Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
kibix

Zetor 8441, nie działają biegi pełzające

Polecane posty

kibix    0

Witam,

w zetorze 8441 nie idzie ruszyć dźwigni od zmiany biegów pełzające /szosowe. Początkowo dźwignia chodziła ciężko ale teraz nie idzie jej ruszyć(prawie złamałem tą dźwignie). Dodatkowo kiedyś podczas jazdy(5 szosowa) wyskoczyła mi ta dźwignia na zero. Skutkiem czego nie szło w żadną stronę ruszyć. Ciężko było wbić na szosowe z powrotem.

Jak myślicie coś w skrzyni poszło?

Może to typowa usterka ?

droga naprawa będzie?

Zastanawiam się w ogóle czy coś z tym robić bo biegi pełzające to może 3 razy w ciągu roku używam ale nigdy nie wiadomo czy akurat nie będą potrzebne.

Zetor ma 5 lat i nakręcone 3000 godzin.

Teraz widzę że zły dział. Proszę admina o przeniesienie.

Edytowano przez kibix

lks91    6

hehe nic poważnego, też to przerabiałem:) Nie używałeś i skorodował mechanizm. Już nie pamiętam jak się do niego dostać. Musisz albo zdjąć podłogę lub wejść pod ciągnik. wystarczy go wyjąć, rozruszać i posmarować:)

Pozdrawiam

proxy8441    72

Witam, nie umiem znaleźć odpowiedniego tematu więc zapytam tutaj: czy ktoś z Was wię jak się zalewa przednie opony cieczą w celu dociążenia przodu? Wiem że jest taka mozliwość, co się stosuje wodę? normalnie się zalewa wentylem a górną część koszulki powietrznej uzupełnia powietrzem  i tak to hula?

Wiadomość z agroFakt.pl

kibix    0

hehe nic poważnego, też to przerabiałem:) Nie używałeś i skorodował mechanizm. Już nie pamiętam jak się do niego dostać. Musisz albo zdjąć podłogę lub wejść pod ciągnik. wystarczy go wyjąć, rozruszać i posmarować :)

Pozdrawiam

Wieczorem spróbuje.

Mam nadzieje że będzie działało.

Dzięki.

lks91    6

Witam, nie umiem znaleźć odpowiedniego tematu więc zapytam tutaj: czy ktoś z Was wię jak się zalewa przednie opony cieczą w celu dociążenia przodu? Wiem że jest taka mozliwość, co się stosuje wodę? normalnie się zalewa wentylem a górną część koszulki powietrznej uzupełnia powietrzem  i tak to hula?

Traktor na lewarek, koło wentylkiem do góry. Zakładasz maszynkę do nalewania wody i lejesz aż woda będzie się przelewać odpowietrznikiem. Tak jak mówisz, na koniec trochę powietrza

Pozdrawiam

proxy8441    72

maszynka albo zwykły wężyk i lać z 1 dzień :) muszę tylko obliczyć ile się mogę spodziewać przyrostu masy z tego tytułu, Yacenty pisał że niby z jakimś odczynnikiem można chlorkiem czy czymś aby felgi nie rdzewiały? Wentyl specjalny czy powietrzny zwykły?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować