Skocz do zawartości
JDServis

Dominator 108 Płyn chłodniczy w przedostaje sie do srodka silnika

Polecane posty

JDServis    12

Witam przytrafił mi sie bardzo nieciekawy problem w moim Dominatorze 108 SL Maxi silnik rzedowy 6 cylindrów  Mercedes rok 1990 mianowicie wymieniałem płyn chłodniczy starego zostało mi około 15 litrów a wlewajać nowy nie chciał mi sie pojawic stan wlałęm 25 litrów wiec cos mi nie spasowało, płyn nie ma nigdzie wycieków na zewnatrz po wyjęciu bagnetu z oleju pojawił mi sie plyn w misce olejowej i  niewiem czy uszczelka poszła czy cos innego jest winne dodam, jeszcze ze silnik chodzi prawidłowo i palił bez zarzutu tak wiec pytanie któredy ten płyn mogłby sie gubic z chlodnicy moze ktos sie spotkał z czyms takim lub miał podobną usterke  czekam na jakiekolwiek odpowiedzi bo żniwa juz za pasem Pozdrawiamm !

Wiadomość z agroFakt.pl

Karol445    32

Nie wiem jak w tym silniku jest zrobione ale moga być wżery po korozji pod wirnikiem pompy płynu albo gdzieś indziej jest przelew do michy Nie obstawiałbym uszczelki pod głowica bo za mocno daje ten płyn do miski przez walnietą uszczelke by sie przesączał ledwo no chyba ze całkiem wydmuchana. Ogólnie ciezko tak cos na 100% stwierdzić

pawel885    380

W uszczelce masz otwory na tuleje, kanały wodne, popychacze zaworów, nie jest powiedziane że musi walnąć na drodze tuleje-kanały wodne... Nieraz widziałem silniki z cieknącym olejem między głowicą a blokiem a chodziły bez zarzutu, po prostu ze starości uszczelka straciła szczelność, dziwi mnie tylko że tak nagle to zauważyłeś i to jak kombajn nie pracuje, takie rzeczy to tylko po rozsadzeniu bloku zimą mogą się dziać

Karol445    32

No to juz masz przyczynę Dziura w bloku lub głowicy wewnątrz silnika.

Edytowano przez Karol445

romek6340    203

To nie właściciel pisał, że mógł być zamrożony ;)

Nawet jeśli to od razu w środku by blok poszedł czy tuleje? Nie ma tam żadnych korków z zewnątrz żeby wysadziło jak w mniejszych?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez stasek2
      silnik w moim clasie (perkins 6 cylindrowy-mercator 60) na pełnych obrotach cały czas dymi na czarno tak jakby szczelał tym dymem tak pyrkał na czarno, od połowy obrotów do pełnych. Na wolnych niema wcale dymu, nie bierze oleju , pali na dotyk. Kupiłem go 8 lat temu z niemiec i tak było od początku. 3 lata temu robiłem silnik nowe cylindry tłoki pierścienie, głowica podcierane zawory(szczelne nie wypalone), pompę i wtryski robiłem już u trzech fachofców i każdy mówi że jest ok.

pomóżcie co to za przyczyna
    • Przez wojtek918
      Witam. Moim problemem są wibracje podczas jazdy na przyspieszeniu ( jak przyspieszacz jest na maksa lub w położeniu prawie na maksa) nie zależenie czy jest to 1 czy 2 czy 3 bieg a także niezależnie od tego jakie są obroty silnika. Wibracje te są strasznie wkurzające bo sprawiają wrażenie jakby kombajn miał się zaraz rozpaść. Jak pracuję bez przyspieszenia to wszystko jest w porządku. Co może być przyczyną takiego stanu. Kombajn to Claas dominator 86.
    • Przez Lukasz82
      Szukam informacji na temat wydajności dominatora 56? Podajcie ile ton na godzinę skosi jakiego zboża albo ile ha/godz przy jakim plonie. Jakieś opinie też można dorzucić.
    • Przez classmercator
      Mam zamiar kupic kombajn Claas Mercator z roku 1988 co sądzicie o tym kombajnie??
    • Przez adiksutil16
      Witam. Parę dni temu kupiłem Dominatora(jak w temacie) Jest to mój pierwszy Claas i nie wiem za bardzo co do czego służy. Mam prośbę, prześlę zdjęcia i jakby ktoś z was mógłby mi napisać co do czego służy.

Jakbyście mogli pisać np.
      1. wajha od tego i tego
      2....

A tak samo z kontrolkami np.
      L1 kontrolka od tego i tego

Z góry dzięki za pomoc!