Zaloguj się, aby obserwować  
kiju221

[150 ha] Jaki kombajn?

Polecane posty

kiju221    17

Witam mam dylemat bo nie wiem jaka maszynke kupic w gre wchodza maszyny Claas Mega 204, 208 i JD seria 2058 2064 i tym podobne aaa i chcialbym sie zmiescic w 220 tys zl prosze was o opinie z gory dzieki


Sprzedam Claas Variant 360 na części!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Ja na 110 ha kupilem Claasa Mege 204 II 5,1 m heder, stol do rzepaku z dwoma kosami hydraulicznymi, wozek do hederu, 2000 mtg 1998 r silnik Mercedesa 200 km. Dalem 190 tys + 5 tys za druga kose hydrauliczna. Mlocilem nim juz dwa sezony i nie mam z nim problemow. Wydajnosc ok 2,25-2,5 ha w srednim zbozu. Mialem lichy rzeoak na 5 ha( piaski) to komputer pokazywal 3 ha/godz. Na 150 ha to jest odpowiedni kombajn. Tam gdzie go kupowalem mieli 300 ha do mlocenia. Tego sprzedawali i kupowali mniejszego Mediona bo ten wedlug nich byl dla nich za duzy. Polecam Mege 204 II. :)

Masz kilka fotek u mnie w galerii. Nie sa super ale zobaczysz co kupilem za jaka cene.


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiju221    17

wlasnie ralfMTX140 chcialem z toba porozmawiac bo dobra okazje znalazles z tego co napisales to kupywales od prywaciarza czy od handlarza ?? mowisz ze w zupelnosci wystarczy ?? W sumie swojego mam 115 ale wiesz zawsze gdzies sie do znajomego pojedzie pomoc czy nawet zarobic

 

A moze wiesz kto ma na sprzedaz taka maszyne ?? I mowisz ze przez 2 sezony zadnej powazniejszej awarii nie miales ??

 

A co do zdjec to juz wczesniej widzialem zdjecia twojej Megi wyglada na zadbana


Sprzedam Claas Variant 360 na części!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Na ten areał to kup nowy i będziesz miał spokój na dobrych 5 lat a w używany to co roku będziesz pakował dużo kasy i nigdy nie będzie to co nowy. Takie jest moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Nie pisz posta pod postem. Uzywaj opcji EDIT.

Ja ten kombajn kupowalem w spoldzielni produkcyjne pod Poznaniem. Musisz poszukac po ogloszeniach czy nikt nie ma na sprzedaz. Moj kombajn jest zadbany bo prawie od nowosci wody nie widzial i stoi caly czas pod dachem. Jak go kupowalem to sie zastanawialismy czy nie wystawic ja na sprzedaz za ok 250 tys bo naprawde ten kombajn jest wart tego ale bylo nam go zal i zostal. W zupelnosci ci wystarczy ten model.

Ja @Marek tak nie sadze. Jak kupisz zadbany kombajn to nie bedziesz co roku w niego wkladal. Ja dla bezpieczenstwa zadzwonilem do Korbankowa po serwis na przeglad i wymiane czesci ktore wymagaja tego.


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiju221    17

Tez myslalem nad nowym kusza mnie te nowe maszyny np JD 1550 CWS lub NH Tc56 hydro plus ale wiesz jak to jest z kasa trzeba by bylo wziasc go na kredyt. No i slyszalem ze te nowe JD jak sa skladane w Brazylii to lipa sa ponoc awaryjne ale to wszystko tylko sluchy zadnych faktow wiec ciekawe jak to jest w rzeczywistosci ??


Sprzedam Claas Variant 360 na części!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Kazdy kombajn bedzie mial jakies wady. Ja mysle ze 1550 CWS nie ma sie co bac w koncu to JD.


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiju221    17

Napisales ralf ze zadzwoniles po serwis do Korbanka ile cos takiego kosztuje ??


Sprzedam Claas Variant 360 na części!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Z czesciami wyszlo 10 tys. ale siedzieli w nim dwa dni. Kombajn zostal dosyc pozadnie przez nich sprawdzony choc wytrzasacze musielismy poprawic bo sie grzaly w robocie.


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiju221    17

Znalazlem ladna Mege 208 z 97 roku tylko ze przebieg 3200 mth ale to chyba dla takiego kombajnu nie jest zbyt wiele no i chca za nia 220 tys ale jest kompletna ma stol do rzepaku 6m .


Sprzedam Claas Variant 360 na części!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Ja kombajnu po 3000 tys godz bym odradzal bo bedzie juz dosyc sporo zuzyty. Ciekawe czy w kukurydzy chodzil ten co znalazles. Szukaj cos kolo 2000 -2500 mtg


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Tez myslalem nad nowym kusza mnie te nowe maszyny np JD 1550 CWS lub NH Tc56 hydro plus ale wiesz jak to jest z kasa trzeba by bylo wziasc go na kredyt. No i slyszalem ze te nowe JD jak sa skladane w Brazylii to lipa sa ponoc awaryjne ale to wszystko tylko sluchy zadnych faktow wiec ciekawe jak to jest w rzeczywistosci ??

Na jakiej podstawie uważasz, że JD 1550CWS to lipa????

Mam i użytkuje ten kombajn od nowości i niebyło z nim żadnych problemów!!! więc takie gadanie głupiego bo ktoś rzucił hasło i teraz powtarzasz !!!

 

Uważam że ten kombajn nie ustępuje pod względem jakości i wykonania tym składanym w Niemczech czy w USA!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3
Na jakiej podstawie uważasz, że JD 1550CWS to lipa????

Mam i użytkuje ten kombajn od nowości i niebyło z nim żadnych problemów!!! więc takie gadanie głupiego bo ktoś rzucił hasło i teraz powtarzasz !!!

 

Uważam że ten kombajn nie ustępuje pod względem jakości i wykonania tym składanym w Niemczech czy w USA!!!

Tu z toba musze sie zgodzic. Ja tez wczesniej myslalem o zakupie tego kombajnu lub 1450 CWS ale jednak okazal sie za drogi i wzialem uzywanego Claasa. :)


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiju221    17

Nie wazne jest to czy sa one dobre bo nie po to zalozylem ten temat a ja swoje zdanie mam wyrobione na temat nowych kombajnow JD a tobie zycze jak najdluzszego bezawaryjnego uzytkowania tej maszynki nie mowie tego zlosliwie.


Sprzedam Claas Variant 360 na części!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiju221    17

Nie ważne jest to czy sa one dobre bo nie po to zalozylem ten temat a ja swoje zdanie mam wyrobione na temat nowych kombajnow JD a tobie życzę jak najdluzszego bezawaryjnego uzytkowania tej maszynki nie mowie tego zlosliwie.

 

 

Sory za 2 posty


Sprzedam Claas Variant 360 na części!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

masz opcje delete mozesz zawsze usunąc posta.

a co do kombajnu wybor jest trudny bo i mega i JD 2064 bedą dobre.był gdzieś dość obszerny temat i była tam rozmowa własnie o tym jd i wielu ludzi go chwaliło ze pracują w po pgr-owskich gospodarstwach i swietnie sie spisują mozesz poszukac.

pozdrawiam


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BOKSKOZLOW    0

u nas spoldzielnia ma 204 okasza coś 300ha i nie narzekają dopiero mieli jedną awarie z tego co wiem a uzytkują go od 1996 i z tego co widze to nieźle im jeszcze chodzi i poszaleja z nim jeszcze pare lat

 

jedna mała rada jak nie chcesz ściagać hedera na przejazdy od pola do pola to weź 5,1 m

Edytowano przez brzozak2
ź pisze sie alt+x, orty!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Ja akurat mam 5,1 m heder i na drogach sie miesci i w polu jest najbardziej odpowiedni do tego kombajnu. To ta Mega na 300 ha bedzie miala jakies teraz 2500 -2800 mtg pewnie. :)


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiju221    17

Tez myslalem tak nad hederem max 5.1 bo wlasnie pozniej jest problem z przejazdami na pola. A jak myslicie warto kupywac maszyne chodzi mi konkretnie o Claas ktora ma przebieg 3000 mtg??


Sprzedam Claas Variant 360 na części!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Moim zdaniem bedzie juz troche zuzyta i bedziesz w nia musial troche wlozyc kasy. Oczywiscie mowie o takim pozadnym przegladzie. Chodzila ta Mega 208 w kukurydzy?


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Wrzuc dokladne linki z fotkami tych kombajnow bo tak to nikt nie wie ktory jest najbardziej dla ciebie odpowiedni i ktory ci sie podoba. :)

Dziekujemy @Marcinowi za przeniesienie :)


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiju221    17

ralf ja dawalem wlasnie cale linki dokladne do zdjec tylko nie wiem czego tak sie dzieje ze wyrzuca do glownej strony jak na PW ci wysylalem to tak samo sie stalo

 

A tu mam zdjecia maszyn jakie mnie interesuja:

Claas: http://www.allegro.pl/item334056717_techko...mega_1997r.html

John Deere: http://www.allegro.pl/item331573598_john_deere_2058.html

I co powiecie ??


Sprzedam Claas Variant 360 na części!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj