Skocz do zawartości
Jacek82A

Żywotność silnika Ursus C-360 3P

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Ursus
Adi96    867

C-360 3P były produkowane od 1981 roku a angileskie siedziały do 1984 1985 roku potem już krajowe montowano 

lukbold    411

A co za różnica jaki tam był silnik? Chyba nie liczysz że znajdziesz traktor który nie przeszedł przynajmniej jednego remontu silnika w ciągu 30 lat... A jak już ktoś zrobił to... Nigdy nie dojdziesz czy to ktoś w szopie robił i miał jakieś pojęcie czy zakładzie i co tam włożył...

kitowiak    321

Wszystko zależy od części a trochę od użytkowania, jak pomocniczu bardzo dobrze sie spełnia, bardzo małe spalanie :)

Wiadomość z agroFakt.pl

Tak tylko pytam z czystej ciekawości  :P. Moja 330 nie wyrabia przy bronach na 4 już i nie opłaca mi się go remontować raczej bo muszę dołożyć z 5k zł, wiec rozglądam się za czymś, kolega oferuje mi 3p za 18000 zł ze 100h gospodarstwa a znowu niedaleko mnie są 2 szt c360 po kapitalce za 12000zł tylko ze bez papierów  :unsure:.     

Adi96    867

Za taką kwotę bez papierów nie ma co brać.Innego ciągnika nie rozważałeś typu mf 255 czy zetor starszej serii?

Nie no rozważałem tylko chciałbym kupić coś w okolicach cen c330 tak do 18000zł, bo ja dużo areału nie mam tylko że w górach ma mam strasznie strome łąki i 30 to graniczy z dachowaniem  :(.

PS: Za każdym razem jak przesiądę się ze swojej 30 do dziadka 3p lub 60 to zawsze zakleszczam biegi  :lol:  :blink: .

Sean    292

Za szybko przełączasz przy zbyt mało wciśniętym sprzęgle.

Adi96    867

Szybkie przełączanie nie ma nic do tego,dobrze się nie zatrzyma wbija kolejny bieg tamty nie został dokładnie wyrzucony i gotowe.Próbować odblokować za pomocą wrzucenia reduktora na pozycję N i liczyć na odrobine szczęścia że samo wyskoczy a jak nie no to wiadomo

Sean    292

Szybkie przełączanie nie ma nic do tego,dobrze się nie zatrzyma wbija kolejny bieg tamty nie został dokładnie wyrzucony i gotowe.

No jeżeli się nie zatrzyma, to wiadomo że za szybko przełącza.      :P

Sprzęgło dociskanie do spodu  :D  , gdyż dospawane ma z 10cm płaskownika, ale racja mam przyzwyczajenie z 30 do szybkiej,dynamicznej i bez zatrzymana jazdy. Ogólnie to i tak jak stoję w miejscu to biegi characzą więc cos nie halo  ^^ .

Adi96    867

Sprzęgło do regulacji lub do roboty,czasem wbiciu na 3 czy 4 zaharczy trochę ale aby nie ciągle

Slimak1614    17

przerobiłem trochę tych 3p i nie wiem czy też macie takie doświadczenie, odczucie że te silniki przez pierwsze 700-1000 mth mają zaje...sty ciąg a później takie się mułki robią.... po zakładach znajomi pracują gdzie mają starsze wózki widłowe właśnie na 3p silnikach to też mają takie odczucie ale mówią też że silniki wytrzymują w zależności od operatora to 7-10 tyś mth a jak czubki jeżdżą to 2 tyś i po robocie... 

Edytowano przez Slimak1614

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez piotrekkkk
      Czy można założyć do świec żarowych jakiś czujnik, czy oznacza że świece są dostatecznie rozgrzane do uruchomienia silnika?
    • Przez UrsusJohnDeereTeam
      Witam.Mam problem z odpaleniem szescdziesiatki.Otoz gdy mialem stary rozrusznik wraz z bendixem odpalał normalnie,lecz gdy rozrusznik sie spalil i zalozylismy nowy rozrusznik i nowy bendix pojawil sie problem.Otoz gdy proboje ja odpalic slychac jakby chodzil tylko sam rozrusznik,szczegolnie tak sie dzieje gdy jest zimno(w lato nie bylo takiego problemu,gorzej jest teraz w zime).Dodam ze zeby na wiencu sa wszystkie w porzadku.
      W czym moze byc problem.Bede bardzo wdzieczny za odpowiedzi.Pozdrawiam
    • Przez mafia5855
      Moja chłodnica strasznie się grzeje przy cięższych pracach polowych. Na dole chłodnicy znajduje się już rdza ok7cm². Czy mam ją wymienić czy może jakieś płyny pomogą bo zależy mi na jak najtańszych kosztach. Z góry dziękuję.
    • Przez abuk14
      Witam
      Gdy uruchomiłem dziś ciągnik po kilku minutach pracy uszłyszałem dziwne stuki dochodzące z dolnej części silnika. Podejrzewam panewki albo pompę olejową.
      Nie mam teraz zbytnio czasu i jezeli możecie, napiszcie co to może być, bo nie chcę się teraz grzebać.
    • Przez Sqowron
      Hejka jaki luz na zaworach ustawić w c 360 ? Z tego co wiem to ssące 0,18 - 0,22  a wydechowe 0,28 - 0,32 ale w praktyce może być chyba trochę luźniej nie? np ssący 0,25 a wydechowy 0,35 ?? Dobrze mówię? A teraz pytanie jak je ustawiać chyba na przemian tylko który z którym 1-4 2-3 ? Czy jak bo nie mam pewności ?