kserkses

HUMOR

Polecane posty

milanreal1    319

Trochę się zastanawiałem gdzie o tym napisać ale ten temat chyba będzie odpowiedni. Słyszeliście co Abp. Głódź powiedzial na dożynkach w gietrzwałdzie? Jak nikt nie kojarzy to napisze w skrócie:

"Zanika na wsi wielopokoleniowa rodzina, szkoła wartości religijnych, modlitwy podczas posiłków, obecność w tych domach Radia Maryja, którego głos towarzyszy w codziennych zajęciach. (...) Co zostało z tego chłopskiego etosu, z podnoszenia oczu z brudu ziemi do nieba? (...) Jak dziś wygląda wieś? Niech rolnicy pokażą swój uśmiech" - mówił bp Głódź.

 

"Młodzież na wsi jest wyzyskiwana przez te ogromne dyskoteki, po 1 tys. młodzieży tam przybywa i wysysają z nich ostatnie pieniądze. Czy ci młodzi przyjdą nazajutrz na poranną mszę? Na sumę nie zdążą, bo śpią. I to są pewne wyzwania, które niosą niebezpieczeństwo, to osłabia pierwiastek religijny na wsi" - mówił hierarcha. Przepisane z serwisu Interia.pl

Szczególnie ten 2 akapit to mnie rozwalił :)


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3046

nic dziwnego u nas wszyscy tak maja.nie wiem czy to wplyw mikroklimatu-czyste powietrze znad slaska,spaliny pol miliona aut,wyziewy z mittal-steel. czy cos w genach,ale kazdy krakus to geniusz i nikt nas nie przebije.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

??? macie naprawdę cos nie tak z tym lokalnym patriotyzmem, albo leczycie jakies kompleksy. przypadek uczynil, ze ludzie rodza sie w jednym miejscu, a nie drugim, a tylko ludzie z krakowa maja na tym punkcie jakiegos fioła :):D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3046

pisalem to z duza doza ironi[czyste powietrze znad slaska-zapytaj jakiegos slazaka jak to wyglada :D ]ale jak bierzesz to na powaznie to od poczatku-gdzie przyjeto po raz pierwszy chrzescijanstwo[100 l przed mieszkiem],gdzie powstal pierwszy uniwersytet,gdzie byla stolica w okresie najwiekszej potegi polski,pierwsza szkola srednia,pierwsza szkola rolnicza,pierwszy skok[ktoregy zalozyl sam stefczyk]pierwsze powszechne [dla kazdego i z udzialem kobiet]wybory na swiecie,pierwsza partia chlopska,kto pierwszy oglosil niepodleglosc po I wojnie,skad wyruszyly legiony.itd ,itp.

to tylko drobna czesc osiagniec galicji i lodomerii[zwanych golizna i glodomeria]wiec chyba juz wiesz skad ta duma sie bierze.

szkola podstawowa do ktorej chodzilem powstala w 1836,srednia w 1860,uniwersytet rolniczy wywodzi sie z uniwersytetu jagiellonskiego-1346-wieki patrza na ciebie,zabytki wisza nad glowa,wiec cos musi sie odcisnac na psychice :)


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Pax,pax-ja tam z polskich miast właśnie Kraków uwielbiam najbardziej (oczywiście zaraz po Gdańsku biggrin.gif )-a tak przy okazji-wiecie skąd wziął się najcieńszy na świecie drut aluminiowy ?(pytanie dla nieco starszych użyszkodników biggrin.gif )-no a Krakus wiedzieć powinien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

w czasach gdy gdansk mial populacje 100 000 ludzi krakow mial ich 10-20 tys, a wawa byla wioska ktora zamieszkiwaly dzikie plemiona.

 

moja mama pochodzi z krakowa i zawsze wszyscy z doza ironii badz nie, ale to akcentuja, nie wiem po co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Legat997    31

Policjanci wezwani na miejsce zdarzenia oglądają ciało kobiety w wieku mocno zaawansowanym.

Ciało znajduje się w ubikacji z głową w sedesie i przytrzaśniętą deską klozetową.

Policjanci postanawiają przepytać gospodarza domu na okoliczność zdarzenia.

-Czy znał pan denatkę?

-Tak, to moja teściowa.

-Mieciu, sprawa jasna, pisz!

Przyczyna zgonu - śmiertelne zatrucie domestosem podczas czyszczenia toalety :D. :

 

Jedzie dziadek maluchem, zgarbiony, ręce mu się trzęsą na kierownicy.

Wyprzedziło go BMW, dziadek się wystraszył.

BMW zatrzymało się na światłach, dziadek z tego strachu nie dał rady, przywalił w tył beemki.

Wysiada z niej dwóch byków:

- I co dziadek, przyj(...)

- Tak (cienkim wystraszonym głosem)

- Masz kasę?

- Nie

- A ubezpieczenie?

- Nie

- A syna?

- Mam -

To masz tu komóreczkę, dzwoń po synka to odrobi u mnie, bo ty się do roboty nie nadajesz...

Dziadek zadzwonił, podjeżdżają 3 Mercedesy S-klasa, wysiada kilku byków i jeden z nich mówi:

- I co tatuś? Przy(...) jak cofał?


Kto ma Japońca, to jeżdzi do końca! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dallas220
      Może jakieś zabawne zdjęcia związane z rolnictwem? Przy okazji witam forumowiczów
      Na siłownie chodzo a w polu to by godziny nie wytrzymały

    • Przez kamil16251290
      Witam. Jestem ciekaw jakie macie swoje ulubione kabarety i skecze. Mile są widziane linki do ich obejrzenia oraz dyskusje na temat kabaretów :mellow:
       
      Ja lubię kabaret Neonówka oraz kabaret Młodych Panów.
      Z kolei moim ulubionym skeczem jest to:
      http://www.youtube.com/watch?v=js_MzccqDBo http://www.youtube.com/watch?v=lNJzAk9mM5s...feature=related
       
      Pozdrawiam: kamil16251290 :lol:
    • Przez Lesnik13
      To ja proponuje kawały o rolnikach:
       
      Pewnemu rolnikowi z dnia na dzień przestał stawać. Chłopina z rozpaczy zaczął pić, bić babę, generalnie popadł w stan depresji. Nic nie pomagało. Jak mu wisiał tak wisiał. Jednak szczęście mu dopisało i któregoś dnia gdy wracał od lekarza, w autobusie PKS-u podsłuchał rozmowę o pewnym znachorze, który czynił wręcz cuda, a mieszkał niedaleko. Na drugi dzień był już pod drzwiami cudotwórcy. Ten wysłuchał z uwagą opowieści o problemach naszego bohatera i powiedział:
      - Mam na to sposób. Dam ci małego trolla, którego złapałem kiedyś w Norwegii. Zabierz go do domu i daj mu jakąś ciężką pracę, Jak troll będzie zajęty, to będzie Ci stał jak maczuga. Ale gdy tylko uwinie się z robotą to znowu ci zmięknie i będzie wisiał.
      Chłopina trochę niezadowolony wracał do domu, bo tak szczerze mówiąc nie za bardzo wierzył w zapewnienia znachora. Ale gdy wrócił postanowił spróbować. Kazał trollowi skopać ogródek. O dziwo gdy ten wbił w ziemię pierwszą łopatę, członek stanął chłopu jak maczuga. Radosny chłop rzucił babę na lóżko, zaczął zdzierać z niej ubranie i... nagle wchodzi troll i mówi:
      - Skończyłem.
      Fiut wrócił do stanu pierwotnego.
      - Ku**a - wrzasnął chłopina - To teraz buduj garaż... Fiut znowu zaczął się podnosić. Już się zabierał za babę....a tu wchodzi troll.
      - Skończyłem - mówi z uśmiechem patrząc na resztki erekcji swojego właściciela.
      Wtedy wstała baba i powiedziała coś na ucho trollowi, ten pokiwał głową i wyszedł. Erekcja wróciła, rzucili się na lóżko i tak baraszkowali bez jedzenia i bez spania cale trzy dni. W końcu chłop zapytał z ciekawości:
      - Jaką ty żeś dała temu stworzeniu robotę, ze już trzy dni nie wraca?
      Kobieta pociągnęła go za rękę nad pobliskie jezioro. Podchodzą... patrzą ....a tam troll siedzi nad brzegiem jeziora cały w mydlinach, wyciąga z wody chłopa kalesony, ogląda pod słońce i ze złością mruczy do siebie:
      - Cholera! Cały czas żółte na d*pie!
    • Przez ssv115511
      https://www.youtube.com/watch?v=SaSSot_EXNA
    • Przez Grzesiek12
      Mie za to rozwala to foto takie polskie
      Słaba imprezka w tym roku... - Demotywatory.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj