darekchmiel1991

jaki materiał na panewki do wytrząsaczy

Polecane posty

witam, chciałbym dorobić panewki do wytrząsaczy do mojego fahr m600. Zastanawiam się nad materiałem , aktualnie mam drewniane tylko nie wiem co to za drzewo, może ktoś wie? może buk? czy dorobić je z textolitu? Ma ktoś jakieś doświadczenia??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

Nie mozesz kupić orginalnych?

Gdzies w necie widziałem takie kwadraty "surowe" do wytoczenia i wywiercenia otwotów


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek11    28

Ze zwykłego drzewa nie zrobisz bo się kombajn zapali. Ja w Jd też mam drewniane ale one są klejone i między warstwami są czymś smarowane że jak się rozgrzeje to wtedy tym smaruje żeby za dużego tarcia nie było. Lepiej kup oryginalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

witam, chciałbym dorobić panewki do wytrząsaczy do mojego fahr m600. Zastanawiam się nad materiałem , aktualnie mam drewniane tylko nie wiem co to za drzewo, może ktoś wie? może buk? czy dorobić je z textolitu? Ma ktoś jakieś doświadczenia??

Jeśli drzewo to musi być specjalnie zaimpregnowane bo inaczej się zapali Te panewki zawsze się trochę grzeją A jak za mocno dokręcone to już całkiem A opłaca się je dorabiać? Przecież można znaleźć gotowe https://www.agro-parts24.pl/panewka-drewniana-deutz-fahr-fi25-11104130806,3,626,8 Do tego dodam że jak wymieniałem w swoim to tam też chyba ktoś dorabiał bo nie były z takiego klejonego drewna tylko z kawałka drzewa I wszystkie dorabiane były połamane Warto też aby w panewce były tuleje w otworach na śruby

Edytowano przez maroon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oryginalne kosztują 50zł za sztuke potrzebuje 8 czyli 400zł a mam frezarkę cnc więc aby materiał potrzebuje. Czytałem że te panewki są z drzewa gwajakowego nie dostępnego w Polsce. Chyba się skusze na ten textolit albo drewno bukowe. Które lepsze będzie? W volvach były z textolitu.

Mam możliwość smarowania więc i tak je codziennie smaruje w żniwa .


myślałem by wygotować w oleju lnianym te bukowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

nie wiem czy dla 400zl warto robić tyle zachodu i ryzykować pożarem maszyny


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1947

smarowanie czasem nie szkodzi? Łapie kurz itp. To połączenie z tego co wiem jest samosmarujące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Sprzedam kombajn ziemniaczany ANNA. Rocznik 89, mało użytkowany. Stan bardzo dobry, gotowy do pracy. Nigdy nie nocował pod chmurką. Cena 12tys
       
       
       
       
       
       
       
       
       
    • Przez 18bamber
      Sprzedam kombajn zbożowy Claas protector do naprawy lub na części lub zamienię.

    • Przez PRZEMOxD11
      https://www.olx.pl/oferta/kombajn-bizon-z056-CID757-IDxucAD.html
    • Przez pawcio21
      witam mam pytanie bo słyszalem ze mozna wsawic stary cep w klepisko zeby bylo rowne jak jest krzywe ? Czy ktos cos takiego robil i jak to wstawic prosze o odpowiedz . Podobno lepiej mlóci tak slyszalem ale mechanik juz nie zyje to co robił  
       
    • Przez pawcio21
      witam mam pytanie bo słyszalem ze mozna wsawic stary cep w klepisko zeby bylo rowne jak jest krzywe ? Czy ktos cos takiego robil i jak to wstawic prosze o odpowiedz . Podobno lepiej mlóci tak slyszalem ale mechanik juz nie zyje to co robił  
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj