Zaloguj się, aby obserwować  
kiju221

[150 ha] Jaki kombajn?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kiju221    17

W koncu dostalem doplaty a w piatek jade po Claasa nareszcie !!!!


Sprzedam Claas Variant 360 na części!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

No to gratulujemy... zycze przyjemnej pracy i bezpiecznego dotarcia kombajnu do gospodarstwa


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiju221    17

Mysle ze z transportem nie powinno byc problemu bo bedzie go transportowala specjalna firma ktora z Francji wozi kombajny jak przywiaza to dam nowe foty z podworka :)


Sprzedam Claas Variant 360 na części!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

No mamy taką nadzieje


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiju221    17

Troche mnie nie bylona AF bo bylem na wakacjach ale kombajn nareszcie juz jest stoi u mnie na podworko ;):) narazie go obczajam nie mam do niego instrukcji i ciezko jest.


Sprzedam Claas Variant 360 na części!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Wrzuc jakies zdjecia i daj link


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik2222    0
Nie pisz posta pod postem. Uzywaj opcji EDIT.

Ja ten kombajn kupowalem w spoldzielni produkcyjne pod Poznaniem. Musisz poszukac po ogloszeniach czy nikt nie ma na sprzedaz. Moj kombajn jest zadbany bo prawie od nowosci wody nie widzial i stoi caly czas pod dachem. Jak go kupowalem to sie zastanawialismy czy nie wystawic ja na sprzedaz za ok 250 tys bo naprawde ten kombajn jest wart tego ale bylo nam go zal i zostal. W zupelnosci ci wystarczy ten model.

Ja @Marek tak nie sadze. Jak kupisz zadbany kombajn to nie bedziesz co roku w niego wkladal. Ja dla bezpieczenstwa zadzwonilem do Korbankowa po serwis na przeglad i wymiane czesci ktore wymagaja tego.

i to jest przykład dobrego rolnika, ktoś kto dba o maszyny


Ursus jest najepszym traktorem,każdy to wie.Żaden traktor przy nim nie liczy się.Zapraszam do obejrzenia moich filmików na You Tube.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Trzeba dbac o sprzet ale @rolnik2222 dzieki za opinie ;)


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiju221    17

Dzisiaj juz nasmarowalismy caly kombajn a w srode lub czwartek jedziemy w jeczmien ciekawe jak bedzie sie sprawowal :D


Sprzedam Claas Variant 360 na części!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Co już?? Mój to jeszcze zielony jest...


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiju221    17

Moj tez ale sasiad chce i ma juz dobry a przy okazji przeteestuje i w razie czego bede wiedzial co jeszcze poprawic.


Sprzedam Claas Variant 360 na części!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Ja jak swoim pierwszy raz wjechałem w rzepak to staliśmy na polu godzine bo coś ciągle pikało a nie wiedzialiśmy co a nie chcieliśmy czegoś od razu popsuć. Niestety bylo to dwa sezony temu więc już mi ta mała drobnostka uciekła z głowy.


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiju221    17

Znajac zycie ja tez zanim sie przyzwyczaje do hydrostatu to troche minie najgrzej ze nie mam stolu do rzepaku


Sprzedam Claas Variant 360 na części!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Wydaje ci sie ze dlygo bedziesz sie uczyl jazdy na hydro wsiadzisz moment i bedziesz jechal jedynie moga ci sie mylic przyciski na dzojstiku


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybierz Claasa Tucano 320, z tego co wiem, to z hederem 5,4 pali na ha 12 litrow, a w godz zrobi 2,5 ha


Pozdrawiam wszystkich rolników z AF:D
Liczy sie siła i potęga Ursus 1014, Deutz Fahr Agrotron 130 i Claas Tucano320
Moc i Wytrzymałość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Oj to nie za dużo wiesz :P.

2,5ha/h przy spalaniu 12l/ha to i owszem, ale w pszenicy, która plonuje max. 4 t/ha bez postojów i pole co najmniej 800 m długie.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Tylko ze @kiju i tak juz kupil kombajn stoi u niego na podworku


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiju221    17

Wlasnie Ursus troche sie spozniles z opinia ale dzieki. Juz koncze przerabiac sobie wozek pod heder jak skoncze to wrzuce foty :P


Sprzedam Claas Variant 360 na części!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

A kupiles od kogos czy sam robiles go?


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie sam jeszcze tez nie sprawdzilem ile pali, tylko mowili od Korbanka ze jak w niemczech kosil to ten 320 tak własnie palil jak podałem. Jak pokosze to powiem ile pali.


Pozdrawiam wszystkich rolników z AF:D
Liczy sie siła i potęga Ursus 1014, Deutz Fahr Agrotron 130 i Claas Tucano320
Moc i Wytrzymałość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

To co oni gadają a co jest w praktyce to 2 różne rzeczy. Jak by Ci powiedzieli że 5 litrów na ha spali to też byś uwierzył? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiju221    17

Wozek kupilem od Fortschritta ktory byl pod heder 5.60 juz male korekty zrobilem musialem tylko zmniejszyc rozstaw mocowan teraz tylko pomalowac elektryk dzis zalozyl swiatelka i bedzie gicio :P


Sprzedam Claas Variant 360 na części!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To co oni gadają a co jest w praktyce to 2 różne rzeczy. Jak by Ci powiedzieli że 5 litrów na ha spali to też byś uwierzył? :P

Nom:D noto zobaczymy w praktyce:d Jak Ci napisze ile spalil i jak nie bedzie duzo odbiegal od 12stu litrow, to powiesz ze specjalnie mowie ze 12, zobaczymy jak w praktyce jest, ale nie poszedlem za tym ze facet powiedzial ze tyle pali to bierzem, to ile pali dowiedzielismy sie juz po kupnie, a opinie uzytkwonikow claasa i jd i inne znamy i claas wyszedl ze najmniej spalil:d


Pozdrawiam wszystkich rolników z AF:D
Liczy sie siła i potęga Ursus 1014, Deutz Fahr Agrotron 130 i Claas Tucano320
Moc i Wytrzymałość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

medion 310 pali 20-23 l/h, a jest w stanie wykosic do 2 ha w pszenicy o wilgotnosci 14.5% i wydajnosci 6 T/ha. takze w takich warunkach mi wychodzi ok. 12 l/ha :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj