Zaloguj się, aby obserwować  
tomakos

Przedni TUZ w ursusie

Polecane posty

andrzej2110    535

ma


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mietek180    0

Witam wszystkich mam taki pomysł . Mam 1012 na miekkim przodzie i na wysokich oponach w przyszłości myśle nad agregatem uprawowo siewnym i tak myśle zmienic na twardy przód i założyć balonówy i na przodzie tuza . Na tył myślałem agregat siewny i na przód dać 3m Campbela to byłaby zarazem przeciwwaga i nie byłby nacisk az tak na oś przednia bo byłby agregat z tyłu . a myślałem tez do niego ibisa L 3+1 i moze jakby sie udało moze wymyślec na ramieniu na tuz z przodu sama taka brone to niebyłoby takie ciezkie i nie trzesło by ciagnikiem Co wy na to?? pozdro for all

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor03    4

ja tez chce do mojego 1224 De lux zalozyc tuz i wal campbela!!. Mysle ,ze to jest dobry pomysl !!!!!!!!!!!!! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PronarekP5    67

aż tyle to troche za drogo za tyle to kupisz używanego tura a tak po za tematem to ja widziałem już c-360 z przednim tuz B) B)


FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy007    0

@PronarekP5 na 1224 chcesz kupić dobrego tura za 4tys no nie ośmieszajmy się?


Zetor Proxima 110 Power
New Holland T5.105+TUR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przeglądając w necie strony natknąłem się na coś takiego http://www.technikarolnicza.pl/index.php?go=art024

 

W niedalekiej przyszłości mój ojciec by taki chciał nabyć, tylko jest jedno ale. Czy jeżeli podnośnik jest na hydraulikę. To czy jest możliwość zawieszenia na przednim TUZie maszyny która działa na hydraulikę. Chodzi mi tu o widlak do palet. I czy ktoś wie ile może taki kosztować?


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik2222    0

pierwszy raz coś takiego widzę ale nie mniej niż 2000 tysiące to napewno


Ursus jest najepszym traktorem,każdy to wie.Żaden traktor przy nim nie liczy się.Zapraszam do obejrzenia moich filmików na You Tube.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

pewnie że jest do tuzu z przodu idzie tylko jeden przewód tak jak z tyłu a wyjśc w 912 masz więcej wyjśc jak jedno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko sterowanie hydrauliką odbywa sie za pomocą jednego przełącznika a ja chce dwie maszyny podpiąć o osobno nimi kierować.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klama    13

to chyba trzeba rozdielacz wymienic . tak mi sie wydaje


KPK - Ochrona

Zapraszam na moje konto YT /user/klama958

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
Tylko sterowanie hydrauliką odbywa sie za pomocą jednego przełącznika a ja chce dwie maszyny podpiąć o osobno nimi kierować.

Przypatrz sie rozdzielaczom od ładowaczy czołowych, ja jedno gniazdo mam rozbite na 3 sekcje dwustronnego działania, spływ puściłem bezpośrednio do skrzyni. Drugie gniazdo jest wolne i tam też można coś podpiąć. Obok masz też wolny spływ. Żyć nie umierać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

Tak jak w temacie mam zamiar zakupić TUZ-a do c-385. Ma mi on służyć przede wszystkim do mygłowania budulca, przewożenia balotów z stogu do stodoły, odśnieżania prywatnej drogi, i w przyszlości do jakiegoś agregatu. W związku z tym mam wątpliwości czy: da se rade, nie straci na mocy i na przyczepności ciągnik jest bez napędu i czyt nie będzie mocno cierpiała przednia oś( mam na myśli łożyska w piaście ). TUZ ma udzwig 2200kg + waga TUZ-a ( dosyć dużo w porónaniu do tura ). W mygłowaniu tą wage to obłoży spokojnie!

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi :)

 

Pozdrawiam!


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Mygłowanie to słowo określające tylko podpychanie drewna tartacznego na kupkę (stos)a dokładnie to masz tu


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

Bez przedniego napędu to szału nie zrobisz tą 385. A po za tym to nie wiem jak długo wytrzymają ci sprężyny w przodzie bo on ma miękki przód ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

O sprężyny to się nie martwię bo wkłada się w nie kliny takie coś co blokuje sprężyne i już przodek jest na sztywno. Do lasu wziołem ciągnik specjalnie bez przodka żeby był zwrotniejszy i zwiniejszy. Czemu twierdzisz że bez przodka szału nie robie tą c-385?

Według mnie jest idealna te 3 szkuki po kubiku to ciągne śmiało, kumpel ma 1014 i też zrywa w lesie i przodek mu nic nie daje bo i tak na tylnej osi nąstopa się jedzie. Nawet bym powiedział że ja jestem szybszy bo mam większy poromień skrętu i szybciej nawruce.


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

Może w lesie faktycznie jest mniejsza zwrotność ale zawsze co 4 koła ciagną to nie dwa. A moja sugestia dotyczyła raczej pracy tym TUZem jeśli byś chciał pchać coś i skręcać kołami. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

No niby będzie miał troche pchać ale grubsze sztuki tyłem a te cięciejsze i średnie przodem. Teraz jeszcze nie będe kupowoł tylko dopiero na wiosne. Ale jeszcze zobacze


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

Ja chciałem kupić tego z pomarola wiem że to dobra i solidna firma. A samemu to nie będe taki pewien. I jak kupie to gwarancje dostane i VAT se odlicze.


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil5421
      Witam mam pytanie czy orientuje się ktoś - przerobienie konstrukcji wsporczej z ursusa 5314 na c 385 to duzo modyfikacji?
    • Przez Bartek1231
      Witam mam pytanie czy przerabiał ktoś może hamulec skrzyni biegów w ciężkiej serii Ursusa na jakieś hydrauliczne czy coś w tym stylu, ponieważ oryginalne nie bardzo mi odpowiada. Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • Przez ZŁOTY
      Witam posiadam zetora 6245 i zastanawiam się zamontować do niego tura hyrdamet o udźwigu 1600kg i nie wiem czy jest wymagane wzmacnianie ramy bo niby może się przełamać może ktoś się wypowiedzieć? 
    • Przez 799332
      Witam mam problem z wałkiem podsiewacza przy kombajnie John derre 1065 urywa się. Jakie mogą być tego powodu przyczyny z góry dziękuję za podpowiedź. 
    • Przez Bartek1231
      Witam chciałbym zamontować tuz do swojego Ursusa. I nie wiem czy wykonać go samemu czy kupić gotowy. Zestawy które widziałem nie są takie jak ja chce. Jeśli zdecydowałbym się go wykonać to z jakiej grubości blachy? Ktoś już coś takiego robił? Zależy mi na udźwigu minimum 3 ton. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj