MrRadny69

Cieleta z Włoch

Polecane posty

MrRadny69    1

 

Kupiłem cieleta z Włoch, podobne do simentali. Cielęta nie choruja dobrze zra ale nie rosna. Czy spotkal sie ktos z takim przypadkiem.

Słyszalem od jednego czlowieka ze jest taka rasa wlasnie we wloszech ktora rosnie do 300kg czy to prawda??

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antoni69    37

Tak, dobrze slyszales wlochy nie rosna, i tak masz szczęście ze ci nie chorowaly,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    190

też kupiłem jednego na próbę żeby zobaczyć co i jak i dobrze że tylko jednego albo o jednego za dużo Na szczęście mi nie chorował i wszystko z nim ok ale przyrosty słabe jak do 500 kg dojedzie w dwa lata to będzie szał A swoją drogą to trochę dziwie się że mało kto tu pisze bo swego czasu było dużo zdjęć z tymi cielakami w galerii i to nie po jednej sztuce Czyżby nikt nie chciał się przyznać że to porażka Może powinniśmy je karmić pizzą i makaronem

Edytowano przez mikcom20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Ja miałem też te miniaturki doszły w rok do 180kg Normalnie SzAł:D
Polskie raz większe kupione razem i chowane a po roku miniaturki poszły bo poprostu nic nie rosły trzymalem je rok czasu za Free

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vinci007    1

Witam! Ja też kupiłem bydło z Włoch 2 sim. oraz  6 mieszanek mięsnych. A dokładnie byłem tu FIRMA EKO-IMPORT

Strzyżewo Paczkowe 19 62-200 Gniezno. Było to 30.12.2015.

Po roku mogę powiedzieć iż mięsność mają bardzo dobrą ale gorzej rosną od naszych dobrych MM. Za 1,5 miesiąca będą miały 1 rok i mają-SM ok 300kg

Mieszańce ok 270kg.  Simentale wyglądają dużo lepiej i myślę że wagę będą miały dobrą. Dodam, iż jak je kupiłem były małe wszystkie w granicach 42 kg.

Wygląd MM włoskich to całe czarne, bądź całe brązowe, bardzo przypominały nasze LM.  Mają pomarańczowe kolczyki i napis na nich "SVI"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antoni69    37

Czyli jak każdy, sztuki sa w miare okragle i dobrze zbudowane tylko nie rosną i raczej nie urosną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vinci007    1

Tak każda sztuka ma mięsność bardzo dobrą ale widać różnicę pomiędzy naszymi mieszańcami a włoskimi w wysokości. No myślę że w rok każda sztuka będzie miała te 300kg. Ale co dalej...? Dziś wstawię zdjęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
same110    72

wyjaśnij ktoś czemu te Włochy tak słabo.rosną.To taka rasa simow żeby młoda wołowina była czy jak.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Widzę że cielaki z Włoch nadal krążą po okolicy...

Tak tylko w celu przypomnienia znalazłem swój temat:

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/87968-dziwny-objaw-chorobowy-u-cielak%C3%B3w/

 

Nie napisałem w temacie co wyszło a w końcu po straceniu masy forsy zarówno z mojej strony jak i kolegi - rolnik nam nie płacił już bo chcieliśmy już sami dojść co się stało i doszliśmy ... Wtedy chyba z 20 cielaków zostało 12.... Wyszła choroba białych mięśni czyli zanik selenu. Ogólnie specyficzna choroba która objawią się ok. 3 miesiąca a nie u dwutygodniowego cielaka... 

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vinci007    1

To są te moje Włochy Simentale i mieszance. 20 grudnia będą miały rok no i myśle, że ich waga będzię wtedy wszystkich ok. 300kg. Pytanie ,czy będa dalej tak rosły. Jeżeli tak do nie ma bólu niech mają te 650-700kg w 2 lata to tragedii nie ma. Ktoś trzymał takie byczki 24-m-cy?

post-184203-0-03754900-1479205657_thumb.jpg

post-184203-0-29574000-1479205662_thumb.jpg

post-184203-0-51923600-1479205667_thumb.jpg

post-184203-0-21066200-1479205672_thumb.jpg

post-184203-0-09368000-1479205678_thumb.jpg

post-184203-0-74114400-1479205682_thumb.jpg

post-184203-0-80655400-1479205686_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystian1982    139

tez mi sie wydaje ze tragedi nie ma ale będą takie małe korbolowate wagi jakiejś super to raczej nie zrobią


chociaż potrzymajcie je do tych przysłowiowych 24 msc to sie okaże może wcale nie będzie tak żle nabite na pewno są

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody43    202

dzięki :)
ja wezme 2 - 4 na probe :) nie strace za duzo. dobrze ze poczytalem bo chcialem wziac 30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziomster720    5

Co ciekawe małe cielaki z Włoch do polski a później duże byki z Polski do Włoch, oczywiście nie zawsze chociaż widziałem takie przypadki. Tania siła robocza :)

 

Czemu one tak słabo rosną?? Jest jakaś rasa co przypomina Sm a Sm nie jest. Po za tym jest dużo mniejsza.(nie wszystkie) Osobiście nie miałem Włochów rumunów Austriaków itp. i raczej nie będę miał, lepiej jest pojechać do prywaciarza (nie z netu, ani handlarza czy z gazety) lub do jakiejś porządnej firmy (nadal nie handlarz). Co mają zbyt i ciężko jest się dopchać ale wtedy wiadomo że to jest cielak. Bydło co waży nie musi być wysokie może być szerokie i tak na przemian...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Jednak lepiej żeby było wysokie bo przeważnie z wysokością idzie i długość. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychuuuuu    46

Ktoś trzymał takie byczki 24-m-cy?

Jak maja te 24 m-ce to dopiero zaczynam myśleć o sprzedazy. Młodszych nigdy nie sprzedaje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vinci007    1

Jak maja te 24 m-ce to dopiero zaczynam myśleć o sprzedazy. Młodszych nigdy nie sprzedaje 

 

No tak tylko pytanie, czy jest  sens go trzymać na 24-mcy, skoro np 1.5 roku ma 500 i dalej nie rośnie, jak to może być w przypadku tej rasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

2 możliwe że to simy białe łby reszta to mm  LMxcokolwiek lub angusy czarnex cokolwiek miesnośc fajna jak takie słabe przyrosty to raczej angus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ma  pytanie czy ktoś hodował simentale z włoch czy to w ogóle nie simental jak to jest 

mam dostep do cielaków waga do 60kg kolczyki włoskie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody43    202

teraz znowu wysyp tych cielat z Wloch:) kiedy nie wejde na olx to wszedzie cielaki z wloch :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj