podbieracz , ale poza tym zrobiłem nią jakoś 300 bel w sezonie a dołożyłem ze dwie spinki łańcucha i oponę :) Dałem za nią 4700zł , miała podwójny sznurek , haki na komorze i była zmiennokomorowa , podnoszenie podbieracza mechaniczne . Jak na takie ilości polecam , chociaż nerwów trochę nadwyręży w suchej krótkiej słomie ...

matias95    74

Na prasowanie słomy zawsze jest rada ;) Wystarczy prasować ją wieczorem lub wcześnie rano jak jeszcze rosa jest ;)

lukbold    397

tak, tak.. i ten smród spleśniałego.. bezcenny

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się