tomekmaschinen

Dlaczego kury się nie niosą?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
iwa2104    0

Witam wszystkich serdecznie. Prosze o podpowiedzi dlaczego kura nie znosi jajek. 

Kurka to seramaka, ma ok poltora roku i nigdy nie zniosla jajka. Wyklula sie w inkubatorze z kogutkiem i druga kurka. Druga kurka padla po zniesienu 1 jajka w wieku ok 8 miesiecy.

Jestem pewna, ze nie zniosla jajka bo mieszka razem z nioskami, ktore znosza jaja o wiele wieksze. Nie ma mozliwosci zeby je ktos zabral lub zjadl tak zebym nie zauwazyla. Kury sa karmione sruta, mieszanka dla niosek, granulatem dla niosek, resztkami domowymi - nie podaje chleba- gotowanymi ziemniakami z dotatkiem ryzu, makaronu- raz w tygodniu 20 litrowy garnek na 50 kur. Maja pod dostatkiem wybiegu i trawki. Jest to sytuacja, ktorej totalnie nie rozumiem. 

 

 

Przepraszam za brak polskich znakow i dziekuje za podpowiedzi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Kup im koguta - jak im dziury po....cha.. to się będą niosły :P

 

Dokładnie, bez koguta kury jajek nie będą niosły, bo nie bedzie miał je kto zapładniać B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwa2104    0

Czekalam na inne odpowiedzi... Nie chce zaplodnionych jajek tylko jajka.

 

Cytat z pierwszego mojego postu: Wyklula sie w inkubatorze z kogutkiem i druga kurka. Wiec kogut jest.... 

 

Ciekawe ile na fermach jest kogutow?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apista    6

Wiesz, bez koguta nie ma jajek i nie ma innej opcji.

Sami jakoś przyszliście na świat, to przecież nie wykluliście się z jaja niezapłodnionego.

 

Na poprawę nieśności to mam tajną broń. Zaparzone ryby! tylko nie dawajcie ich gorących bo się poparzą.

Normalnie nałapcie trochę rybek najlepiej z jeziora lub rzeki i zalejcie je we wiadrze wrzątkiem, odczekajcie by ostygło i do koryta. Nie przejmujcie się ośćmi bo kury nie mają z nimi problemu, ot to najlepsza, najbardziej białkowo-wapienna pasza która poprawia nośność.

 

I jak tak patrzę na tytuł tematu :ph34r: weźcie te kury na swe ręce i je noście cały dzień, a może wtedy ona wam coś zniesie.

Bo póki co to kury wołają "Dłużej tak nie zniosę! Bez koguta nie da się żyć!"

 

Iwa, na fermach są koguty bo muszą być.

Edytowano przez Apista

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

kury się nie niosą a tu Święta idą i jak to będzie. Każdy narzeka na problem z nieśnościa u mnie sytuacje poprawiła zmiana żywienia i mimo mrozu poprawia sie nieśność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DUCH1986    3

Wiesz, bez koguta nie ma jajek i nie ma innej opcji.

Sami jakoś przyszliście na świat, to przecież nie wykluliście się z jaja niezapłodnionego.

 

Na poprawę nieśności to mam tajną broń. Zaparzone ryby! tylko nie dawajcie ich gorących bo się poparzą.

Normalnie nałapcie trochę rybek najlepiej z jeziora lub rzeki i zalejcie je we wiadrze wrzątkiem, odczekajcie by ostygło i do koryta. Nie przejmujcie się ośćmi bo kury nie mają z nimi problemu, ot to najlepsza, najbardziej białkowo-wapienna pasza która poprawia nośność.

 

I jak tak patrzę na tytuł tematu :ph34r: weźcie te kury na swe ręce i je noście cały dzień, a może wtedy ona wam coś zniesie.

Bo póki co to kury wołają "Dłużej tak nie zniosę! Bez koguta nie da się żyć!"

 

Iwa, na fermach są koguty bo muszą być.

Co ma piernik do wiatraka? Kogut nie jest potrzebny. 

O tej porze większość problemów z nieśnością wiąże się z zimnem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Dokładnie o tej porze roku to zimno i dzień krótki.

KOGUTY SA POTRZEBNE NA FERMACH REPRODUKCYJNYCH, tam gdzie hoduje się kury dla jaj konsumpcyjnych nie ma kogutów, kury siedzą w klatkach maja jeść i produkować jaja. Podobno gdy jajo jest zapłodnione zmniejsza się jego okres przydatności do spożycia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biedroneczka    16

Lepiej sprawdź, czy nikt nie zauroczył ?

Kury się pomimo wysiłków nie niosą a krowy czasem nie dają skwaśniałego mleka?

Haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pokorny    5

Dobry pomysł z obcinaniem lotek w jednym skrzydle, kury nie mogą przeskoczyć przez ogrodzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2053

@gwozd

rozmawiałem z kolesiem z konspolu i mówił, że do 20% żyta w paszy może być dla broljerów, o kury nie pytałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprzedam kury nioski rasy Hy-Line wariant brązowy, wiek 15 tygodni, szczepienia profilaktyczne oraz dodatkowe - program szczepień pod własną produkcję. 509 445 272.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eurasty    0

Witam, ponad miesiąc temu kupiłem 100 kur niosek, 20 tygodniowych. Na poczatku było słabo ok 30 jaj, potem 60 a teraz spadło do 20. Co robie nie tak? Kury maja cały czas dostep do wody. Są koguty, Pasza z pszenicy,kukurydzy i granulowana oraz zielnonka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon88    0

A system utrzymania jaki? Wychodzą na zewnątrz? Może niosą się w innych miejscach?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eurasty    0

Tak maja wolny wybieg, ale sprawdzałem jajek nigdzie indziej nie niosą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon88    0

Muszą gdzieś indziej nieść - jak chcesz się upewnić na 100 procent to nie wypuszczaj ich z kurnika dzień lub dwa i zobaczysz ile jajek będzie  - tylko musza mieć dostęp do światła choć trochę jak je zamkniesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stanlab    0

 

Witam wszystkich hodowców!

 

Piszę do Państwa w imieniu Firmy Stanlab. Jesteśmy Firmą handlową zajmującą się dystrybucją surowców chemicznych min. do lekarzy weterynarii hodowców drobiu czy trzody chlewnej. W zależności od potrzeb klienta towary sprzedajemy w ilościach detalicznych jak i hurtowych. Zamówione towary dowozimy pod wyznaczony adres.

W swojej ofercie posiadamy min. kwas l-askorbinowy, salicylan sodu, surowce do dezynfekcji: woda amoniakalna, formalina, dezosan wigor, intra hydrocare (preparat do dezynfekcji linii pojenia) i inne.

 

Jeżeli jesteś zainteresowany nasza szczegółową ofertą zadzwoń lub napisz:

 

tel: 81 7100744

e-mail: dhh@stanlab.net

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scarlet    0

U mnie była kiedyś kura, która dziobała jajka zaraz po zniesieniu. Może u Ciebie też są takie, które dziobią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid-Zetor    1

Kolegą miałem to samo.Posiadam 30 kur i jednego koguta.Na dzień miałem gdzieś  ok.1-3 jaj. :(

I też mają wybieg dość duży.

Dwa tygodnie temu obieliłem cały kurnik.

Kupiłem witaminy które dodaje się do paszy i po 5 dniach problem znikł.

Teraz mam gdzieś średnio 12-15 jaj. :)

 

Edytowano przez Dawid-Zetor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy może ktoś odpowiedzieć mi na pytanie z jakiej przyczyny silka przestała się nieść? zaczęła znosić jajka na wiosnę po czym siadła na jajkach i siedziała do dwóch tygodni nie oczekiwanie zeszła i jajka niestety się zaziębiły i nic z nich nie było.Minęło 2 miesiące i zniosła do 3 jajek potem przestała i od kolejnych 2 miesięcy nie nosi. Jest kogut silki  i ją zapładnia, ale często ją atakuje w inny sposób,stojąc przed nią dziobie ją po łebku i wyrywa piórka .Czy to może być powód że jest zestresowana tym kogutem czy co.To jest parka silek,oprócz nich są jeszcze 3 pstrokate ale kogut do nich nie podchodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal6930    22

Kolegą miałem to samo.Posiadam 30 kur i jednego koguta.Na dzień miałem gdzieś ok.1-3 jaj. :(

I też mają wybieg dość duży.

Dwa tygodnie temu obieliłem cały kurnik.

Kupiłem witaminy które dodaje się do paszy i po 5 dniach problem znikł.

Teraz mam gdzieś średnio 12-15 jaj. :)

Jakie to witaminy i czy nadal kury maja dobra nieśność? Bardzo szybko dały dobry efekt.


Moje sprzęty:

Ursus C-330

Ursus 912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

umie tez jajek jest mało i nawet jak nie wypuszczałem to było tak samo

 


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Staszek720
      Witam
      Chciałbym się zapytać o najlepsze rasy kur niosek
      które znosiłyby jaknajwięcej jaj.
      Obecnie mam 70-80 sztuk kur i ok. 20 jajek dziennie, to według mnie
      jest trochę mało szczególnie w tym okresie. Rasy nieznam którą mam
      ale zawsze kupuje w w okolicach maja kurki-1-dno dniowe.
      Czytam na forum że u niektórych osób , kury się niosą " wspaniale"
      -moje kurki mają jak w "Raju" Lecz nie okazują za bardzo wdzięczności
      -dostają pszenicę,pszenżyto,kukurydzę śrutę, ziemniaki, od wiosny do
      póżnej jesieni mają naokrągło zielonkę; trawę, codziennie świeże pokrzywy
      im dostarczam,a w okresie zimowym suszoną pokrzywę, również mają
      miejsce do biegania, grzebania itp.
      Mam więc prośbę do osób które znają się dobrze na tych sprawach o
      odpowiedż , jakiej rasy szukać ażeby wysyp jaj dziennie był jaknajwiększy
      i jak wogóle karmić taką rasę ( jak z paszą ) i wogóle.
      Zastanawiałem się nad Zielononóżkami ale z tego co czytam to chyba
      muszę zrezygnować.

      Pozdrawiam
    • Przez bagoloset
      Jestem dopiero w 2 klasie gimnazjum ale chciałbym zaplanować sobie do jakiej szkoły iść i co po niej.
      Mam wujka rolnika hoduje on krowę mleczną kury świnię króliki ale to głównie na własny użytek.
      Ma także trochę pola.Bardzo mi się to podoba i też chciałbym zostać rolnikiem z tym że chciałbym na tym zarabiać.
      Moje pytanie jest jak zostać rolnikiem do jakiej szkoły pójść i co po tym.
      Co uprawiać jak założyć gospodarstwo i z czym to się wiąże.
      Proszę was o odpowiedzi.
    • Przez nihistka
      Witam.
      Posiadam stadko kur niosek (ok 600). Dokupiłam młode. Oczywiście są w 2 różnych kurnikach. Kurki są z wolnego wbyiegu. Wczoraj zauważyłam, że pokazały się pasożyty. Są to małe brązowe przypaminające przecinaki, ale posiadają chyba czułki i siadają na ludziach. Myślę, że przyniosły je te młode lub ewentualnie przez wysokie temperatuery ( tak od 2 tygodni jest mega gorąco). I tu pojawia się moje pytanie co z tym zrobić? Jak się pozbyć? Byłam dzisiaj u weterynarza niestety nic nie mieli mogą zamówić na przyszły tydzień, ale coś w rodzaju złap każdą kure i posyp jej pod skrzydłami (przynajmniej tak mi powiedzieli). Szkoda żeby kurki się męczyły, no i na pewno spadnie ilość jaj. Do tego musi to być bezpieczne bo jaja są konsumpcyjne. Pierwszy raz mam taki problem, a może ktoś już przez to przechodził. Z góry dzięki i pozdrawiam
    • Przez mumio
      Czy obowiązkowa jest rejestracja kilku sztuk niosek hodowanych dla własnych potrzeb? Pytanie powiązane z tematem
      http://www.agrofoto....owaniem-w-krus/
      KRUS mówi, że hodowla musi być zarejestrowana i nie wypłaci odszkowania
       
      szukam przepisów, ustaw, artykułów i nic nie mogę znaleźć jedynie tutaj
      http://www.abc.com.p...u-2003-167-1629
      par.42,43 i 44 ale nic o obowiązku rejestracji hodowli
       
      http://www.lex.pl/du-akt/-/akt/dz-u-2007-5-38?refererPlid=68376126
       
      jeżeli macie podstawy prawne to byłbym wdzięczny za pomoc
    • Przez mevido
      Witam
       
       
      Mam zamiar założyć hodowle kur zielononóżek z wolnego wybiegu z 500 sztuk
       
      jakie wymogi musze spełniać jak duży musi być kurnik ile przestrzeni potrzebują na wybieg
       
      jak ze zbytem jajek ile odbiora placi za hurt? gdzie szukać odbiorcy ?
       
      gdzie mam sie zgłosić aby założyć działalność ? prosze o jakies rady lub link gdzie to jest wszystko opisane . pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj