bannanowy13

wymiana gałki od skrzyni biegów i problemy z skrzynia

Polecane posty

bannanowy13    0

witam !

posiadam dopiero co zakupionego wladimirca t-25 i wszytsko jest ok jak na ta cene lecz posiadam kilka problemów i pytan, mianowicie:

1) traktor posiada 1 galke do zmiany biegów i jest ona bardzo niewygodna przy zmienie biegów a słyszałem ze tanim kosztem da sie ja wymienic na ta nowsza z 2 galkami co duzo ulatwia zycie i nie jest trudne w wymianiei moje pytanie czy faktycznie tak jest ?

2) zmiana biegow nie przebiega pomyslnie poniewaz rusek ma tylko biegi polowe czyli 1,2 i 5. jest tak poniewaz nieda sie wrzucic tych szosowych nwm czy cos blokuja ja w skrzyni czy cos jest zepsute. teoretycznie da sie jezdzic ale przydaly by sie biegi szosowe. jak sie do tego zabrac i ile kosztowalaby cala nowa lub uzywana skrzynia biegow ?

3) traktor ma chamulce sprawne tylko w prawym kole a w lewym chamuje ale tylko lekko i trzeba to wyregulowac. slyszalem ze jest sporo roboty zeby dostac sie do hamulcow czy ktos moglby mi powiedziec jak to dokladnie i po kolei zrobic ?

 

dziekuje za kazda odpoiwedz i pozdrawiam jako zoltodziub ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek99    16

Albo zapytam inaczej, tą" gałką "którą masz włączasz też wsteczny bieg, czy masz drugą krótszą tz.rewers

 

Czytamy ze zrozumieniem !!!

"1) traktor posiada 1 galke do zmiany biegów i jest ona bardzo niewygodna przy zmienie biegów a słyszałem ze tanim kosztem da sie ja wymienic na ta nowsza z 2 galkami co duzo ulatwia zycie i nie jest trudne w wymianiei moje pytanie czy faktycznie tak jest ?"

 

bannanowy13 PISOWNIA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Co do gałek to właśnie jestem po takim "zabiegu".  Sprawa zmiany jest prosta tylko trzeba mieć dostęp do podłogi w celu zdjęcia wieżyczki. Ja miałem nową kompletną, więc wystarczyło odkręcić poprzednią, zaspawać jedną przerwę w blasze/pokrywie skrzyni biegów, żeby dźwignia nie przechodziła / jak rozbierzesz i popatrzysz to będziesz widział co i jak. Jeszcze musisz poszerzyć sam wybierak, gdyż w tej skrzyni wodzik od zmiany przód-tył ma szerokie wycięcie i jak nie poszerzysz to wajcha będzie latać. Przełączanie idzie bardzo lekko, ja skróciłem jeszcze wajchę i podgiąłem, teraz nie przeszkadza. Można też to zrobić mając starą wieżyczkę. Otwór do tulejki na wysokości 55 mm i do tego trzeba dokupić tulejkę wybierak, wajchę, oring.  Gdzieś jest post w tym temacie.

 

http://agrotrade.home.pl/inkontrahent.php?g=392

 

Możesz jeszcze napotkać na problem z rurką oleju do siłownika. Starszy typ przeszkadza i trzeba albo odpowiednio go wygiąć albo wymienić na nowy typ / inaczej wygięty / ub na wąż. 

Edytowano przez slawek99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bannanowy13    0

wladimirec jest z 1980 roku. 

Wiem przepraszam  ale pisałem to na szybko.

A gdzie mógłbym dostać taką "wieżyczkę' oraz rurkę od oleju ? 

A czy ktoś jest mi w stanie pomóc w 2 i 3 wątku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek99    16

Szukaj po sklepach rolniczych w necie, jeden link Ci dałem. Rurka, zerknij tu jak musi wyglądać

 

post-85787-0-17198500-1468177994_thumb.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ZETORRRRRR
      Witam mam taki problem nie wiem co jest wymienialiśmy pompę olejową bo się klin wyrobił na nową silnik jest ustawiony jak mówi książka na 1,5 do 3,5
      jest ustawiony na 3 złapie lekko tem. i szaleje ciśnienie skacze i maleje.
      Co jest jak je dobrze ustawić co może być wadą może regulator. Piszcie czy mieliście takie problemy i jak mieliście jak je rozwiązaliście. Pozdrawiam
    • Przez MarcinKdziak
      założony nowy docisk i łożysko oporowe i dalej nie chce wysprzęglać.Bez odpalonego ciągnika jak jest bieg wrzucony i wciśnie się sprzęgło ,to nadal jest na biegu i wogule nie wysprzęgla tylko czuć załączony bieg .
    • Przez pronarek
      mam pytanie jak zamontowac rozdzielacz hydrauliczny we władku i czy według was jest sens montowania masztu od widlaka na przód czy wytrzyma os itd.
      czekam na odpowiedzi mój tata mówi ze to spokojnie wypali.(i tak zaraz złożymy wniosek na tura do mtz ale jeszcze nie wiem jakiego wybrac)
    • Przez Tomaszzt25
      Witam!
      Przy jakiej temperaturze i obrotach docierać? 
    • Przez leszeksz2
      Witam. Przy okazji naprawy hamulców zauważyłem że na kole zębatym blokady mam uszkodzone zęby. Rozkręciłem śruby mocujące i wyjąłem kołki mocujące do korpusu mechanizmu różnicowego. Próbowałem zdjąć tą zębatkę, ale ani drgnie (ściągaczem, obstukiwanie itp.). 
      Jak zdjąć tą zębatkę. Czy trzeba wyjmować cały mechanizm różnicowy ze skrzyni?
       
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj