Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
sznajdik    573

Prawie każdy posiadacz ci powie że tak ty kupisz szrota nie oglądając albo nie znając się na maszynie i powiesz że te sprzęty są lipne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawie każdy posiadacz ci powie że tak ty kupisz szrota nie oglądając albo nie znając się na maszynie i powiesz że te sprzęty są lipne

 

odpowiadając na  ten post

JEST TO w 100% prawda :)

 

w moim przypadku było tak że daliśmy nawet zaliczkę za ciągnik ale go nie wzieliśmy, bo miał stukot w silniku prawdopodobnie rozrząd,

ten którego mam jest od rolnika hobbysty który ma 12ha, ciagnik był zadbany, opony nówki z przodu na radialnych, pokazywał stare od niego to ojciec chciał wziąć jeszcze i te opony bo stopień zużycia był może z 60%.

Stojąc przed wyborem ciągnika również mysleliśmy nad masseyem, mechanik odradził z uwagi na skrzynie, chociaż co egzemplarz to inna historia.

w okolicy mam troche tych uzywanych modeli masseya.

Nie wiem może to mit z tymi skrzyniami biegów.

 

W podobnej cenie znajdziesz Fendt 308 lub Fendt 309  i bedziesz zadowolony.

My posiadamy Fendt 312 LSA i bardzo dobrze nam chodzi, już nie mówiąc o spalaniu bo schodze niżej niż w URSUS 1002, który teraz prawde mówiąc stoi w garażu i czeka tylko na prace z prasą.

Edytowano przez krzycho12316

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

skrzynia w MF jest raczej prosta jak budowa cepa a że ludzie pakują się w wyjechane egzemplarze za 30tys no to narzekają... już pomijam fakt że zapominają o dbaniu o olej a bez tego taki traktor stanie w ciągu kilku tygodni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

skrzynia w MF jest raczej prosta jak budowa cepa a że ludzie pakują się w wyjechane egzemplarze za 30tys no to narzekają... już pomijam fakt że zapominają o dbaniu o olej a bez tego taki traktor stanie w ciągu kilku tygodni

 

Prawda stara jak świat, musisz się nastawić na to że olej to podstawa tak samo filtry,

u mnie mam olej hydrauliczny a olej w skrzyni są na dwóch innych niezaleznych od siebie obwodach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650

Ciągnik może się odwdzięczyć bezawaryjną praca ale to nie 60 i filtry o olej muszą być z górnej półki, i na czas.Jak tego nie dopilnujemy to elektrozawory i inne rzeczy wpedza w takie koszta ze będziesz miał go chęć rozwalić siekiera.Trafić zadbany egzemplarz to tez nie lada wyczyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

przyjedź się i sam stwierdzisz czy ci pasuje... Jak dla mnie nic lepszego nie potrzeba na 20ha... ktoś powie że rewers mógłby być elektrohydrauliczny... mógłby ale ile było z tym problemów tu na forum a nie wiem czy ludzie to opanowali w końcu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    928

My szukaliśmy ponad rok. abyś trafił dobry egzemplarz i go pilnował: oleje, normalna jazda a nie jakieś wyczyny, no i we wszystkich maszynach pozmieniać oleje i zalać jednym takim sammym jak w ciągniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sokolam    5

Mam od 10 lat Mf3065 i nie bylo problemów. Teraz napęd przedni sie rozleciał ale to z mojej winy.... luzy na przodzie.

 

Silnik bez problemu, skrzynia tak samo. Bedzie na sprzedanie w zime jak wyremontuje  ten przodek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

@up

 Ja również mogę potwierdzić, już 12 lat używam MF-a 3065 na początku na 15ha dziś obrabia 30. Przez ten czas z ręką na sercu mogę powiedzieć że wymieniłem tylko jeden simering  i łożysko, reszta zdarzały się sporadycznie jakieś duperele jak siłownik od tylej szyby itd. Generalnie mogę polecić, jak masz jakieś konkret pytania to wal ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z tymi skrzyniami coś jest ja mam  z uszkodzoną  w 8140 ale z tego co tu koledzy podpowiadają to prawie to samo mogę sprzedać z wyglądu bardzo ładny tylko skrzynia padła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

Ja mam mf 3050 już 7 lat, pracuje na 40 ha teraz jako pomocnik, przez 6 lat charował jako główny i jest to dobry ciągnik, że skrzynią również nie miałem problemów, tylko półbieg się zepsuł. Poza eksploatacyjnymi rzeczami wymieniałem tarczę sprzęgła, wałek z atakiem, simeringi i więcej nie przypominam sb jakichś awarii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez xzibit0000
      Witam. Podesłalby ktoś zdjęcie gdzie zamontować linkę od hamulca recznego? Albo jakoś logicznie podpowiedział gdzie ja zaczepić?
    • Przez Kawid
      Witam mam problem z dynashift w MF 3075 ponieważ sam przełącza tryby A, B ,C ,D podczas jazdy lecz gdy włączam światła wszystko się uspokaja
    • Przez Ajaa
      Witam mam pytanie podejdzie mi silnik z Massey Ferguson 690t do Massey Ferguson 3065?
    • Przez Szym_on
      Witam mam pytanie odnośnie rewersu ponieważ ciągnik po zdjęciu pokrywy i odblokowaniu biegów i ponownym założeniem pokrywy przestał się przełączać z A na B jak ręcznie wepchnąć siłowniczek to bez problemu jest przełączony i bezproblemowo załącza sią na biegi A a chcieć przełączyć na biegi b to jakby lekko wajcha jest zapierana i  co nie pozwala przełączyć siłownika na biegi B  Gdzie może być przyczyna ? może ktoś by mógł podpowiedzieć .
    • Przez Diabel1
      Witam mam problem ze sprzęgłem w moim maseyu. Jak się olej zrobi ciepły sprzęgło zaczyna nierówno brać to znaczy na wolnych obrotach robi się problem z ruszeniem. Zdarza się że pedał sorzęgła zwolnisz a ciągnik nadal stoi.Słabnie taż wspomaganie. Myślałem że to pompa,wymieniłem pompe, filtry , olej , i było troszke lepiej przez dwa dni i sytuacia wróciła.prosze o jakieś rady , wskazówki co robić.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj