Zaloguj się, aby obserwować  
tomakos

Przedni TUZ w ursusie

Polecane posty

tomakos    0

Witam powiedzcie mi koledzy czy da rade zalozyc przedni TUZ we wlasnym zakresie do ursusa1134.jesli tak to co trzeba przerobic zeby to zrobic :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

Z założeniem TUZ nie powinno być większego problemu, montuje go się do półramy przykręcajac śrubami  ;) . Trzeba tylko ten TUZ jakoś skombinować. Albo zamówić w Ursusie (nieco paskudnie on wygląda) lub zapożyczyć z Farmera lub Farmtraca-te są ładniejsze i mają składane ramiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomb2    1
Ja zrobiłem za 200zł

 

Może opisz co i jak jakieś fotki zrób ?


Ciesz się każdą chwilą życia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomb2    1

Dobra masz meila jak nie możesz o galerii wstawić tomb2@o2.pl Weź jeszcze napisz coś jak to zrobiłeś


Ciesz się każdą chwilą życia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomakos    0

a wiecie moze jak jest napedzany WOM.slyszalem ze WOM napedzany jest hydraulicznie nie wiem czy to prawda.moze ktos wie??!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

Przedni WOM w Ursusie jest napędzany od wału korbowego silnika, napęd jest pobierany z przystawki od koła pasowego z przodu silnika na przekładnie redukcyjną.

Jest on ząlączany tak jak tylny WOM poprzez sprzęgło sterowane hydraulicznie, tylko niestety jest jeden zawór do sterowania WOM-em i przedni jak i tylny załączają się jednocześnie. Ale zawsze przedni lub tylni można rozłączyc poprzez sprzęgło kłowe :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krynio    2

Ja też bym bardzo prosił o fotki i jakieś wymiary i td dotyczące wykonania takiego tuza mkrynio@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lisek    7

do Turbina:

Może byś nam trochę przybliżył na forum jak ci się udało zrobić przedni TUZ za 200zł. Po co masz wszystkim maile wysyłać.

Ja potrzebuję tylko ramiona i wieszaki do tylnego TUZ i nawet używanych za tę cenę nie mogę znaleźć, a w sklepie jedno ramię prawie 400 zł kosztuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomakos    0

do LowRider:napisales ze przedni WOM wlaczany jest tak samo jak i tylni WOM-hydraulicznie ale powiedz mi jak to podlaczyc zeby to dzialalo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

Najprościej to będzie połączyć te 2 przewody od sterowania sprzęgłem przedniego WOM z 2 przewodami od sterowania sprzęgła tylnego WOM :unsure: . Bo aby wstawić dodatkowy zawór do oddzielnego sterowania to trzeba trochę więcej pokombinować :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

A wjęć,siłowniki pochodzą z odzysku a konkretnie od auta ciężarowego są to tłoki kture podnoszą kabine,kosztowały 50zł za 2szt.Ramjona są zrobjone ze sztaby o wymjarach 60mm - 40mm kupjona na złomowisku równiesz za 50zł.Najdroższe były węże i szybkozłącze koszt 100zł.Blacha o grubości 10mm była moja.Reszta tego wynalazku to są otwory i stworznie kture sobje samemu wywjerciłem i wytoczyłem.Ndo kosztów norzna by jeszcze policzyć troszke drutu,co2 do spawarki,tarcze do pszecinarki,noi energja.

 

Ps:25zł sruby potszebne do pszykręcenia konstrukcji do ramy ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczupak    1

jak ci to nie sprawi kłopotu to wyślij i mi arczi362@vp.pl :unsure:


,,Nigdy nie podpisałbym się własnym nazwiskiem pod produktem, który nie ma w sobie tego, co jest najlepsze we mnie'' - John Deere :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil5421
      Witam mam pytanie czy orientuje się ktoś - przerobienie konstrukcji wsporczej z ursusa 5314 na c 385 to duzo modyfikacji?
    • Przez Bartek1231
      Witam mam pytanie czy przerabiał ktoś może hamulec skrzyni biegów w ciężkiej serii Ursusa na jakieś hydrauliczne czy coś w tym stylu, ponieważ oryginalne nie bardzo mi odpowiada. Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • Przez ZŁOTY
      Witam posiadam zetora 6245 i zastanawiam się zamontować do niego tura hyrdamet o udźwigu 1600kg i nie wiem czy jest wymagane wzmacnianie ramy bo niby może się przełamać może ktoś się wypowiedzieć? 
    • Przez 799332
      Witam mam problem z wałkiem podsiewacza przy kombajnie John derre 1065 urywa się. Jakie mogą być tego powodu przyczyny z góry dziękuję za podpowiedź. 
    • Przez Bartek1231
      Witam chciałbym zamontować tuz do swojego Ursusa. I nie wiem czy wykonać go samemu czy kupić gotowy. Zestawy które widziałem nie są takie jak ja chce. Jeśli zdecydowałbym się go wykonać to z jakiej grubości blachy? Ktoś już coś takiego robił? Zależy mi na udźwigu minimum 3 ton. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj