Maikel1987

Resor czy hydraulika

Polecane posty

Maikel1987    2

Tak jak w temacie jaki plug wybrać na zabezpieczeniu resorowym czy hydraulicznym . Ogólnie szukam pluga overum na hydraulicznym lub na drugim miejscu kvernelandy na resorze . No chyba ze na gumowym zabezpieczeniu . I interesuje mnie 3×40 lub z regulacją do 45 na skibe . Do renowki 83 km

Edytowano przez Maikel1987

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CaseBizon    9

lepiej kup Kvernelanda jest lżejszy w orce od Overuma, ale jeśli chodzi o zabezpieczenia to według mnie najlepsze są hydrauliczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2421

ja mam na resorach zagonowy kvernelanda i jestem zadowolony i będę zmieniał teraz na obrotowke i też mam upatrzony na resorze kvernelanda na resorze plug bezobslugowy nie martwisz się ze ci przewód pęknie olej wyleci miałem wcześniej polskiego atlasa wiadomo ze to nie ta polka co overum czy inny zachodni ale nie zamienił bym się na olejowe zabezpieczenia na pewno więcej elementów do zepsucia a nie zdarzylo się żeby w susze na resorze nie chciał wchodzić w ziemie


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2421

nie wiem jak te gumy ale tak jak pisałem mam kvernelanda z 15lat zagonowego i pola bardzo kamieniste i nic się z resorami nie dzieje i dlatego teraz jak będę zmieniał na obrotowke to też na takim resorze


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maikel1987    2
romek6340    221

Ja mam tego na gumach i nie mogę narzekać. Zabezpieczenia działają jak należy podobnie do resorów. Jak w dobrym stanie to możesz brać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maikel1987    2

Tylko ceny za te na okrągłej ramie są takie same czasem jak na kwadratowej , tylko tych na kwadratowej nie ma za dużo . A może znacie jakieś zagraniczne strony ze sprzętem rolniczym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Ja miałem niedawno na okrągłej ramie nie był taki zły poza tym że lekki jak sucho a poza tym orał super niestety przyszedl czas na zmianę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maikel1987    2

Tak słyszałem ze jest lekki , ale opinie mają bardzo dobra chociaz z tego co słyszałem jak gość ceni sobie bardziej overum niż kvernelandy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Jak wyżej pisałem mam i polecam. Dodam, że kupuj te z piersiami bo starsze wersje miały jednoczęściową dużą odkładnice i jak się wytrze to całość trzeba zmieniać albo napawywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2421

Te na okragłej ramie sa poprostu starszymi modelami tych na kwadratowych


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maikel1987    2

Ojciec dzis doszedł do wniosku ze jak mamy płacić tyle kasy za jakieś wyzylowane plugi za granicą i jeszcze dosyć często po spawane to lepiej kupić polskie poszerzane i tyle , tylko ja nie wiem czy to dobry pomysł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

Na pewno to nie  jest dobry pomysł.
Lepszy starszy  sprawdzony niż nowy Polski.

Kolega kupił nowy Agro-masz 5 skib na resorze i raz ciągnikiem z pola z pługiem po 40 ha nie zjechał, pękł  wał do obrotu, a mało tego jak sucho, to w ziemie  nie wszedł, a  ja swoim starym KV  pięknie orałe, a on stał i patrzył si, ma jeszcze starego KV i nie sprzedaję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

majkiel miałem raz polskie pługi i z ich powodu przestałem orać pole. Ale jak ty dalej chcesz orać pole to jest to kiepski pomysł aby kupować nowe polskie.

No i kwestia tego czy miałeś trzydziestkę, kupiłeś ściągniętą zagraniczną renówkę 90 KM a 5 ha jak miałeś tak dalej masz i chcesz te 5 ha przerzucać, wtedy to i te polskie na ileś tam lat starczą. Ale jak coś poważniej zajmujesz się przerzucaniem gleby to szczerze ci radzę odpuść sobie polskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maikel1987    2

Co prawda renowke mam ale 80 km , ziemi trochę przybędzie w przyszłości . Ja co do polskich tez nie mam przekonania i jestem za zachodnimi , tylko ich ceny i stan jest czasem śmieszny .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Z tą renówką to dygresja. Jeden będzie miał 50 ha i obrabiał to C360 i tylko z tego pola żył i eksploatował sprzęt maksymalnie, drugi będzie miał dobrą robotę w mieście i żeby ojcu nie było żal będzie przewracał ojcowe 4 ha. Sam musisz ocenić co ci jest potrzebne, jak dużo pracujesz. I mówię, jak poważnie zajmujesz się polem, chcesz kupić pługi do roboty nie stania po płotem to myśl o czymś innym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maikel1987    2

Ojciec tylko chcialby chyba kupic nowy bo mowi nowy to nowy a Ja wolę kupić walnie zachodni i zrobić dobra robote . Tak pracuje w mieście ale dorobić coś i z tego można . A sprzedać dobry sprzet to nie problem kiedyś , lepiej napewno niż polskie plugi

Edytowano przez Maikel1987

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk09091995    128

miałem atlasa nie polecam ogólnie go hydraulika do luftu i nie orze tylko ryje a po zakupie kvernelanda no poprostu bajka więc tylko mogę polecić kvernelanda i overuma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj