areekdee

Sprzegło Belarus 82 - dziwna sytuacja

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
areekdee    0

Witam.
Ostatnio zrobiłem całą skrzynie biegów. Wszystkie łożyska, tryby i wałki i tuleje nowe. Kręci się wszystko ręką.
Problem tkwi w sprzegle a raczej w jego braku...
Sytuacja wygląda następująco. Gdy odpale ciągnik na sprzegle, wałek jest wystopowany i wszystko gra. Gdy puszczam sprzęgło rusza i jest ok. Po kolejnym wciśnięciu sprzęgła nie wysprzegla a wałek cały czas się kręci...
Wymienione jest całe sprzęgło. Docisk tarcza a nawet koło zamachowe... siedzę 3 dzień rozjeżdżając i skrecajac na nowo... Najgłupszy ciągnik jaki widziałem i remontowałem...

A jeszcze jedno. Jak na biegu ruszam wyskakuje reduktor. Ciemna magia... "Ruski" film :). Ktoś coś miał tak kiedyś? Bo dwóch mechaników załamało ręce już poproszonych o konsultacje :D

Edit.
MTZ 82

Edytowano przez areekdee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mko09ijn    0

chodzi o walek sprzeglowy czy walek WOM? przez slowo reduktor rozumiesz polowe-drogowe zmieniane ta sama wajcha co biegi czy polbiegi ( ta mala wajcha w podlodze)?

 

Edytowano przez mko09ijn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
areekdee    0

Sprzeglowy.
Reduktor to te pół biegi mała wajcha
Znowu rozjeżdżam... tulej drugiego stopnia nowa może jest zła...

Edytowano przez areekdee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
areekdee    0

Nowa tulej sprzęgła drugiego stopnia ma wybrzuszenie na środku przed uszczelniaczem i przycierała wałek sprzęgłowy... Nowa część z defektem :) gratulacje dla sklepu/producenta :D.

Refleksja na koniec: nigdy w życiu nie biorę się za remont skrzyni w MTZ ani w żadnym innym Radzieckim wynalazku... Zbiornik na olej hydrauliczny waży tyle co opancerzony zbiornik paliwa w T-34! omg! Musieli mieć wyobraźnię te ruski żeby taką skrzynię biegów wymyślić... Pies ją ganiał :D

Edytowano przez areekdee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Tomas13
      Mam problem z ciągnikiem  Belarus 952.4. Kontrolka od świec żarowych po przekręceniu kluczyka powinna się świecić przez około 30sek od momentu przekręcenia kluczyka i zacząć migać po tych 30sek informując ze świece są nagrzane, po odpaleniu silnika powinna zgasnąć. Teraz jest tak ze kontrolka miga od razu po przekręceniu kluczyka  (co ok 3sek przez ok 0,5sek) . Włączenie silnika nie powoduje przerywa migania kontrolki, sama przestaje migać po kilku minutach. Co może być tego przyczyną, czy to problem z jakimś przekaźnikiem/sterownikiem świec???
    • Przez GrzywaRM
      Witam
      kupiłem MTZ i mam pytanie czy ten pręt pod skrzynią ze ściętymi  dwoma bokami na zdjęciu jest do zmiany prędkości obrotów wom? 

    • Przez chrobi123
      Witam,  od jakiegoś czasu mam problem ze sprzęgłem w case farmall 75a, a mianowicie sytuacja wygląda tak że gdy jadę ciągnikiem i naciskam pedał to idzie bez żadnego oporu do podłogi i nie wysprzęgla, casem problem sie naprawia jak zgaszę i włącze od nowa silnik ale teraz już coraz rzadziej to pomaga a problem pojawia sie coraz częściej, pomaga natomiast wybicie wszystkich wajch na neutral a potem na siłe wbić pierwszy zakres i pierwszy bieg i rewers do przodu , jak zacznie ciągnik jechać to gaz do dechy i po chwili pedał sie robi twardy, proszę o pomoc co z tym robić
    • Przez Krzysiek2794
      Witam, ludzie pomóżcie mam problem z moim Jumz'em. Niedawno kupiłem jumza chyba przerobionego z koparki, nie znam jego przeszłosci,na rolniczy.Mianowicie mam problem z hydraulika, nie wiem czy ktoś maczał juz tam "paluchy" ale nie mam sekcji pływającej do orki, w żadnej z 3 dźwigni. Mam pytanko czy jak wymienie rozdzielacz na taki z sekcją pływającą to musze jeszcze coś przerabiać? Prosze o pomoc.
    • Przez dawidursus323
      Mam następujący problem. Po zimie sprzęgło młocarni w Claas consul nie załącza się do końca. Nie zaskakuje. Jak od początku rozebrać ten mechanizm? 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj