ForniR

Określenie roku bez tabliczek znamionowych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ForniR    0

Witam, 

Mam następujący problem, a polega on na tym, że chcę zmienić kombajn i zainteresowałem się Sampo 500, 580, Deutz Fahr M980, ale to co mnie martwi to fakt, że żaden z nich nie ma tabliczki znamionowej, Są podane tylko numery seryjne, podobnież w latach 85/86(przykład Sampo 500) nie wbijano tabliczki znamionowej tylko te numery, a problem mam taki skąd dowiedzieć się jaki jest naprawdę rok produkcji owej maszyny, po czym poznać i gdzie zaglądać i czy jest jakaś strona weryfikująca numery seryjne kombajnów i umożliwiająca wgląd na dane tego egzemplarza?

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie baw się w żadne sampa bo to nie jest kombajn tylko kopalnia bez dna .

Jak już chcesz coś kupić zagranicznego to bierz fortschritt 512 lub 514

 

Aktualne mam Bizona Supre,

znajomy ma 2 forszaje kolega ma forszaja i bez zadnych problemów działa.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

A czy ci ten rok produkcji tak bardzo potrzebny?? Patrz na stan techniczny maszyn Co z tego że rok czy dwa młodszy jak może bardziej zajechany Rokiem prod sie nie sugeruj za bardzo one i tak sa starymi maszynami

Edytowano przez Karol445

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Z tego co wiem to CLAAS ma wybity rok produkcji na felgach dużych kół to znaczy przednich tak starsze roczniki mialy w moim tak mam i u sąsiadów też tak mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650

Nie pakuj się w stare zachodnie kombajny bo części do tego słabo dostępne będą a jak już to strasznie drogie.Jak kolega napisał forshnity będą ok n

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

To nie lata 90 ze nie ma czesci do zachodnich :)
Miałem jaska 430 rekorda teraz sampo 580 i wiekszego problemu z czesciami nie miałem ;)


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ForniR    0

Aktualnie mam Claas'a Compacta 30 z 1980r. , ale potrzebuję coś z sieczkarnią, dlatego że kupienie do niego sieczkarni jest zupełnie nieopłacalne(koszt ok. 3500zł).

Patrzyłem już kilka egzemplarzy Sampa 500 i jeden z nich był z 1984r. i miał filtr oleju w innym miejscu niż ten z deklarowanego 1986r. , a zależy mi na roku, dlatego że nie chcę, aby mnie czasem oszukali że kombajn niby 86r. a naprawdę 82 smile.png Na stan patrzę przede wszystkim, ale chcę mieć pewność, że sprzedawca mnie nie oszukuje. Tak jak pisałem wcześniej ktoś miał do czynienia z wymienionymi przeze mnie kombajnami i wie czym sugerować się w określeniu roku danej maszyny? A jeśli chodzi o te Fortschritty to odpadają ze względu na zbyt szeroki heder chociaż nie ukrywam, że ładny kombajnik. W szope i bramy mi się nie zmieści biggrin.png Jeśli kombajn to heder to maks 3.2m. Podobnież jest jakaś strona która umożliwia za pomocą numeru seryjnego ustalić dane kombajnu tj. kraj pochodzenia, rok produkcji itd. Czy to prawda, a jeśli jest to prosiłbym o podanie linka do tej stronki :)

 

Edytowano przez ForniR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650

Z mniejszych to bizon sampo by był fajnym rozwiązaniem heder właśnie chyba 3.2 m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5592

 Handlarze nagminnie wykorzystują brak tabliczek i małą wiedzę kupujących i tworzą bajki w opisach ogłoszeń. Jednak tak jak ktoś wyżej napisał rok nie jest ważny tylko stan i popularność danego modelu. Łatwo to sprawdzić. Przeglądasz ogłoszenia i kupujesz taki model do którego jest sporo ogłoszeń z częściami nowymi i używanymi. Dobrym przykładem jest tu Volvo 830s. To bardzo popularny model i jest dużo ogłoszeń z kombajnami w różnym stanie oraz masa części nowych i używanych.

Na stronie konedata.net nie dowiesz się z jakiego roku jest konkretny egzemplarz ale dowiesz się przynajmniej w jakich latach był produkowany jaki model i nie dasz się nabrać na bajki handlarzy, którzy nagminnie "odmładzają" wszystko co przekracza granicę Polski !

A teraz do kolegów, którzy na siłę chcą kogoś namówić na Bizona czy innego Forshita...otóż kolega raczej ma małe gospodarstwo i rozsądnie zdaje sobie sprawę, że tylko mały kombajn ma jakiś sens w jego przypadku więc po co na siłę namawiać kogoś kto na dojazdy do pracy potrzebuje skutera zeby kupił sobie autobus przegubowy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ForniR    0

Dokładnie, kolega wyżej idealnie to ujął. Dziękuje za pomoc i rady.

                                                                                                                                   Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez farmer_89
      Witam, czym czyscicie przedmuchujecie swoje kombajny podczas zniw? 
    • Przez Mareczek1
      Witam planuję zakupić siewnik kvernelanda Accord mc-drill Pro czy mógłby ktoś napisać jak się sprawują , na co warto zwrócić uwagę przy zakupie i czy wogóle są warte uwagi,pozdrawiam
    • Przez AnkaSkakanka
      Dzień dobry,
      Oboje z mężem nie jesteśmy rolnikami. Mieszkamy w mieście, ale mamy rodzinę na wsi i bardzo lubimy tam przebywać. Jest to piękna wieś, w malowniczej okolicy. W bezpośrednim sąsiedztwie naszej rodziny znajduje się kilka działek należących do KOWR. Jedna z tych działek wydaje nam się bardzo interesująca i chlelibyśmy ją zakupić od KOWR, jednak nie ma nigdzie zamieszczonego ogłoszenia o jej sprzedaży. Jest to też działka o wielkości ponad 1ha, a my chcielibyśmy kupić jedynie jej fragment o powierzchni ok 30 arów. Czy ktoś z Państwa mógłby podpowiedzieć czy jest to w ogóle możliwe? Chcielibyśmy kupić tę działkę w celach rekreacyjnych i postawić tam mały domek (media są w drodze).
      Dodam, że żadne z nas nie posiada wykształcenia kierunkowego i na tę chwilę nie mamy możliwości (ani środków ani kwalifikacji) założenia gospodarstwa rolnego. Okolica jest zamieszkana przez osoby, które nie prowadzą działalności rolnej, są to wyłącznie siedliska.
      Będę wdzięczna za wskazówki.
       
    • Przez tomek1974
      Wpisujcie jakie firmy was oszukały bo mnie ostatnio dwie z lubienia nie zapłaciła za kuku i z kalisza nie odbiera trawy zeszłorocznej.
    • Przez sports2011
      Witam, mam pytanie ile obecnie można żądać pieniędzy za wynajem pola około 20 arów pod elektrownie wiatrowa maszt około 100metrowy. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pytam z ciekawości ponieważ muszę zmienić umowę podpisana 10lat temu , na kolejne 25 lat .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj