Zaloguj się, aby obserwować  
kiju221

[150 ha] Jaki kombajn?

Polecane posty

Avendrion    40

tc 5070 z dodatkowym separatorem kosztuje 321 netto + 48 za heder 5 metrowy... (informacje dzięki użytkownikowi @grzesio31)

trochę ponad to co napisałeś ale jeśli zabierzesz mniejszy heder (bo chcesz) to powinno wyjść te 350 tys.


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kojack1014    0

a może JD 1550 CWS? niewiem czy nie za mały ale cenowo powinno się zmieścić lub Claas Tucano ale wtedy cena to już ponad 500000zł B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Ten JD nie będzie za mały B) Tucano będzie już wiele za drogi co do ustalonej ceny B) najmniejszy Tucano 320 kosztuje około 115 tys euro netto


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KIJANA14    1

Kup sobie claasa, a jak nie będziesz zadowolony to zmienisz na jd:)

 

Post bez argumentacji- ostrzeżenie!

Edytowano przez Matey

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiju221    17

Wczoraj kupilismy uzywany Bordinformator (komputer) gdyby kogos interesowala cena, to kosztowal 3tys. zl i kupilismy rowniez listwy strat ziarna po 1 tys zl za sztuke (nowe) ale juz jestesmy w pelni przygotowani do tegorocznych zniw :) teraz tylko czekamy :D:)


Sprzedam Claas Variant 360 na części!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

A to nie miałeś komputera???


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiju221    17

No nie bo byl spalony. Ale juz wszystko jest :D Pozdrawiam


Sprzedam Claas Variant 360 na części!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Aaaa :) nie wiedziałem że jest on tyle wart :D


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

No to nieźle :D a nowy to w Korbankowie?


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiupila    1

Mamy 130 ha pod kombajn. Obsiewamy je w większości żytem, przenżytem i mieszanką zbożową latową. Mamy dwa bizonki ale są coraz bardziej awaryjne i mało wydajne i chcielibyśmy je zamienić na jedna nową maszyn. Nasze gospodarstwo ciągle powiększa areał i nie chcemy maszyny która by wystarczała na tzw. styk. Chcielibyśmy coś większego. Na ten kombajn planujemy przeznaczyć około 400 tysięcy netto. Nasze pola to małe kawałki z czego najwięcej jest takich które mają średnio od 2 do 4 ha. Składajcie swoje propozycje ceny mile widziane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

w korbankowie mieli ostatnio mediona 310 ze stolem do rzepaku za 360 tys pln netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

moze jednak ten z Claasa :D ładniejszy i moim zdaniem trwalszy niż z JD


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiupila    1

Stół do rzepaku jest nam nie potrzebny bo rzepaku nie siejemy, bo nie mamy takiej ziemi dobrej. Medion to dobry sprawdzony kombajn duzo ludzi u mnie w okolicy ma ale on tego joysticka nie ma porządnego. Teraz mamy ta sieczkarnie i to jest wypas w kabinie. Radio klima komp no i ten joystick z wszystkimi najwazniejszymi funkacjami. O taki cos nam chodzi. Tylko czy z drugiej strony warto kupic nam taki kombajn za bog wie jakie pieniadze jak uzywamy go tylko 2 tygodnie w roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk141    0

Jestem zainteresowany claasem megą 204 chyba 2800 mth ale jest w dobrym stanie tylko że na starej jeszcze kabinie;/ mechanicznie jest w bardzo dobrym stanie i czy mogli byscie powiedziec jakie awarie się wam przydażały i czy warto kupc ten kombajn w cenie 180?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podpucha    0

na allegro za okolo 175tys widzialem MEGE 208 II z nowa kabina moze za taka sie warto ogladnac? młodsza rocznikowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rybis    0

witam mam deuz fahr i bym go sprzedał i mam zamiar kupić nowego jaki polecacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzybu1    35

Co myślicie o kombajnach MDW 525h, 527 lub późniejszych case 527 ? jaka jest ich wydajność ? jak jest z przekładaniem ich do kukurydzy ?
ktoś coś ?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kot003    0

Witam,

Od jakiegoś czasu nosze się z zamianą mojego Dominatora 88 na coś większego/nowszego. Myślałem o Lexionach 405-430 ewentualnie Mega 204-208 z kabiną lexiona, ewentualnie 88vx, 108vx. Ceny Lexionów jak i Megi podobne. Ja wolałbym Lexiona gdyż dużo dobrego o nich słyszałem jednak tata odradza je bo ktoś mu mówił że są duże problemy z płytkami układów scalonych które bardzo często siadają, ile w tym jest prawdy? A może lepszym rozwiązaniem będzie lexion sprzed 98 roku który ma te układy na kablach? Kombaj miałby pracować na około 150ha rocznie, nie kosiłby kukurydzy. Heder jaki miałby z tym kombajnem współpracować to składany 5,4m lub klasyczny 5,1m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dacjan123    28
Lexion jak i mega bardzo dobry kombajn fakt ze mega niema tyle elektroniki jak lexion a to prawda ze w lexionach lubia sie plytki przepalac mam akutat lexiona i mialem z tym problem no chyba ze jak piszesz te srarsze nie mialy tych plytech a mysle ze wydajnoscia to mega 208 bedzie tak samo jak lexion 405-430

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

A nie bierzesz pod uwage nowszej megi np. 360? Problem taki, że mało jest ich do sprzedania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
Jak masz w okolicy dobrego elektryka to wrazie przepalenia to Ci zrobi ją za pół darmo , znajomemu się takie coś stało to w serwisie chcieli 15tys a u elektronika zrobił za 1tys, znajomy miał 2 albo 3 lata temu takiego lexa ze składanym hedrem to chciał 300brutto cene to one trzymają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj