Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
GSX    0

I świeca jest płomieniowa , a reszta świec jest żarowa więc chyba wszystkie muszą się zagrzać prawda ??

 

Sorry popieprzyło mi się ponieważ cały czas myślę o czymś innym :D:P


"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Świeca w ciągniku jest jedna (albo żarowa albo płomieniowa). Żarowe są już niestosowane (za duży pobór prądu z akumulatora) - chyba że sie myle. A płomieniowa działa tak że nagrzewa sie zwój a następnie podczas rozruchu silnika pomka pompuje paliwo i powstaje plomień (w kolektorze dolotowym). Więc po co aż dwa rodzaje świec :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Jeżeli nowy ciągnik nie chce odpalić w takiej temperaturze to coś jest nie tak. Grzałke stosuje się jeżeli ciągnik jest dużo używany w okresie zimowym a jak nie to po co kolejny wydatek. Mam u-3512 i ma 3000mth i pali bez problemu (wystarczy podgrzać świece płomieniową)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toniekmf255    6

Nowy silnik powinien palić na dotyk, nawet bez podgrzania. Może paliwo kiepskiej jakości albo spaprany silnik


Mój avatar-mój ulubiony pies którego już ze mną nie ma :(

Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@marcin87 nie cytuj poprzedniego posta. Z świeacmi płomieniowymi musi być coś nie tak, bo to niemożliwe żeby nowy ciągnik w lekki mróz miał ciężko zapalić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Co do fabryk ursusa i ich montazu mam zastrzerzenia. Mój trafił sie taki że od nowości nie bylo widać że dymi teraz dopiero zaczyna leciutko jak dobija bele w prasie (no juz 3000mth to może nie dziwne) ale znajomego to od samego początku dymił jak nawet mu przegazował. Do ursusa nic nie mam (dobra maszyna- chyba że trafił mi sie dobry egzemplasz) ale co do ich składania to tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASOGCURSUS    21

Do czego służy gwarancja?


Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

 

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom  Massey Ferguson

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotereK    0

Nom wujek właśnie ma zamiar kupić do niego pług, 4 skiby kvernelanda tylko nie wiem czy obrotowy czy zagonowy, jeszcze się nie zdecydował. :P a tak to nie chodzi z agregatem i pługiem może od przyszłego roku będzie :D narazie pracował najwięcej w turze, transporcie, predkość max ma 36 km/h no i w prasie zwijającej metal fachu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71
Do czego służy gwarancja?

Kolego nie wiem czy serwis uwzględni taka przyczynę za usterkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek210    0

Jeśli musisz długo kręcić to może być wina pompki paliwowej. W takiej temperaturze powinien zapalić nawet bez świecy.

U mnie był problem z palaniem nawet jak było 0 C, okazało się że założyli mi rozrusznik 24V, jak zrobiłem to teraz jeśli paliwo spłynie to musi zapalić nawet w duże mrozy. Świece żarowe są dobre i pomagają w rozruchu ale nie są najważniejsze.

Ważne jest paliwo czyli pompka, akumulator i rozrusznik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swat24    64

Jakbyś miał kupować nowy ciągnik ok 100 km to kupił byś właśnie takiego Ursusa, jak go oceniasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Gwarancja tego raczej(na pewno) nie uwzględni U mnie po 11latach ciężkiego użytkowania ciągnik palił w największe mrozy wystarczyło podgrzać. I po tylu latach już są problemy z pompą u nas żeby odpalić ciągnik trzeba ok 20minut potem chodzi na dwa tłoki. Może wina jest w pompie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wladus    0

Sprawdzałem ten przewód paliwowy co do świecy dochodzi i jak naciskałem ręczną pompką to nielecialo z niego paliwo. Czy może układ paliwowy być lekko zapowietrzony i dlatego dopiero za 4-5 razem odpala w mróz -8 (w garażu)? Dodam jeszcze że póżniej jak odpali chodzi dobrze i pali z pierwszego jeszcze po 3 godzinach stania na mrozie-15.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotereK    0

Hmmm sądzę że tak, mi bardzo się podoba :P Ale decyzja należy do Ciebie, pojeździj nim u dilera i będziesz wiedział czy Ci pasuje :D Mój wujek porównywał go z Forrterą i lepiej przypadł mu do gustu Ursus. A ja mam porównanie z proximą 8441 i z tych dwóch wolałbym Ursusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszRol    0

Kolego swat24 jak już go kupisz to koniecznie wstaw fotki na AF na samym starcie masz oddemnie 5 gwiazdek :P a co do tematu jest to wina gęstego zimnego oleju mam coś takiego w 360 a kręci ci się lekko wałek jak włączysz traktor?


Na zawsze wierni, na zawsze oddani my Polskiego URSUSA fani!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kulba    0

przyczyna moze byc pompa paliwowa ! ja miałem cos takiego ale jak pojedziłem dłuzszy czas na opale to w zimie wogole nie mogłem go zapalisc dopiero jak zrobiłem pompe wstawiłem nowe wtryski i teraz pali !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swat24    64

Kupno nowego ciągnika to nutka przyszłości w moim przypadku, narazie się orientuje i jak dostane dofinansowanie to może takiego kupie, narazie robie dwoma MF tzn 255 i 3085.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zloty1984    10

ja robilem na 20 ha U3512 i MF255. U5024 kupilismy wylacznie z powodu dofinansowania no i zwiekszylismy juz areał do 26 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swat24    64

No i w twoim przypadku nie lepiej było wziąść np. 6024, u nas cenią go na 120 tyś brutto ale do negocjacji to pewnie za 115pln sprzedadzą a może i taniej do tego masz klime, choć ten nowy 5024 ma już chyba lepszą kabine jak agrobisy, no i na areał jaki masz to pewnie 6024 za duży ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zloty1984    10

6024 byłby za duży,bo bralismy na PROW a wiekszość ziemii to dzierżawy w wiekszosci na umowe dżentelneńska wiec formalnie za mały areał by byl na traktor 80 konny. 5024 nie jest zły,w srodku ładnie, wygodnie, cicho i przyjemnie i na 25 ha które mam obecnie jest wystarczający,mysle ze do 35 ha spokojnie wystarczy jako główny traktor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swat24    64

Starczy spokojnie na ten areał, tak się pytałem bo widze szybko powiększasz gospodarstwo i pewnie w przyszłości te pare koników by się przydało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

-8 , - 15 ? może paliwo zrobiło się gęste i nie chciało popłynąć do świecy płomieniowej ? w zetorze szkolnym (proxima 7421) było podobnie , ale on zapalił wyjechał z garażu i zgasł , nie było mowy o odpaleniu bo w zbiorniku kasza ;)

żeby to był starszy ciągnik to radziłbym spróbować na oleju opałowym , ale skoro to jest nówka to lepiej nie - jakby się coś stało to gwarancję by ci anulowali (mimo tego , że opał nie wpłynąłby nie korzystnie na silnik itp. )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boosky    4

Elo. Złoty mi też coś dzwoni w 5024 ale w okolicach wentylatora i chłodnicy na wolnych obrotach, nie potrafie dostrzec co to jest (chyba jakaś osłona, blacha). Tego typu traktorek by wystarczył nawet na 50 H jesli by było blisko i w jednym kawałku + jeszcze 2812 u boku. Dobrze gadam ?


... bo wszystko zaczyna się w głowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Bubul
      Witam szukam jakiegoś ciągnika który będzie głównym ciagnikiem na gospodarstwie, ma zastąpić wydłużona 60-tke jednak najbardziej interesują mnie gabaryty i zwrotnosc traktora. Nie musi posiadać napędu ale chciałbym podłączyć tura. Cenowo w granicach do 35tys.
      Nad zetorami myślałem ale chce rozważyć inne propozycje. Kolega namawia mnie na Renault 651 4s lecz nigdy nie miałem styczności z tym ciagnikiem nawet na obrazku... 
       
    • Przez Okolololo
      Witam, mam problem z odpaleniem T25. Nie rozpisuję dużo ale zamieszczam film z nagraniem z odpalania.
      Dodam ze bez odprężnika w ogóle nie może wystartować. 
      Przedmuchu między głowica a cylindrem nie ma.
      link do filmu: https://youtu.be/TAVtSSw-5pg
    • Przez Mich9
      Akumulator naładowany, jeśli postoi np 2 dni to trzeba trochę nim pokręcić, głowica, pompa, wtryski były robione, czy przyczyną może być brak świec żarowych tak jak w c 330? W sumie jest nowa instalacja i nie wiem czy jest sens je dokładać i czy c 328 zawsze na początku tak ciężko palą, jak już raz zapali to potem cały czas pali na strzała, nawet po 2,3 godzinach, tylko problem jest po dłuższym postoju.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj