Zaloguj się, aby obserwować  
kiju221

[150 ha] Jaki kombajn?

Polecane posty

ralfMTX140    3

Ten Claas stoi jakies dobre 20 km ode mnie. :) . Gosciu sciaga sprzet ale ceny to ma zawyzone na ogol ale ten kombajn dosyc dobrze wyglada cenowo i z wygladu tez. Ciekawe czemu nie ma drabinki i ma inna opone z przodu. Ten przebieg i heder rozumie ze ci odpowiada?


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Ja bym stawiał na Claas-a. Moim zdaniem to marka która cieszy się w śród kombajnów zbożowych bardzo dobra opinią. Tak więc ja polecał bym Claas-a .


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiju221    17

Ja widze ze ten gosciu ma sporo za duze ceny a jesli o opone chodzi to jest tam napisane ze jest to kolo transportowe a co do hederu to jednak troche za duzy wolalbym 5.1 m


Sprzedam Claas Variant 360 na części!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Jestes Vat-owcem? Chcesz kupic kombajn za cene netto czy brutto?


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiju221    17

Dzis moj Ojciec rozmawial z mechanikiem ktory pracuje w spoldzielni rolniczej Agrofirma Witkowo i tam maja same Claasy co prawda Lexiony ale powiedzial ze silnik Mercedesa w Claasach bez remontu powinien ganiac do 10.000 mtg i ja mu wierze czyli taki przebieg 3000 mtg to jest nic dla niego


Sprzedam Claas Variant 360 na części!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3
Dzis moj Ojciec rozmawial z mechanikiem ktory pracuje w spoldzielni rolniczej Agrofirma Witkowo i tam maja same Claasy co prawda Lexiony ale powiedzial ze silnik Mercedesa w Claasach bez remontu powinien ganiac do 10.000 mtg i ja mu wierze czyli taki przebieg 3000 mtg to jest nic dla niego

Ale zgodzisz sie ze mna ze ten kombajn juz bedzie mial rzeczy do poprawienia i troche po kupnie w niego wlozysz. Mozna oczywicie zainwestowac w taki kombajn. Ja widzialem Claasa ktory mial 6500 mtg i po nim bylo widac ze juz swoje zrobil no ale mtg mowia same za siebie. Silnik a mlocarnia to jest troche inna rzecz w zuzywaniu. Jednak mlocarnia robi tych obrotow na min. Rozumie ze ta Mega z Lulkowa to byla cena netto?


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiju221    17

Wiesz w ciemno nic nie kupie w nastepnym tygodniu mamy jechac ogladac kombajny i wezme mechanika ktory tylko przy Claasach pracowal i sie zna na tym. Tak cena tej Megi w Lulkowie byla to cena netto ale troche wygorowana prawda??


Sprzedam Claas Variant 360 na części!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

No moj w prawdzie byl wyceniony na 200 tys a dalem za niego 190 tys. Cena mysle ze moze jest troche wyzsza wedlug innych ale w takiej normie sie miesci. Po pierwsze to trzeba zobaczyc ten kombajn i wtedy rozmawiac. A on ma ten kombajn tutaj? Bo bylem u niego jakies 2 tygodnie temu to nie stal zaden kombajn chyba ze go mial w garazu.


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiju221    17

Powiem ci nie wiem ale mysle ze juz jest w polsce ten kombajn ale szczerze nie jestem nim tak zainteresowany upatrzylem 2 ladne Claasy jeden jest w Łodzi a drugi w Poznaniu i sa tansze i dobrze sie prezentuja. Ralf gdybys mial chec to bys mogl napisac na forum plusy i minusy Claasa Mega tylko tak szczerze nie owijajac w bawelne byl bym wdzieczny


Sprzedam Claas Variant 360 na części!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Musze sie zastanowic i dobrze pomyslec. Napisze za chwile. :) Jak cos to jestesm Rafal A Ralf to tylko skrot od imienia :)

 

 

Na plus napewno:

-drugi beben mlocacy

-dosyc komfortowa kabina z lodowka

-szeroki rozstaw kol

-hydrostat bardzo wazny

-rozwiazanie czujnikow strat (lampki)

-silnik Mercedesa

 

Na minus:

-troche trudny dostep do poczatku wytrzasaczy ale do tego to nie mozemy miec zbytnio zastrzezen

-troche malo miejsca dla pasazera

-liche siedzenie dla pasazera ale da sie wytrzymac kilka godzin

 

Jak mi sie cos jeszcze przypomni to napisze. A moze ktos inny co ma Mege dopisze cos jeszcze?


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiju221    17

O tak dzieki wielkie to jest siedzenie dla pasazera mowisz ?? To dobrze powiedz jak z klimatyzacja wydajna ?? A masz tzw. komputer ??


Sprzedam Claas Variant 360 na części!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Komputer to ma kazdy jak wiem. Poczekaj to wstawie fotki ale musze je troche poszukac. Dla doroslej osoby i wysokiej to tak bedzie troszeczke ciasno sie siedzialo ale dla przecietnej to mysle ze nie bedzie problemow.

Aha i klima. Mielismy zabrudzona ale z kombajnista zdjalem caly kokpit z gory wyczyscilismy nagrzewnice i zaladowalismy do pelna freonem to chodzila jak bajka. Raz wszedlem go kombajnu byla ustawiona na 3 nawiew czyli maksymalny i najchlodniejsze powietrze to mi gesia skorka od razu wyskoczyla jak wszedlem bo bylo tak zimno.

Na zdjeciach jest komputer, cala kabina i panel sterujacy.

post-5809-1206815739_thumb.jpg

post-5809-1206815786_thumb.jpg

post-5809-1206815815_thumb.jpg


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiju221    17

Rafal w srode lub czwartek jade po kombajn co prawda wezme ze soba mechanika ale Ty moze jako uzytkownik bys powiedzial na co szczegolnie zwrocic uwage chodzi mi o poszczegolne czesci.


Sprzedam Claas Variant 360 na części!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

To na poszczegolne czesci nie mozesz patrzec. Muszisz obejsc caly kombajn z bokow z gory i z dolu. Bedziesz mial mechanika to on wewnatrz kombajnu zobaczy. Napewno zwroc uwage czy moze chodzil w kukurydzy, spr jak silnik pracuje, mlocarnia i heder.


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiju221    17

No to wiadomo to standard tylko myslalem ze ma ten kombaj jakis "czuly" punkt ale spoko. AAA i jeszcze raz powiedz jak mozesz ile twoja miala mtg jak ja kupywales a ile obecnie ma


Sprzedam Claas Variant 360 na części!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Jak ja kupowalem to miala 1870 mtg a teraz mam cos kolo 2100 mtg.


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiju221    17

Ja znalazlem Mege 204 co ma na liczniku 2200 mtg silnik to na mloarni ma mniej i raczej ta wezme


Sprzedam Claas Variant 360 na części!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Troche przesadzil z ta cena. Kombajn ladnie wyglada ale ta cena odstrasza.


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiju221    17

A co sadzicie o kombajnach importowanych z Francji ??


Sprzedam Claas Variant 360 na części!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Ja slyszalem ze Francuzi nie dbaja o sprzet. :P


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiju221    17

Witam i stalo sie kupilem Claasa Mege 204 z 97 roku na liczniku 2100 mtg naprawde w bardzo ladnym stanie i stosunkowo tania znalazlem tylko nie ma wozka do hedera moze ktos cos wie chetnie kupie


Sprzedam Claas Variant 360 na części!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

No to pochwal sie tym kombajnem. Wrzuc jakies fotki i podaj link. Napisz cos o nim wiecej. Gratuluje wyboru :P


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiju221    17

Coz moge powiedziec wiecej chodzila we Francji u jednego gospodarza na 70 ha i nie miala sieczkarni dopiero w polsce zostala zalozona nowa sieczkarnia Claasa mechanik ktorego wzialem powiedzial ze jest w naprawde w dobrym stanie zarowno technicznym i wizualnym w ogole w samych superlatywach wypowiadal sie o tych modelach Mega 204 mowil ze robia za***ista ( to nie jest przeklenstwo ) robote a co jest w nich najlepsze to to ze nie maja zbyt wiele elektroniki i sa stosunkowo proste w uzyciu. Zdjecia pozniej wrzuce i dam link


Sprzedam Claas Variant 360 na części!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj