ziom343

Nierówna kukurydza

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ziom343    0

Witam.
Mam pytanie czemu kukurydza może być nierówna wielkościowo , w dołkach aktualnie jest po pas a na wzgórku to człowiek się chowa, deszczów dużych nie było w tym roku więc nie mogła być podmoknięta.Mnie to dziwi bardzo w dołku powinna być lepsza niż na wzgórku tylko czemu tak nie jest?Czy to może temu ,że gleba była zimna, Siew 20 kwietnia woj,lubelskie ,było miejscami tak ,że w najniższych punktach pola to trochę błota było przebarwien na roślinie żadnych nie ma , kolory wszystko takie same jak na wzgórku.Czy może orać pod kukurydze na wiosnę, ziemia 4a.Jak myślicie wyrówna się ona??

Edytowano przez ziom343

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może tam na dołku jest gorsza klasa ziemi lub jakieś braki np wapna i nie może pobrać wszystkich nawozów jakie zastosowałeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

ja obstawiam przymarzniecie kiełka. tj w dołkach nasionka kukurydzy szybciej zpęczniały a że przyszły duże przymrozki i możliwe takie skutki a ze na górkach wilgoci zazwyczaj jest mniej wiec i kiełek póżniej sie pojawił.

Moje gdybania itp. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

U mnie to samo, tyle że otoczona krzakami i budynkami ma 2 metry a dalej jak odciął jakieś 1.2m wysokości na reszcie pola. przymrozek ją przymulił, oprysk jeszcze bardziej ale trzeba było pryskać bo już 7 liści łapała i jakieś 3 tyg stała w miejscu a ta zadrzewiona rosła 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalk13    26

Witam.

Mam pytanie czemu kukurydza może być nierówna wielkościowo , w dołkach aktualnie jest po pas a na wzgórku to człowiek się chowa, deszczów dużych nie było w tym roku więc nie mogła być podmoknięta.Mnie to dziwi bardzo w dołku powinna być lepsza niż na wzgórku tylko czemu tak nie jest?Czy to może temu ,że gleba była zimna, Siew 20 kwietnia woj,lubelskie ,było miejscami tak ,że w najniższych punktach pola to trochę błota było przebarwien na roślinie żadnych nie ma , kolory wszystko takie same jak na wzgórku.Czy może orać pod kukurydze na wiosnę, ziemia 4a.Jak myślicie wyrówna się ona??

 

chłopie na górce pewnie masz piach, a na dole lepszą ziemię, jeśli są odpowiednie warunki to na 6 klasie kukurydza zawsze lepiej startuje i rośnie, ponieważ szybciej się nagrzewa i jest bardziej przepuszczalna, u nas na piachach kukurydze są najwyższe ale parę dni już nie padalo i  zwija się momentalnie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xzibit0000    14

u mnie za to zauważyłem, że jak orałem kawałek na jesień z pola (ok 0.20ha z 1,20ha) to jest mniejsza kuku, ale na wiosne orałem reszte, to kukurydza lepiej, i ładniej rośnie. nie wiem czemu to służy i jak to działa, ale chyba na kukurydze zaczne gnoić i orac na wiosne, w przyszłym roku tak kawałkami spróbuje i zobacze jak to wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

jo to zawsze pod kukurydzę oram na wiosnę i jest zawsze najwieksza w wiosće

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Jak masz suchy rok to wiosenna orka to zło, jak rok za mokry to zbawienie, nie porównuj z sąsiadami bo może dajesz 2x tyle nawozów... Kukurydza nie lubi mokrej, zimnej ziemi w początkowej fazie. później na takiej rośnie jak głupia jak przyjdą upały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez adasku10
      Panowie kiedy u Was zaczyna się przedsiewne nawożenie stanowiska pod kukurydzę na ziarno ? Jeden rolnik mówi 2 tygodnie wcześniej daj sól i resztę, wymieszaj agregatem.
      Jakie Wy macie doświadczenia w tej kwestii ? Czy nie ma tu zasady im wcześniej tym lepiej ? 
    • Przez Danleis
      Witam. Siał ktoś kukurydzę tipico na ziarno? Jakieś opinie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj