Hubcio235

Jaki ciągnik do tura? Farmtrac czy Belarus?

Polecane posty

Hubcio235    0

Zastanawiam sie na kupnem nowego ciagnika w przedziale mocy 75-90km będzie współpracował z ładowaczem czołowym pod uwagę brałem te 2 traktory ale jestem otwarty na inne propozycje z góry dzięki :)

Edytowano przez Hubcio235

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubcio235    0

Belarus nie ale ma fajne ułożenie biegów i jest ogólnie tani w eksploatacji ale z 2 strony farmtrac oferuje większy komfort
Zwracałem też uwagę na kubota m7060 ale on już niestety kosztuje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

porównanie farmtraca i belarusa to jak mercedesa z fiatem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

Raczej jak g*wna z g*wnem bo zarówno jeden jak i drugi do ladowacza się nie nadaje..

Skoro przedział 75-90km to raczej z tych modeli:

675 za slabe wspomaganie - ciężko chodzi, waga c-360 i skacze jak piłka przy ładowaczu, zbyt malo wydajna hydraulika

690 słaba hydraulika, cięzko chodzące pedały sprzęgła hamulca przez co praca z ladowaczem to udręka..

Nie wspominając o ciężko chodzących rewersach po rozgrzaniu oleju.

 

O belarusie nie pisze, bo każdy go zna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

Nowego w tym przedziale cenowym bym żadnego nie kupił, tylko zachodnia używka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

Raczej jak g*wna z g*wnem bo zarówno jeden jak i drugi do ladowacza się nie nadaje..

Skoro przedział 75-90km to raczej z tych modeli:

675 za slabe wspomaganie - ciężko chodzi, waga c-360 i skacze jak piłka przy ładowaczu, zbyt malo wydajna hydraulika

690 słaba hydraulika, cięzko chodzące pedały sprzęgła hamulca przez co praca z ladowaczem to udręka..

Nie wspominając o ciężko chodzących rewersach po rozgrzaniu oleju.

 

O belarusie nie pisze, bo każdy go zna.

 

Słaba hydraulika? 675dt ma pompę o wydajności 66 l/min, waga, prawie 3,5 tony, może nie dużo, ale można dokupić obciążniki. Co do reszty to w mojej okolicy jest sporo farmtraców, sporo pracujących z turem i jeszcze żaden na nie nie narzekał.      

Edytowano przez Mateuszlampo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalmr99    22

A może pronar 5340 silnik deutz 106 km skrzynia biegów zf z półbiegiem bez sprzęgła masa 4,5tony i cena 117 tyś zł netto bez ładowacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    432

Tak farmtraca 675dt do tura juz widzialem jak jednen sie podnosił mimo obciaznika i jezdził na 3 kołach. Wiec zbyt sie to nienadaje do ciezszej pracy turem tak samo jak zetor major 80 a o belarusie szkoda gadac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

Słaba hydraulika? 675dt ma pompę o wydajności 66 l/min, waga, prawie 3,5 tony, może nie dużo, ale można dokupić obciążniki. Co do reszty to w mojej okolicy jest sporo farmtraców, sporo pracujących z turem i jeszcze żaden na nie nie narzekał.      

 

Gościu nie pouczaj mnie na temat farmsraków bo mam je obcykane w małym paluszku..

 

I tu cię zaskoczę, wydajność w 675 dt jak podają 66 l/min - jest lekko zakłamana, bo to jest podana wydajność hydrauliki + układ wspomagania kierownicy. Czyli z tego idzie tylko 34 l/min na hydraulikę - W jakim celu tak podają ? Bo wypadali marnie przy konkurencji - zetor i ursus mają pompy 50 l/min na samą hydraulikę, a że rolnik "głupi" to się nabierze...

 

Ta sama sytuacja jest z wagą. Ten ciągnik bez obciążników waży tylko 3t. Podana masa 3.5t. to jest masa z obciążnikami ze zbiornikiem paliwa i kierowcą 75kg...

 

 

A ty dalej wierz naiwnie w to co Ci napiszą w prospekcie bądź wcisną kit na wystawie :lol:

Edytowano przez Ursusc385

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

Nie kupiłbym, ani trzeciego a tym bardziej czwartego. Kupno drugiego było błędem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matis346    0

Polecam farmtrac 675 do ładowacza ale do lekkich prac max 800 kg przy tej wadze wspomaganie pracuje dobrze. Posiadam takiego farmtrac ale jak jest paleta ponad tone to się cięzko kręci. a co do wagi to jest troszkę za lekki ale jak się założy obciążniki to jest okej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pol123456    0

u mnie 3 moich znajomych posiadajacych farmtraki po 2 lub 3 latach od nowosci znieniali sprzeglo bo sie tak szybko konczy przy turze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gościu nie pouczaj mnie na temat farmsraków bo mam je obcykane w małym paluszku..

 

I tu cię zaskoczę, wydajność w 675 dt jak podają 66 l/min - jest lekko zakłamana, bo to jest podana wydajność hydrauliki + układ wspomagania kierownicy. Czyli z tego idzie tylko 34 l/min na hydraulikę - W jakim celu tak podają ? Bo wypadali marnie przy konkurencji - zetor i ursus mają pompy 50 l/min na samą hydraulikę, a że rolnik "głupi" to się nabierze...

 

Ta sama sytuacja jest z wagą. Ten ciągnik bez obciążników waży tylko 3t. Podana masa 3.5t. to jest masa z obciążnikami ze zbiornikiem paliwa i kierowcą 75kg...

 

 

A ty dalej wierz naiwnie w to co Ci napiszą w prospekcie bądź wcisną kit na wystawie :lol:

 

No to ładnie ludzi w ch**a robią nie ma co, co do masy to wiadomo, ale z wydajnością pierwszy raz się z takim czymś spotkałem. Co do Twojego "gościu", i ostatniego zdania to odzywaj się tak do swoich kumpli, bo ja się z tobą na jednym g*wnie nie ślizgałem, OK?

 

Edytowano przez Mateuszlampo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zastanowił się nad Belarusem. Dlaczego? Dlatego ,że ciągnik ma ramę a Farmtrac jest bezpośrednio ze skrzynią połączony. Belarus nie ma rewersu ale nie jest źle sam użytkuję 3 Pronary to znam ten ciągnik doskonale. Ja tura mam na 1025 robiłem kilka razy na 82 SA z turem u kolegi nie powiem źle by nie było z rewersu ale 4 wsteczny wystarczą spokojnie. Któryś formuowicz neguje Farmtrca jeśli tobie on się nie sprawdził nie rób opinii bo inni użytkują te ciągniki i są zadowoleni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Lepiej wziąść coś zachodniego niż męczyć się przez najbliższe kilkanaście lat tym dziadostwem.
Zachodnie są co prawda droższe ale wszystko jest też lepsze Polecam zwłaszcza że każda firma oferuje dobry kredyt na niski procent i nie jest trudno go uzyskać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubcio235    0

Ale mi chodzi o tanią eksploatację ciągnika bo przez dobre 2-3 lata bedzie głównym koniem w gospodarstwie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale mi chodzi o tanią eksploatację ciągnika bo przez dobre 2-3 lata bedzie głównym koniem w gospodarstwie :)

 

A zastanawiałeś się nad zefirem 90? Bardzo fajny ciągnik, sąsiad ma takiego z turem, główny koń pociągowy u niego. Facet go nie oszczędza, ale jakoś do tej pory nie sprawiał mu problemów, ma na nim tura z metal fachu, robi nim praktycznie wszystko i nie narzeka. Koszty eksploatacji też by Cię raczej nie wykończyły.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez katopo
      Jaki nowy tani ciągnik polecacie w mocy około 35km?
    • Przez molibden01
      Witajcie.
      Na wstępie chciałbym się przywitać z Wami. Odnoszę się z problemem wyboru traktoru (zaznaczam, że nowego, ponieważ sytuacja na rynku używanych ciągników mnie do tego zmusiła). Stoję przed wyborem modelu. W pierwszej kolejności od czego to się zaczęło to promocja na serię 5D i 4E w Deutz Fahre: 5080d w cenie 158 tys. zł netto.  Traktorem miałem przyjemność jeździć, fajny, zwrotny, nie głupi. Macie jakieś opinie na jego temat bo już jest kilka lat po premierze a w poprzednich postach żadnych opinii z użytkowania.
      Tylko co jak co, ma tylko 3 cylindry i turbo. Dlatego w głowie chodzi, a może wybrać co innego. Myślę o Kubocie serii M4-073. Moc podobna, ale 4 cylindry i wyższa pojemność. Jeżeli znacie obecnie ceny Kuboty (z dilerem w tym wypadku sie jeszcze nie kontaktowalem) lub polecacie inne ciagniki w podobnej mocy to będę wdzięczny za pomoc.
       
      Dodam że ciagnik ma głównie pracować w gospodarstwie przy opryskiwaczu ciąganym z nadmuchem, sadzarką karuzelowa, do jakiś prac pomocniczych ale zapewne czasem i jakiś pług 3 skibowy się zapnie lub mniejszy agregat.
       
      Pozdrawiam serdecznie.
    • Gość murtek
      Przez Gość murtek
      Witam szanownych kolegów.
      Z racji faktu, iż zbliża się nieubłaganie kolejny nabór PROW, chciałbym zasięgnąć opinii (TYLKO) użytkowników kilku marek i wersji ciągników rolniczych. Interesują mnie tylko trzy firmy, tj. John Deere, Deutz Fahr oraz ewentualnie Fendt. Mam dylemat również jakiej mocy ciągnik wybrać.
       
      W sumie 120 czy 160 KM i tak będzie raczej ciągnął 4 skibowy pług obrotowy (chyba że się mylę). Skłaniam się raczej do kupna trochę większego ze względu na moją bronę talerzową, która ma nie małe zapotrzebowanie mocy (obecnie współpracuje z Ursusem 1634 i niekiedy brakuje mocy, a raczej tej talerzówki nie sprzedam tak szybko).
       
      Ciągnik ma być z przednim TUZem wraz z obciążnikiem, raczej z resorowaną osią i kabiną. Zastanawiam się również nad TURem.
       
      Co do JD to jaką wersję proponujecie: classic, comfort czy może premium. Jakie są między nimi różnicę (oprócz oczywiście ceny)
       
      Aha jeśli ktoś się orientuje i dostał świeżą ofertę to proszę się nią pochwalić (mam co prawda cennik lecz bodajże z zeszłego roku). Dużo droższy jest JD od DF ?
       
      Dlatego proszę użytkowników tych maszyn o poradę. Proszę również o wypowiedzenie się w sprawie awaryjności, serwisowania, spalania, komfortu jazdy itp.
    • Przez bortys2001
      Witam. 
      Ktoś się pokusi o porównanie,np Deutz 5080keyline, new Holland T4/t4s
    • Przez Krzyszt0f
      Witam planuje podnieś moc w moim massey ferguson 5445 dyna 4 i teraz pytanie co sądzicie o tym podnoszeniu mocy i czy jest to bezpieczne czy nie za bardzo?
      ciągnik ma niby 90km a chce podnieś tak do 110/115km 
      a i jaka firmę polecacie do podniesienia mocy? 
      -agrotronic
      v-tuning
      -Agroecopower
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj