DawidPatek

Fort Carraro-Prasa nie podaje siatki

Polecane posty

DawidPatek    0

Witam,

Posiadam włoska prasę fort cararro. Jest to praca na podzespołach sipmy.

 

Niestety moja prasa nie chce podawać siatki. Jest ona wkładana pomiędzy dwa wałki z których kręci się tylko jeden.

Prasa sterowana jest elektrozaworami. Po załączeniu jeden wałek się kręci ale nie podaje siatki.

Kiedy podam ręcznie, prasa owija, nóż ucina, generalnie wszystko jest w porządku.

 

Ktoś miał taki problem z sipmą?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

O ile dobrze rozumiem to Twój problem jest taki,że drugi wałek się nie kręci i dlatego nie pobiera
siatki. Prawdopodobnie masz zawarte łożysko na min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DawidPatek    0

Miał Pan kiedyś styczność z owijaniem siatką?

 

O ile wiem drugi wałek w ogóle ma się nie kręcić.

 

Poza tym kręci się lekko ale nie ma na nim napędu tak jak na pierwszym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba101    4

jeśli ten główny wałek z napędem jest gumowy to powinien napędzić ten drugi i się powinni dwa kręcić (wciągać)   jeśli jeden do drugiego przylega... to powinno być regulowane albo jest to na sprężynkach zobacz czy po bokach tych wałków nie ma sprężynek... wstaw może jakieś foto 

Edytowano przez kuba101

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Miał Pan kiedyś styczność z owijaniem siatką?

 

O ile wiem drugi wałek w ogóle ma się nie kręcić.

 

Poza tym kręci się lekko ale nie ma na nim napędu tak jak na pierwszym.

 

Tak, miałem i dlatego mówię z doświadczenia. Tak jak to powinno wyglądać już kolega wyżej opisał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DawidPatek    0

jest na spręzynkach

 

oba wałki są gumowe, kolega mi mówił, że u niego też kręci się tylko jeden, więc do końca nie wiem jak być powinno

 

później wstawię zdjęcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba101    4

2 powinni się kręcić zobacz jak te sprężynki mają naciąg może da sie je regulować.. jakiej siatki używasz ??może być  to wina tego że siatka jest cienka.. a z niektórych firma jest taka np z cnh ...

Edytowano przez kuba101

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DawidPatek    0

Jednak się myliłem, jeden z wałków jest stalowy.

 

Sugerujecie, że wałki muszą mieć minimalną szczelinę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Powinny przylegać do siebie bez żadnych szczelin. Inaczej nie pociągnie siatki bo jak? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DawidPatek    0

przylegać do siebie i w środek powinna sie zmieścić ciasno tylko siatka jak rozumiem?

 

Po załączeniu automatu kręci się tylko jeden wałek, tak powinno być(na sucho kręcę swobodnie dwoma wałkami)?

 

Ok spróbuję przyciągnąć te wałki maksymalnie do siebie

 

Zamieściłem zdjęcia ale pewnie niewiele z nich wynika

 

generalnie jeśli już poda się siatkę ręcznie to owija się ładnie.

 

 

 

post-173934-0-05850800-1467813741_thumb.jpg

post-173934-0-93131100-1467813763_thumb.jpg

post-173934-0-23534600-1467813802_thumb.jpg

post-173934-0-30191000-1467813833_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba101    4

na sucho kręcąc jednym,drugiego powinno się nie dać zatrzymać czyli to ma chodzić generalnie jak tryb z trybem ... siatka jest cienka ... a się jeszcze tak zapytam hamulec rolki siatki to masz tam jakiś bo jak hamulec rolki masz za mocno ustawiony to też może nie pobierać ... te rolki pobierające jeśli są  czymś oblepione bo chyba są tak mi się wydaje na zdjęciu to powinni być czyściutkie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DawidPatek    0

hamulec siatki- myślę, że chodzi Ci o takie zamykanie na siatkę. Jak ją włożę, to zamykam takimi rurkami na sprężynach i ona wtedy jest dociśnięta

 

jeśli chodzi o rolki, to są one zwyczajnie przykurzone, prasa cały czas pracuje

 

spróbuje pokręcić tymi wałkami i zobaczymy co z tego wyjdzie

 

jeśli chodzi o grubość siatki- no cóż nigdy nie robiłem siatką wiec nie miałem pojęcia jaka ma być- tą polecił mi znajomy a cenowo była z wyższej półki ale może to akurat o niczym nie świadczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Tak, hamulec czyli chodzi o to zamykanie.

Siatka nie może być za mocno dociśnięte. Tak aby się sama nie mogła obrócić jak wisi ale ręcznie nie było z tym problemu.

Te rolki zobacz, muszą się lekko obracać obie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DawidPatek    0

wałki się obracają lekko :)

 

spróbuje jeszcze wyregulować to zamykanie, bo możliwe że zbyt mocno dociska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marco007
      Witam. Zakupiłem prasę jak w temacie i nie działa mi w niej owijanie siatką. Chodzi o to że ten siłownik elektryczny który odpowiada za rozpoczecie i chyba za zakończenie owijania ma ucięte dwa kabelki i nie wiem jak to wszystko podłączyć aby zadziałało. Ma ktoś doświadczenie w tej prasie?? Mogę zamieścić zdjęcia jeżeli to komuś coś pomoże.
    • Przez przemo318
      Witam mam mały problem jestem na kupnie prasy i jestem zielony na ten temat trafia mi sie prasa claas roland 62 walcowa za około 10 tyś rok nie więcej 1990 którys tam i moje pytanie brzmi czy to to dobra cena na co zwracać uwagę przy kupnie co sprawdzać i czy da sobię rade z nią ciągnik 75 km z góry dzięki za odpowiedzi
    • Przez Dansken
      Witam, mam problem z owijaniem sie sianokiszonki na wałek i nie mam pojecia co moze byc tego przyczyna. Pierwsza bela wyszla idealnie nic sie nie owinelo pozniej juz byl problem;/ Dodam ze pokos sianokiszonki jest zwijany w tzw "warkocz" i nie nalezal to zbyt suchych, duzo w materiale bylo mleczu czy te czynniki moga rowniez powodowac utrudnienia? Miał ktos podobny problem w tego typu prasie?
      Prosze o pomoc i sugestie jak rozwiazac problem
      Pozdrawiam
      Dansken
    • Przez kondziu123
      Witam , wie może ktoś jak włączyć automatyczne owijanie siatką w jd 578 , dodam że wszystko działa normalnie tzn ręcznie siatka idzie tak jak trzeba po prostu nie wiem jak załączyć automat. A i jeszcze jedno pytanko czy w waszych 578 pokazuje na wyświetlaczach lcd wielkość beli ?
      Załączam zdjęcie sterownika
      http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9ab76943a2e58fe0.html
    • Przez Gladius
      Witam wszystkich!
      Posiadam prasę z-562 z 2008 roku. W poprzednim sezonie pojawił się problem z obwiązywaniem siatką - podczas owijania siatkę "ściągało" obustronnie do środka balotu po kilkanaście centymetrów. Sytuację udało się nieznacznie poprawić, ale niestety do ideału daleko. Zauważyłem, że w nowszych prasach przed wałkami ciągnącymi siatkę zamontowany jest pręt rozprowadzający , który (podobno) ogranicza jej ściąganie. Pręt kupiłem, dostałem i... tu pojawia się problem. Nie jestem do końca pewny gdzie dokładnie go przykręcić. Jakby tego było mało podobnej prasy nikt w okolicy nie posiada, na wystawach u dealerów też ich nie widać. Stąd moja wielka prośba - czy jest na forum jakiś posiadacz takiej prasy, który byłby tak miły i przysłał mi zdjęcia (na priv, wrzucił do galerii, na maila - jak wygodniej), na których wspomniany pręt byłby widoczny? Z góry dzięki
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj