Rowan

98 SL MAXI, rwanie pasa młocarni

Polecane posty

Rowan    220

Witam!

Potrzebuję porady, bo brakuje mi już pomysłów. Dwa sezony temu rozerwało mi oryginalny pas młocarni, który był stary i zniszczony. OD tego czasu urwało mi chyba 5 albo 6 pasów. Różnych, Gates, Roflex. Problem w tym, że tak do końca to trudno powiedzieć który pas powinienem mieć, na starym nie dało się już odczytać numerów. Aczkolwiek zakładałęm i węższy i szerszy, które w katalogu występują i za każdym razem jest to samo, pas się urywa. Nie przypalając go, młocarnia nie staje, a pas się zrywa, tak jakby wyrwało z niego kawałek środka i go rozrywa. Rozbierałem wariator, ale w nim nie widać nic złego, wymieniałem łożyska na młocarni, bo miały delikatny luz, ale to też nie pomogło. Co można jeszcze sprawdzić, i jaka może być ewentualna przyczyna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

sprawdź koła pasowe na wariatorze czy nie są wytarte za bardzo i czy nie mają jakiś zadziorow (np. po jakiejś lyzcze od zmiany pasa) bo może jest delikatny zadzior i rwie pas kolega też miał w d ominatorze ze trafiał jakieś kiepskie pasy jeden chodził mu kilka godzin i sie rozlecial więc to za reklamował i oddali mu pieniądze


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Miałem kiedyś 76 i właśnie był w nim nierówno wytarte talerze kół i tak samo pas niszczyło w paredziesiąt godzin...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    220

A jak stwierdzić czy są wytarte? Kombajn mam 8 lat, zaczęło się dwa sezony temu, kiedy zerwało oryginalny pas, kolejne rwały się już bardzo szybko. Oryginalny chodził 6 sezonów u mnie i nie wiadomo jak długo w kombajnie, być może od nowości. U mnie skosił pewnie z 1600ha w tym czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CIAPEK1981    8

A ten pas współpracuje z tymi ruchomymi talerzami którymi reguluje sie obroty młocarni?  Jeden talerz jest stały a drugi jest przesuwny i właśnie może ten przesuwny sie wyrobił i może pasek nie przylega całą powierzchnią do tych talerzy, tylko styka się na wewnętrznej krawedzi i przez to środek pasa się wykrusza. Nic innego mi do głowy nie przychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Albo po prostu zły wymiar pasa,ja kiedyś kupiłem numery na pasie się zgadzały a długość była inna i był za krótki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CIAPEK1981    8

Nie wiem który pas koledze zrywa ale z prawej strony kombajnu znajduje sie:

* pas klinowy szeroki napędu wariatora młocarni 50x22x1905 dł.    650 - 1500 obr.      nr oryginalny 628630.0           nr wg katalogu GATES  1479291

 lub

* pas klinowy szeroki napędu wariatora młocarni 55x22x1905 dł.    500 - 1400 obr.      nr oryginalny 644177.0           nr wg katalogu GATES  1414168

 

Z lewej strony znajduje się:

* pas klinowy napędu zespołu młocarni, wialni czyszczącej                                              nr oryginalny 603337.0         nr wg katalogu GATES  0202222

* pasz klinowy szeroki, napęd wariatora bębna młucacego                                              nr oryginalny 609823.0         nr wg katalogu GATES  1414208

 

Reasumujac z prawej strony mogą być dwa rodzaje pasa, szeroki lub waski ,a z lewej strony takie jak powyżej. Na poczatek posprawdzaj paski czy sie zgadzają. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CIAPEK1981    8

Tego to ja nie wiem, tak na prawdę to nie wiadomo, który pas zrywa koledze Rowanowi. 

Tak na prawdę to ja sie na tym nie znam i nie mam takiego kombajnu (mam mercatora 60).

Ale chciałem koledze pomóc więc przesłałem namiary na pasy do tego kombajnu.

Ja bym założył wąski pas on by napewno środkiem nie przycierał.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal26    12

A rozbierałeś tą połówkę koła na której jest ta duża sprężyna ?z tego co pamiętam były tam jakieś tulejki u mnie były wyrobione i też tak rwało pasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    220

Rwie właśnie ten na wariatorach. Porozbierałem teraz oba kołą i to hydrauliczne i to sprężynowe, wymieniam wszystko co w nich jest i na oryginały, pas też oryginalny zakładam i zobacze co z tego wyjdzie... Wiem, że są dwie szerokości tego pasa, ale zakłądałem i szersze i węższe i też rwało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    220

Wymieniłem tulejki wszystkie możliwe w obu wariatorach, na oryginały, łożyska z obudowami i na odrzutniku i młocarni, założyłem oryginalny pas, ten węższy. Narazie 25ha i jest ok, pasa nie przyciera i pracuje równo, nie trzepie nim. Zdecydowany luz był na łożysku pod wariatorem na odrzutniku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez romanwiatr
      Chcę przesiąść się BIZONA na CLASSA w cenie do 130 tys. Pracował będzie na około 100 ha na na ziemi z wydajnością pszenicy 6 t/ha oraz na słabych.
      Rozważam Dominatora 98 sl heder 4,5m, ale znalazłem też 108 sl z hederem 4,5m z takim hederem ponieważ mam dużo przejazdów (jeżdżę droga z hedrem), a następnie dokupić sam heder 6m i na większe kawałki.
      Biorę pod uwagę też Commandera 114 CS ale on ma heder 5,1m  i obawiam się czy dam rade poruszać się nim po drodze, czy będę musiał za każdym razem zdejmować heder i zastanawia mnie jego dość duża pojemność .
      Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.
       
    • Przez m_i_c_h_a_l
      Cześć,
      Czy ma ktoś jakiś patent na wyjęcie łożyska z rozdrabniacza słomy?
      Nie da rady podejśc ściągaczem a od środka jest zbyt mało miejsca aby czymkolwiek je wybić.
       
       


    • Przez adiksutil16
      Witam. Parę dni temu kupiłem Dominatora(jak w temacie) Jest to mój pierwszy Claas i nie wiem za bardzo co do czego służy. Mam prośbę, prześlę zdjęcia i jakby ktoś z was mógłby mi napisać co do czego służy.
       


       
      Jakbyście mogli pisać np.
      1. wajha od tego i tego
      2....
       
      A tak samo z kontrolkami np.
      L1 kontrolka od tego i tego
       
      Z góry dzięki za pomoc!
    • Przez krowazie
      Wkupię heder do kombajnu class dominator 88 sl o szerokości 3.90 lub 4.5 metra. Wesołych świąt 
      I jeszcze jedno pytanie czy to jest prawda że dominatory miały różne szerokości gardzieli ? Gadałem z mechanikiem i tak powiedział 
      nowy nabytek 

    • Przez Ziel
      Witam,
      mam problem ze sciągnięciem połówki koła od młocarni, ślimak sciągnięty, klin też tylko koło ani drgnie. Było podgrzewane sciągaczem naciągane i bite młotem, ani drgnie..
      jest tam jeszcze jakieś zabezpieczenie?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj