Zaloguj się, aby obserwować  
kibix

Zetor 8441, nie działają biegi pełzające

Polecane posty

kibix    0

Witam,

w zetorze 8441 nie idzie ruszyć dźwigni od zmiany biegów pełzające /szosowe. Początkowo dźwignia chodziła ciężko ale teraz nie idzie jej ruszyć(prawie złamałem tą dźwignie). Dodatkowo kiedyś podczas jazdy(5 szosowa) wyskoczyła mi ta dźwignia na zero. Skutkiem czego nie szło w żadną stronę ruszyć. Ciężko było wbić na szosowe z powrotem.

Jak myślicie coś w skrzyni poszło?

Może to typowa usterka ?

droga naprawa będzie?

Zastanawiam się w ogóle czy coś z tym robić bo biegi pełzające to może 3 razy w ciągu roku używam ale nigdy nie wiadomo czy akurat nie będą potrzebne.

Zetor ma 5 lat i nakręcone 3000 godzin.

Teraz widzę że zły dział. Proszę admina o przeniesienie.

Edytowano przez kibix

Gość lks91   
Gość lks91

hehe nic poważnego, też to przerabiałem:) Nie używałeś i skorodował mechanizm. Już nie pamiętam jak się do niego dostać. Musisz albo zdjąć podłogę lub wejść pod ciągnik. wystarczy go wyjąć, rozruszać i posmarować:)

Pozdrawiam

proxy8441    98

Witam, nie umiem znaleźć odpowiedniego tematu więc zapytam tutaj: czy ktoś z Was wię jak się zalewa przednie opony cieczą w celu dociążenia przodu? Wiem że jest taka mozliwość, co się stosuje wodę? normalnie się zalewa wentylem a górną część koszulki powietrznej uzupełnia powietrzem  i tak to hula?

My siejemy, a Bóg daje plony

Wiadomość z agroFakt.pl

kibix    0

hehe nic poważnego, też to przerabiałem:) Nie używałeś i skorodował mechanizm. Już nie pamiętam jak się do niego dostać. Musisz albo zdjąć podłogę lub wejść pod ciągnik. wystarczy go wyjąć, rozruszać i posmarować :)

Pozdrawiam

Wieczorem spróbuje.

Mam nadzieje że będzie działało.

Dzięki.

Gość lks91   
Gość lks91

Witam, nie umiem znaleźć odpowiedniego tematu więc zapytam tutaj: czy ktoś z Was wię jak się zalewa przednie opony cieczą w celu dociążenia przodu? Wiem że jest taka mozliwość, co się stosuje wodę? normalnie się zalewa wentylem a górną część koszulki powietrznej uzupełnia powietrzem  i tak to hula?

Traktor na lewarek, koło wentylkiem do góry. Zakładasz maszynkę do nalewania wody i lejesz aż woda będzie się przelewać odpowietrznikiem. Tak jak mówisz, na koniec trochę powietrza

Pozdrawiam

proxy8441    98

maszynka albo zwykły wężyk i lać z 1 dzień :) muszę tylko obliczyć ile się mogę spodziewać przyrostu masy z tego tytułu, Yacenty pisał że niby z jakimś odczynnikiem można chlorkiem czy czymś aby felgi nie rdzewiały? Wentyl specjalny czy powietrzny zwykły?

My siejemy, a Bóg daje plony

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez przemrolnik
      ZETOR 7211

DaneTechniczne:

Rok produkcji: 1987r.
      Silnik typu : Z7201 4cyl.
      Pojemność : 3595cm3
      Moc: 66km przy 2200obr./min
      Pojemność zbiornika paliwa: 70L
      Wysokość na kołach r28 to 265cm
      Wydatek pompy hydraulicznej to 30L/ 160Bar
      Udźwig TUZ to 2400KG
      Opony Tył/przód to 16.9r28/ 7,50-20

Skrzynia biegów to 10/2, Bieg 4 i 5 synchronizowany.
      WOM zależny/niezależny 540/1000obr/min

Ceny za taki model górują od 25tyś do 35-38tyś.
      Jest u mnie od nowości, czyli od 1989r.
      Pracuje z agregatem uprawowym 3m i pługiem 3skibowym UG.Jest to ciągnik główny,pracuje na 10ha.Mtg to ma około6-5,5tyś Niewiem ponieważ w tej serii zetorów często siadały te liczniki mtg.
      Remontu silnika nie było od nowości, ale już powoli się szykuję.
      Usterki: Usterek z winy ciągnika niebyło, były tylko z winy użytkowania. A mianowicie siłownik pomocniczy się posypał, tzn. od siania nawozów i płukania wodą ma wżery, i się nie nadaje już do niczego. Po 4tyś mtg. Około. Poszła tarcza sprzęgłowa. Po ponad 5tyś mtg, poszedł Simmering między skrzynią biegów a tarczą sprzęgłową, koszt to około300zł, z robotą.

Koszt serwisowania: wymiana oleju kosztuje około 100zł. Filtry paliwa to groszowe sprawy.

Kabina bardzo komfortowa, sczelna, cicha, duża. Praca w tej kabinie jest przyjemnością. Jest także w kabinie ogrzewanie, szyberdach.

Silnik jest bardzo wytrzymały(jeszcze nie remontowany, i nie pali oleju) Około 6tyś mtg. Ma w obecnej chwili.

Wom jest dobry, lekko się włącza.

Spalanie, szacuję mniej więcej około 7-10 litrów na godzinę ciężkiej pracy.W transporcie spali około 5-6 litrów ON na godzinę.

Opinia na temat 7211 wg. mnie jest bardzo dobra, Bardzo mało awaryjny ciągnik, komfortowy, łatwy dostęp doczęści.

Plusy:
      +duża kabina,
      +wspomaganie,
      +szerokie opony,
      +zmiana prędkości reakcji tylnego TUZ,
      +trzy regulacje podnośnika, D M P. (D -siłowa M- mieszana P-pozycyjna)

Minusy:
      -Spalanie.

Ponowny zakup?
      Oczywiście że tak.
    • Przez ZetorTeamPL
      Poleca ktoś zetora proxime 95 power ? z 2011 roku?
    • Przez warsik
      Od jakiego modelu pasują błotniki tylne do Zetora 5718? bądź czy jest ktoś kto by takowe mi wykonał
    • Przez szymek28032001
      Witam
      od pewnego momentu mam problem z hydrauliką w zetorze  forterra objawem jest ciągłe piszczenie podnosić podnosi tylko piszczy cały czas . Myślałem ze to wina oleju ,olej wymieniony i nadal piszczy. Podczas wymiany oleju wypadło cos takiego ,zdjęcie na dole , może miał kto taki problem i mógł by pomóc ,za odpowiedzi z góry dzięki . 

• Przez michal009
      Proszę o uwagę na co zwrócić uwagę podczas oglądania przed zakupem Zetora 8441? 

Planuję zakup tego ciągnika i w najbliższym czasie wybieram się obejrzeć kilka modeli. Z racji, że nie miałem takiego, ani podobnego modelu, zdjęcia ze wskazanymi miejscami do sprawdzenia mile widziane. Pytam co mogę sprawdzić samemu, bo jak już wytypuję konkretny egzemplarz, to zabiorę ze sobą mechanika i niech jeszcze zerknie fachowym okiem. 
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.