toniekmf255

Najlepsze cytaty z AF

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

http://www.agrofoto....y/#entry1014257

@pawelrolnik powiedział Napisany Dzisiaj, 00:38

ja mam pytanie do mojej samorobnej przyczepy leśnej jaki e weże załozyć takie grubsze jak w cyklopie czy te cinkie jak są orginał w przyczepach? jakie parametry bo na moje to założe chyba te cienkieco? proszę o pomoc boo musze wreszcie dokończyć dzieło

A jaki nick ma Twoja przyczepa? :P

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003

A co do mechanicznej sprężarki to śmiechu warte wcale podłączyć kompresor elektryczny 15 kw mocy , zbiornik 1000l + agregat prądo twórczy na przekaźnik i to wszystko na przyczepkę którą zapinamy za naszym mtz-em oraz , oczywiście podpinamy powietrze z sprężarki do kolektora dolotowego powietrza w naszym traktorze :D:D:D:D

 

Nowa koncepcja doładowania silnika w MTZ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3046

Widzę, że słupy działają nie tylko na aukcjach ARR.

Rolnicy! Nie dajmy się obłudnej propagandzie i przyłączajmy się do protestu!

Komuchy będą chcieli nas zwodzić i zniechęcać, ale zawierzmy Bogu, chodźmy do Kościoła i walczmy o Polskę, dopóki jeszcze jest o co walczyć!

Niech Jezus Chrystus będzie dla nas łaskawy, a Maryja zawsze bierze nas w swoją Matczyną opiekę!

Z Panem Bogiem!

czyzby lekarz specjalista byl potrzebny, B)


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Niech nikt nie śmie ojca dyrektora mieszać w tak błache i przyziemne sprawy.

Edytowano przez janusz20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Mogą nie które działki pozostać.Sieradzaki przykrywają foliami bombelkowymi i innymi cudami,na to popadał śnieg a to działa jak pierzynka.

U mnie chyba 11 lat temu po wysadzeniu 2 tygodnie mróz jeszcze trzymał tylko że w dzień na plusie a nocami max do -8 a nie były okryte niczym i nie wyleciały tylko na końcu je kopałem bo się nawiązało po 30 pod krzakiem.

Tekst rewelacyjny no :D W temacie o ziemniaku bardzo wczesnym.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

niech sobie czytaja i ubaw tez mają , nie trzeba mi diety by miec dzis kobiety,,nie trzeba mi szm...ty bo jestem żonaty :lol:

 

 

Baardzo skromna wypowiedz ;)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003

Turbo sprężarka ma sprzęgło . Po włączeniu silnika sprzęgło jest rozłączone, gdy dodamy gazu i obroty wzrosną coś koło 1200obr/min to wtedy sprzęgło sprzęga turbine napędzaną spalinami z turbiną generującą ciśnienie powietrza, a dzieje sie to za sprawą linki dochodzącej do turbo sprężarki od silnika. Turbo jest nieaktywne na niskich obrotach z powodu zbyt dużego obciążenia silnika co powoduje wolne wchodzenie na obroty.

 

 

W starszych tybach turbo sprężarek nie było sprzęgła np w starszych ciągnikach mtz. Miałem taki ciągnik i ciężko było mu wbić sie do 1200obr po przekroczeniu tych obrotów silnik gwałtownie dostawał powera. A gdy masz sprzęgło w sprężarce silnik nie ma obciążenia na niskich obrotach co pozwala mu na szybszy przyrost mocy. Sprężarka nic nie daje na niskich obrotach nawet wręcz przeciwnie zamula ciągnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelll48    273

Pora odświeżyć temat

 

Otóż kolega w sprawie tłumika do 3P napisał :D :

 

kiedyś miałem samoróbke, wyspawany z ramy z żuka (kwadraciak około 20 cm x 10 cm i pusty w środku, nieźle dawało po uszach :D


AgroFoto 28.08.08r-28.08.13r ;)


5 lat minęło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DK94    192

Skoro odkopano temat :D to ja zapodam cytat pewnej bajeczki:

 

Awaria 60-tki , jak jechałem to byłem w sąsiedniej wsi w Roszczepie i koło domu gdzie kręcono film KOGRL MOGEL ( dom solskich) to zaczołem odczówać że coś się pali po kilku set metrach zoriętowalem się że to hamulce mi się zaczęły fajcować to zjechałem na pętle to ledwo wychamowałem i jeszcze 2 rundy zrobiłem żeby mi się traktor zatrzymał miałem nadzieje że to w przyczepie ale to w perku, a bałem się go gasić bo akumulatory słabe ( z resztą widać na zdjęciu) a ludzie powyskakiwali z domów i na chodnik i a że taka jedna (dziewczyna z którą mam na pieńku, mieszka ona akurat przy pętli i jest koleżanką mojej siostry która ma 18lat a jej siostra jest koleżanką mojej siostry drugiej która ma 14lat) stała z tą swoją kompanią i zmoimi siostrami to sie zaczęły ze mnie śmiać i mi perka zgasili tłumoki jedne , no to ja w te pędy do wuja Heńka po 30-stke (mieszka obok) i z zaciągu ale jak udało się odpalić to 3kółka i dopiero się zatrzymał a śmierdziało nadal i jak przyjechałem na podwórko to go zgasiłem a potem nie chciał odpalić i musieliśmy go z pustą przyczepą wypychać a i w tedy ten prostownik też nie pomógł to go z mojego 3p odpalaliśmy(to było w lutym w 2012r,)

 

Po czym po kilku komentarzach podważających napisana treść:

 

Dobra przyznaje się że wymyśliłem tę historię [...]

 

Link oryginału: http://www.agrofoto....ursus-c-360-3p/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelll48    273

Tak tak :) Kolegi @wisera historie są na prawdę bardzo poruszające...

Jest on także wielkim patriotą :D

 

RODACY WEŹMY SIĘ ZBIERZMY W KUPĘ I PRZYWRÓĆMY URSUSOWI DAWNĄ JEGO ŚWIETNOŚĆ

"NIE DAMY BY NAS GNĘBIŁ WRÒG

NIE DAMY POGRZEĆ MOWY

POLSKI MY NARÒD

POLSKI RÒD

KRÒLEWSKI SZCZEP PIASTOWY"

I wam powiem jedno to nie sa żadne żarty to jest na powarznie bo URSUS TO DUMA POLSKIEGO ROLNICTWA

Kto jest ze mną?

RAZEM ODBUDUJEMY POTĘGĘ POLSKIEGO URSUSA

 

oraz realistą:

Jenius91 - co mi przyjdzie z komfortu pracy na polu jeśli traktor nie uciągnie 2skibowego pługa a jak wam nie odpowiada to otajcie samochodem z pługiem konnym

 

Powinniśmy zrobić temat i wpisywać nicki z forumowymi poetami :D

Edytowano przez pawelll48

AgroFoto 28.08.08r-28.08.13r ;)


5 lat minęło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6899

Ja tam nie wydaję kasy na żadne boryga ani inne tego typu wynalazki, mam takie żródełko gdzie kupuje bimberek, to jak czasami się chłopakom nie uda za dobry to dostaje w baniaku gratis i tym zalewam. Tylko jest problem jak muszę swoim t25 premium jechać do sklepu, bo czasami mi lubią ci stacze podsklepowi upuścić z chłodnicy, już raz go o mało nie przegrzałem :blink:

W temacie "Co wlewacie do chłodnic?" :P

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/9796-co-wlewacie-do-chlodnic/page__st__160#entry1251314

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

O każdej porze Farmtrac Ci pomorze.

 

Szkoda, że nie: O każdej porze Farmtrac ci mazowsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj