sawyer23

hala tunelowa do hodowli bydła miesnego?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Hala
sawyer23    0

Witam

Zamierzam zakupić hale tunelową do hodowli bydła mięsnego pokrytą plandeką.Bydło było by utrzymane w systemie wielostanowiskowym w kojcach po kilka sztuk.Zastanawiam się tylko czy w zimie w środku panowały by odpowiednie warunki nawet po osłonięciu frontów/niektórzy  producenci hal oferują plandeke ocieplaną warstwą waty mineralnej,oczywiście koszt znacznie wzrasta. Mam też dylemat jaki materiał byłby najlepszy do zabezpieczenia boków przed uszkodzeniami ze strony bydła?

Edytowano przez sawyer23

Rolnik7343    2057

Do pasów to najlepiej by było postawić hale na bloczkach tak jak @poldi05   [galleryimg=620616]
I masz pewność ze byczki sobie na spacer nie pójdą
A co do warunków w środku to nie bój sie to jest opas jemu mróz nie przeszkadza ;) Ważne żeby nie padało na niego i nie zamarzało na nim i nie było przeciągów ujemne temperatury mu nie bedą przeszkadzać ;)

sawyer23    0

Na bloczkach to trochę drogi interes ,już wolałbym wybetonować takie murki,ale nie chciałbym podwyższać bardziej takiej hali.a co do temperatury to czy nie zamarznie mi woda doprowadzana do poideł i czy negatywnie nie wpłynie to na przyrosty jeśli faktycznie będzie tak zimno?

Edytowano przez sawyer23

Wiadomość z agroFakt.pl

Rolnik7343    2057

Poidła najlepiej kupic podgrzewane tak samo rury i moze byc -30 a ty sie nie martwisz czy wode mają ;)
Co do przyrostu to myślę ze nie zmniejszy sie przyrost
W koncu jedzenie grzeje wiec wydaje mi sie że też bedą chetnie pobierały pasze jeśli sie myle niech mnie ktoś poprawi :)
Ważne jest zeby pasza nie była zamarznięta np. z kopca bryły zamarznięte bo ci sie pochorują ;)

hodowcamlody    34

Zalać trzeba mur z 1,5m na to tunel, zabudować szczyty, poidlo podgrzewane, gleboka sciolka (zaniz z 50-60cm) i po prostu jak jest wiecej jej to grzeje. Obsada rzędu 3,5m2 zalatwi wszystko.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez katopo
      Mam pewien pomysł na płytę gnojową. Chcąc zaoszczędzić kosztów papierów i biegania za nimi chciałbym to zrobic w ten sposób że:

- wykonuje solidne utwardzenie terenu poprzez wysłanie płyty betonowej z odpowiedniego betonu. 
      Na płycie robię odwodnienia do zbiornika 
      - murek oporowy jeśli bym stawiał to albo z mobilnych tzw. elek lub betonowych kloców lego

Jak sądzicie czy takie rozwiązanie przeszło by. Bo na utwardzenie terenu nie potrzeba pozwolenia na budowę. 
      A w razie kontroli z agencji płyta jest i można pokazać atest że z odpowiedniego betonu.

• Przez Mateo3566
      Witam mam pytanie, czy ktoś  wyrzucał słupy , podpory dachu? Może jest jakiś sposób żeby się ich pozbyć, dużo by Mi to ułatwiło manewrowanie w środku. Budynek ma 12 metrów szerokości.

• Przez DjFarmerr
      składa ktoś teraz wniosek na budowe płyt, zbiorników czy silosów do kiszonek? myślicie czy warto? czy małe gospodarstwa nie mają szans?
    • Przez szymolus
      na wiosnę mam zamiar ruszać z budową obory. Ogólnie wszystko już jest. Zastanawiam się tylko czy pokrywać oborę blachą czy eurofalą? Różnica w cenie jest niewielka. proszę o wypowiedzi tych co posiadają takowe pokrycia.
    • Przez NewhollandT5050
      Witam kolegow chciałbym w przyszłości z rodzicami postawic obore i mam pytanie odnośnie budynku murowanego lub z płyty obornickiej. Obora ma być uwieziowa. Chciałbym wiedzieć czy posiada ktoś taka obore z płyt i jak się spisuje ? oraz najważniejsze czy obora z płyt będzie tańsza niż cała murowana ? Dodam ze jeżeli już Budowa by się odbyła z płyt to byłby podmurowany mur na wysokość około 1.5 m. Dziękuję serdecznie za wszystkie odpowiedzi

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.