Skocz do zawartości
mlody1989

John Deere 1177 wał od wycząsaczy grzeje się,klocki wycząsaczy wymiana

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
john
mlody1989    0

Witam

Mam problem tego typu że wał od wycząsaczy grzeje się tak że nie można go dotknąć.

Klocki nie są dokręcone na maxa tylko jest luz że można wycząsaczem ruszyć prawo-lewo.

Panowie może ktoś z was wie jaką siłą należy to dokręcać a może używać klucza dynometrycznego?

Czy może jest to wina klocków poprostu są zużyte i jak to stwierdzić?

mrozon07    9

Musisz sam ocenić czy dokręcać czy wymienić ale jak są wyrobione i dokręcisz to ośka się może szybciej wyrobić, jeśli ośka jeszcze nie jest wyrobiona tylko klocki to je zmień ale uważaj bo jak z ośki zrobiło się jajo i jak zmienisz na nowe dopasowane klocki to może ośkę ukręcić.

Wiadomość z agroFakt.pl

izydor6280    507

jakie klocki, tam są panewki, jeśli są luźno to sprawdź łożyska, jeśli wał się grzeje to i tak są do wywalenia

Polska B

pawelek11    16

Ja u siebie w JD dokręcam do oporu bo tam są takie dystanse. Jak złapie luzu jeden się wyrzuca i znowu do oporu. A wałek grzał mi się jak z jednej strony miałem kiepskie łożysko na którym on wisi.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Przemoo10
      Witam
      Zamierzam kupić john deere 2264. Panowie i Panie prośba do was, na co zwrócić największą uwagę przy zakupię pod względem mechanicznym jak i elektronicznym. Z góry dziękuję za porady. Pozdrawiam
    • Przez abuk14
      Wiem, że były tematy o poszczegolnych kombajnach, ale myślę, że warto założyc taki temat aby wszystko było zebrane w jednym miejscu. Wpisujcie tutaj swoje problemy opinie o poszczególnych modelach itp.

Sam zastanawiam się nad kombajnem z takiej serii, najbardziej podoba mi się 975. Jak sie sprawuje ??
    • Przez Seba505
      Kombajn ciągle się przegrzewa . Jeden wąż od pompy jest ciągle zimny ,góra chłodnicy jest ciepła a dół zimny.O co chodzi.
    • Przez mlody1989
      Witam

Panowie mam problem z John deere 1177 z 1992 mianowicie
      -nie pokazuje żadnych obrotów na multi zegarze przy włączonej młocarni, nie świeci się dioda przy joystku
      -nie można ustawić wiatru z kabiny ,ale jak się poda prąd z akumulatora bezpośrednio do silnika od przesuwu to chodzi normalnie
      -to samo z sieczkarnią jak się poda prąd na elektromagnes przy kole prosto z aku to normalnie rozłącza i załącza
      -brak wyświetleń na panelu w słupku nawet o stanie napełnienia zbiornika ziarna nie mówiąc o zapchaniu wytrząsaczy czy podajnikach

proszę o pomoc i z góry dziękuje

dodam że po sezonie była wymieniona stacyjka o tej samej ilości pinów , nie wiem czy to ma jakiś wpływ
    • Przez przemo932
      Witam, proszę o opinię tych kombajnów. Jestem na zakupie kombajnu i na pewno będzie to kombajn z rodziny JD - mam szybki, bliski i bardzo tani serwis. Chciałbym żeby się wypowiedzieli właściciele a nie dzieci, które widziały kombajn zza płotu. proszę o wszystkie zalety oraz wady.