jan1988

Wymiana c380 na jakieś nowsze 90km

Polecane posty

jan1988    0

jak w tytule, 380 już swoje zrobiła i trzeba coś nowszego i wygodniejszego, do obrobienia 25ha mozaiki, pola w promieniu 10km, maszyny stopniowo będą wymieniane, codzienna praca z turem przy krowach, i najważniejsze to do 60000 zł chce się wyrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pegaz3512    10

Posiadam Pronara 82Tsa polecam, skrzynia 40 km/h, na krzyżakowym moście nadaje się do tura. Niskie spalanie i bardzo zwrotny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    435

Za 60tys z u turem czy bez ?

Jesli z turem to napewno lepszym rozwiazaniem bedzie zakup np renowki 103.54 ma chyba 95-97KM silnik MWM 4 cyl+ turbo za 60tys z turem napewno kupisz a i na agregat starczy

Jesli cos nowszego to np renówka ceres 95x ma 85KM z turem do dostania za 60tys zł

jesli na sam ciagnik masz 60tys to mozna bardziej poszalec

Chodz ja bym sie sklanial do tej renówki 103.54 dostaniesz w roczniku 95-97 dokupisz tura nawet uzywke MX chyba ze trafisz z turem napewno w cenie 55tys powinienes sie zmiescic spokojnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

zetor 9540 fajny konfort silnik nie wiele się różni od 80 a za tą cenę to rocznikowo 97-98 można trafić

Z drugiej strony może warto zastanowić sie nad jakimś PROW i kupić nowego Ursusa c-380 lub zetora Majora 80  nowy do tego 50% zwrócą  

Edytowano przez wojtal24

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    435

zetor 9540 fajny konfort silnik nie wiele się różni od 80 a za tą cenę to rocznikowo 97-98 można trafić

Z drugiej strony może warto zastanowić sie nad jakimś PROW i kupić nowego Ursusa c-380 lub zetora Majora 80  nowy do tego 50% zwrócą  

 

W sumie tez masz racje jak sie postara to majora 80 z skrzynia 12x12 rewersem obciaznikami szerszmigumam i turem za 119 tys idzie wywac ale nie kazdemu potrzebny nowy ciagnik po 2 major moim zdaniem jest za lekki do tura i ciezkich prac turem jesli juz to chyba lepiej dolozyc do proximy 90 ale wted z turem sporo przekroczymy budżet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

Case 5120 bardzo dobre albo fendt farmer 309, ale najlepiej by było coś z klimą bo lata coraz gorętsze i nie da się wytrzymać. Ja bym stawiał na case.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

W sumie tez masz racje jak sie postara to majora 80 z skrzynia 12x12 rewersem obciaznikami szerszmigumam i turem za 119 tys idzie wywac ale nie kazdemu potrzebny nowy ciagnik po 2 major moim zdaniem jest za lekki do tura i ciezkich prac turem jesli juz to chyba lepiej dolozyc do proximy 90 ale wted z turem sporo przekroczymy budżet

Kolejny zapatrzony w zetora jak w obrazek... Jak coś to ursus - przynajmniej nasza marka a ciągniki bardzo zbliżone jakością i parametrami. Czesi śmieją się z nas i bojkotują nasze towary. Zresztą za 60 tys kupisz lepszy ciągnik, nowocześniejszy, wygodniejszy, jak dobrze poszukasz to i dłużej posłuży . Znajomy kupił JD 6200 z turem za 60 tys, jak jechał go oglądać wziął znajomego serwisanta z aparaturą do - pomiarów i diagnostyki - 8000h, parametry jak w nowym ciągniku, 10000h przechodzi jeszcze bez problemu. Tylko nie skuś się na takiego za 35 czy 40 tys bo też takie znajdziesz... Szukaj jak najmniej zjechany zachodni - nie skupiaj się na marce bo napalisz się na jedną a obok nosa przeleci Ci jakiś rodzynek z małym przebiegiem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    435

Kolejny zapatrzony w zetora jak w obrazek... Jak coś to ursus - przynajmniej nasza marka a ciągniki bardzo zbliżone jakością i parametrami. Czesi śmieją się z nas i bojkotują nasze towary. Zresztą za 60 tys kupisz lepszy ciągnik, nowocześniejszy, wygodniejszy, jak dobrze poszukasz to i dłużej posłuży . Znajomy kupił JD 6200 z turem za 60 tys, jak jechał go oglądać wziął znajomego serwisanta z aparaturą do - pomiarów i diagnostyki - 8000h, parametry jak w nowym ciągniku, 10000h przechodzi jeszcze bez problemu. Tylko nie skuś się na takiego za 35 czy 40 tys bo też takie znajdziesz... Szukaj jak najmniej zjechany zachodni - nie skupiaj się na marce bo napalisz się na jedną a obok nosa przeleci Ci jakiś rodzynek z małym przebiegiem 

 

Nie jestem fanem ani zetor ani ursusa zetora majora widze codziennie jak robi 3 domy ode mnie wiec tak napisalem co do zetora to i tak wydaje sie za lekki do ciezszych prac z turem

Jak spojrzysz wyzej to zobaczysz ze polecałem Renówke bo sam takiej szukm i jest chyba najlepszym wyborm w takiej cenie jak dla mnie

To i tak kolega tanio kupil tego Jelenia jeszcze z turem za 60tys

A wiadomo ze uzywanego sprzetu nikt nieprzeswietli nawet serwisant czasami mozna kupic ciagnik nie majac o nim pojecia i bez napraw sie pracje długie lata a mozna tez jechac z 2 mechanikami i w niedługim czasie wlozyc spore pieniadze w ciagnik 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kostromati    2

Obecnie też pozbywam się 912 i wybieram między renault 103.54, renault ares 550, mccormick mc i ewentualnie jakiś zetorek 9245, może ursus 934/1134. Jd i fendt w dobrym stanie i za rozsądne pieniądze to rodzynki. Z podanych przeze mnie ciągników to który najciekawiej technicznie wypada? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    435

Obecnie też pozbywam się 912 i wybieram między renault 103.54, renault ares 550, mccormick mc i ewentualnie jakiś zetorek 9245, może ursus 934/1134. Jd i fendt w dobrym stanie i za rozsądne pieniądze to rodzynki. Z podanych przeze mnie ciągników to który najciekawiej technicznie wypada? :)

 

Zalezy do jakiej kwoty szukasz wyzej podanych ciagników tak to trudno powiedziec np za około 100tys bedzie najlepszy mc mc a tez znajdzie sie fajny jd albo starszy fend jak do 45-50tys najlepiej wypadnie renówka 103.54 zalezy do jakiej kwoty i jakie prace ma wykonywac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kostromati    2

Robić to prawie wszystko, jak to przy krowach, będzie tylko 330 do pomocy jak 912 odejdzie.

Cena to będzie zależała co znajdę a nie chce przepłacać ponieważ powoli planujemy nowe 150km i ten wtedy będzie pomocniczy.

Ważne jest aby miał tak: silnik 4t był nie wyżej niż norma Tier II, waga chociaż 4,5t, rewers, połówki, sterowanie z błotników i brak elektroniki, przez 20 lat to mogło nie jedno tam się stać a łatwiej znaleźć mechanika niż elektronika ;) Renówki kuszą, silnik podobny do JD, ewentualnie mwm a cena niższa i łatwiej znajdzie.

Może ktoś się wypowiedzieć na temat 103.54?? inne zbliżone ciągniki też mnie interesują oprócz fendta (skrzynia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    435

Jak ty masz zamiarpogodzic kwestie połówki sterownie z błotników a jednoczesnie brak elektroniki przeciez to wszystko czego wymagaszjestwłasnie oparte na elektronice  wiec albo zmnien wymagania albo zaprzyjaznik sie z elektronika w ciagniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez katopo
      Jaki nowy tani ciągnik polecacie w mocy około 35km?
    • Przez molibden01
      Witajcie.
      Na wstępie chciałbym się przywitać z Wami. Odnoszę się z problemem wyboru traktoru (zaznaczam, że nowego, ponieważ sytuacja na rynku używanych ciągników mnie do tego zmusiła). Stoję przed wyborem modelu. W pierwszej kolejności od czego to się zaczęło to promocja na serię 5D i 4E w Deutz Fahre: 5080d w cenie 158 tys. zł netto.  Traktorem miałem przyjemność jeździć, fajny, zwrotny, nie głupi. Macie jakieś opinie na jego temat bo już jest kilka lat po premierze a w poprzednich postach żadnych opinii z użytkowania.
      Tylko co jak co, ma tylko 3 cylindry i turbo. Dlatego w głowie chodzi, a może wybrać co innego. Myślę o Kubocie serii M4-073. Moc podobna, ale 4 cylindry i wyższa pojemność. Jeżeli znacie obecnie ceny Kuboty (z dilerem w tym wypadku sie jeszcze nie kontaktowalem) lub polecacie inne ciagniki w podobnej mocy to będę wdzięczny za pomoc.
       
      Dodam że ciagnik ma głównie pracować w gospodarstwie przy opryskiwaczu ciąganym z nadmuchem, sadzarką karuzelowa, do jakiś prac pomocniczych ale zapewne czasem i jakiś pług 3 skibowy się zapnie lub mniejszy agregat.
       
      Pozdrawiam serdecznie.
    • Gość murtek
      Przez Gość murtek
      Witam szanownych kolegów.
      Z racji faktu, iż zbliża się nieubłaganie kolejny nabór PROW, chciałbym zasięgnąć opinii (TYLKO) użytkowników kilku marek i wersji ciągników rolniczych. Interesują mnie tylko trzy firmy, tj. John Deere, Deutz Fahr oraz ewentualnie Fendt. Mam dylemat również jakiej mocy ciągnik wybrać.
       
      W sumie 120 czy 160 KM i tak będzie raczej ciągnął 4 skibowy pług obrotowy (chyba że się mylę). Skłaniam się raczej do kupna trochę większego ze względu na moją bronę talerzową, która ma nie małe zapotrzebowanie mocy (obecnie współpracuje z Ursusem 1634 i niekiedy brakuje mocy, a raczej tej talerzówki nie sprzedam tak szybko).
       
      Ciągnik ma być z przednim TUZem wraz z obciążnikiem, raczej z resorowaną osią i kabiną. Zastanawiam się również nad TURem.
       
      Co do JD to jaką wersję proponujecie: classic, comfort czy może premium. Jakie są między nimi różnicę (oprócz oczywiście ceny)
       
      Aha jeśli ktoś się orientuje i dostał świeżą ofertę to proszę się nią pochwalić (mam co prawda cennik lecz bodajże z zeszłego roku). Dużo droższy jest JD od DF ?
       
      Dlatego proszę użytkowników tych maszyn o poradę. Proszę również o wypowiedzenie się w sprawie awaryjności, serwisowania, spalania, komfortu jazdy itp.
    • Przez bortys2001
      Witam. 
      Ktoś się pokusi o porównanie,np Deutz 5080keyline, new Holland T4/t4s
    • Przez Krzyszt0f
      Witam planuje podnieś moc w moim massey ferguson 5445 dyna 4 i teraz pytanie co sądzicie o tym podnoszeniu mocy i czy jest to bezpieczne czy nie za bardzo?
      ciągnik ma niby 90km a chce podnieś tak do 110/115km 
      a i jaka firmę polecacie do podniesienia mocy? 
      -agrotronic
      v-tuning
      -Agroecopower
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj