maroon

Łożyska samonastawne w obudowie - czy jest sposób na ich ściąganie bez uszkodzenia?

Polecane posty

maroon    186

Witam 

Pytanie jak w temacie - jakie macie sposoby na ściąganie łożysk w tych blaszanych skręcanych obudowach? Istnieje jakiś specjalny ściągacz aby je ściągnąć bez uszkodzenia? Bo ja za chiny nie mogę ich ściągnąć - żaden ściągacz nie podchodzi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kiedyś robiłem ściągacz samoróbka dwa ceowniki pod spód, dwa na górę, skręcone obie  pary śrubami a w tych na górze naspawana tuleja z gwintem czy jakoś tak. Ale słabo szło i trochę tym ściągaczem, trochę młotem jak było naprężone i jakoś poszło. A w podajniku kłosowym czy ziarna w bizonie to normalnie waląc w oś wybiłem ją z tego łożyska, ale to już słabo pamiętam jak to poszło, jak to później złożyłem nie pamiętam, tylko tyle że samym młotem sobie poradziłem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    210

przecíeż po odkręceniu nakrętki i cofnięciu lekko tej stożkowej tulej łożysko samo zejdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1946

jak wyżej tylko zależy ile ptzepracowało to łożysko. Jak nie idzi poluzować zacisku to i tak łożysko do wymiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Dokładnie jak @ovi pisze te łozyska sa ze zwiekszonym luzem zakręcane takim pierścieniem który znowu blokowany jest śrubką na imbusa Jak sie tą śrubke odkręci pierścień się przekręca i zdejmuje i wtedy łożysko można ręką zdjąć Przynajmniej u mnie tak jest 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

To nie wiem ale u mnie tak nie było  Nawet jak rozwaliłem tą drugą obudowę i złapałem łożysko ściągaczem to łożysko mi pękło - tzn góra poszła a dół na wałku został Ale te łożysko było stare to miało prawo Ale próbowałem ściągać łożysko założone w tamtym roku i też nie zeszło - pociąłem je w końcu szlifierką Te zaciski z inbusem zeszły bez problemu 

 

 

Może z nowymi nie będzie problemu 

A jakie łożyska polecacie? Jaką firmę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

Jak chodzi o łożyska to Koyo  z czystym sumieniem, kupowałem je za ciut niższą cenę jak FAG na które też nie mogę narzekać.Polskie u mnie w sieczkarni sezonu nie wytrzymywały na sieczkarni

Edytowano przez Pigmei

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

SNR dobre łożyska w akceptowalnej cenie, koyo bardzo dobre ale nie tanie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1125

Bardzo ważnym elementem tego łożyska jest uszczelnienie którego tanie łożyska praktycznie nie mają a większość markowych nie wytrzymuje pracy w kurzu i pyle. Grimme fabrycznie zakłada łożyska INA z serii GYE...-KRR-B ma uszczelnienie przeciwpyłowe, okrutnie drogie ale po wymianie zapominasz o jego istnieniu.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam012    0

 

To łożyska samonastawne, aby je zdjąć nie jest potrzebny ściągacz, trzeba tylko poluzować zabezpieczenie( może być śruba dociskowa, pierścień mimośrodowy lub tuleja stożkowa) po poluzowaniu zwykle wystarczy lekko stuknąć młotkiem, aby poluzować jeśli trochę przyrdzewiało. Co do samych łożysk to tutaj najważniejsze, żeby kupić oryginały a nie jakieś podróby, niestety często zamiast jakości producenta markowego dostajemy produkt tylko oznaczony polskim logo. 

Przypominam, że logo FŁT ( Kraśnickiej Fabryki Łożysk Tocznych) zmieniło się kilka lat temu i obecnie pod starym logiem jest sprzedawany zwykły ordynarny chińczyk.

 

Aby zapewnić sobie najlepszą jakość można iść w dwa kierunki:

 

- albo kupić polskie łożyska ale z nowym logo najlepiej u oficjalnego dystrybutora, np: http://sklep.prema.com.pl/cat-32-kulkowe_samonastawne.html

 

- albo kupić tańszego chińczyka, ale takiego którego sprzedaje się jako chińczyka, a nie idzie jako podróbka, bo wtedy też jest jakaś znośna jakość. np:

http://www.prema.com.pl/katalogi/?category=&maker=iKWKe&lang=

 

 

 

Z mojego doświadczenia, używam Polskich łożysk z Kraśnika i są świetne, bez problemy wytrzymują po kilka lat, część na pewno kilkanaście. 

A na podróbki z małych sklepików trzeba uważać. 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek23    12

Te łożyska można zdjąć za pomocą odklejacza. Aby w przyszłości nie zapiekło się to montować na sucho bez smarowania wałka czymkolwiek. Po nasmarowaniu 1 rok i jest zapieczone.


_____________________________________________


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez romanwiatr
      Chcę przesiąść się BIZONA na CLASSA w cenie do 130 tys. Pracował będzie na około 100 ha na na ziemi z wydajnością pszenicy 6 t/ha oraz na słabych.
      Rozważam Dominatora 98 sl heder 4,5m, ale znalazłem też 108 sl z hederem 4,5m z takim hederem ponieważ mam dużo przejazdów (jeżdżę droga z hedrem), a następnie dokupić sam heder 6m i na większe kawałki.
      Biorę pod uwagę też Commandera 114 CS ale on ma heder 5,1m  i obawiam się czy dam rade poruszać się nim po drodze, czy będę musiał za każdym razem zdejmować heder i zastanawia mnie jego dość duża pojemność .
      Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.
       
    • Przez m_i_c_h_a_l
      Cześć,
      Czy ma ktoś jakiś patent na wyjęcie łożyska z rozdrabniacza słomy?
      Nie da rady podejśc ściągaczem a od środka jest zbyt mało miejsca aby czymkolwiek je wybić.
       
       


    • Przez adiksutil16
      Witam. Parę dni temu kupiłem Dominatora(jak w temacie) Jest to mój pierwszy Claas i nie wiem za bardzo co do czego służy. Mam prośbę, prześlę zdjęcia i jakby ktoś z was mógłby mi napisać co do czego służy.
       


       
      Jakbyście mogli pisać np.
      1. wajha od tego i tego
      2....
       
      A tak samo z kontrolkami np.
      L1 kontrolka od tego i tego
       
      Z góry dzięki za pomoc!
    • Przez krowazie
      Wkupię heder do kombajnu class dominator 88 sl o szerokości 3.90 lub 4.5 metra. Wesołych świąt 
      I jeszcze jedno pytanie czy to jest prawda że dominatory miały różne szerokości gardzieli ? Gadałem z mechanikiem i tak powiedział 
      nowy nabytek 

    • Przez Ziel
      Witam,
      mam problem ze sciągnięciem połówki koła od młocarni, ślimak sciągnięty, klin też tylko koło ani drgnie. Było podgrzewane sciągaczem naciągane i bite młotem, ani drgnie..
      jest tam jeszcze jakieś zabezpieczenie?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj