Jacek99

Wyciek z wałka WOM w Ursusie 3512

Polecane posty

Jacek99    0

Witam wszystkich. Mam pytanie w sprawie ujętej w temacie. Znajomy tydzień temu kupił 3512... to jeszcze ciągnik słabo poznany. Ale wczoraj nadarzyła się pierwsza praca z WOM(koszenie trawy rotacyjną) i ciągnik zaczął "dawać plamę" z wałka. Wałek w porównaniu do C-360-3P, który jest w gospodarstwie nie ma pokrywy wałka WOM( w c360 przykręcana na 4 śruby). W 3512 tylko dwa otwory, prawdopodobnie na tą mufe osłaniającą wałek co w fabryce dawali. Wałek jeszcze wykazuje luz wzdłużny (nie duży ale jest). Jako załącznik zapodaje zdjęcie tyłu. Pomóżcie, poradźcie, bo nowy ciągnik w gospodarstwie nie wiadomo co robić... czy trzeba pół ciągnika rozbierać czy wystarczy oring, uszczelke wymienić.Będe wdzięczny za pomoc:)

post-23067-0-28368000-1468058451_thumb.jpg

Edytowano przez Jacek99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie czy w renault 75.14 z 84r trzeba wciskać pedał sprzęgła, żeby włączyć i wyłączyć dźwignią wałek wom
    • Przez MfKrystian
      Witam ostatnio z  dnia na dzień przestał mi działać w Mf 3080 Wom jak wlączam wogóle nie reaguje nie drgnie nawet Kontrolka od womu się nie paliła a nawet jak się nie paliła to i tak mi działał I jakoś dziwnym trafem przestał działać
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

    • Przez GrzywaRM
      Witam
      kupiłem MTZ i mam pytanie czy ten pręt pod skrzynią ze ściętymi  dwoma bokami na zdjęciu jest do zmiany prędkości obrotów wom? 

    • Przez misiekbz2
      Panowie mam taki problem że jak włącze wom pochodzi chwile pod obciążeniem i wałek przestaje pracować i pompa, dzwignia zostaje w tym samym miejscu na włączonym i słychać taki zgrzyt jak przy włączaniu wałka, gdy wcine sprzegło i wyłącze i włącze dzwignia znowu działa chwile i to samo. Ktoś cos miał podobnego?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj