SzymonKrl

John deere 5065e czy zetor major 60

Polecane posty

SzymonKrl    0

Gospodarstwo 22 ha szukam ciągnika głównego, uprawiam 2,5 ha truskawek, 2 ha ziemniaków i zboża. Główne prace to orka, glebogryzarka, pryskanie, tur (widły do palet, łyżka, w przyszłości krokodyl) i prace uprawowe agregat i opielacz. Na razie ani nie orze ani nie sieje bo taniej mi wyjdzie usługa niż zakup własnego sprzętu a i tak nie pociągnę agregatu uprawowo-siewnego takim ciągnikiem choć nad pługiem się zastanawiam dobra 3 zagonowa przynajmniej 3x40 do 3x 50. Daleko na pola nie mam bo na każde koło 1,5 km no ale za to góry niesamowite. Dodam ze mam ofertę na jd na oponach 320 tył, dodatkowa hydraulika, kabina jd z klimą, skrzynia 12x12 rewers elektro na 106 tyś brutto i miał mi jeszcze dealer dołożyć zestaw do biegów pełzających na którym dość mi zależy, ale to po za tą ceną.  Cena wyjściowa takiego jd 100 tyś brutto, o zetorze nie wiem praktycznie nic tylko tyle że zaczyna się od 96 tyś zł :) 

 

Koła dodam ze wąskie by miał mieć i sprzęt z jakim by współpracował to rozsiewacz 800l w przyszłości większy, opryskiwacz 1000l 18m zawieszany, glebogryzarka 3x50cm, tur, agregat uprawowy 2,1 m opielacz formownica 2 rzędowa i sadzarka 2 rzędowa do ziemniaków. 

 

i proszę nie pisać że to za mały ciągnik itp w grę wchodzi max major 80 lub ursusy 380 lub 382 co prawda w okolicy jest 1 nowy ursus  i po gwarancji 50 tyś remont ale to tylko 1 nawet nie wiem czy c 380 :) jd 75 e już odpada bo to za dużo jak na 3 cylindry.

 

Pytanie do użytkowników jakie są wasze zdania na temat tych maszyn i do dealerów czy chcą potargować cenę :) 27 lipca bd wiadomo czy biorę na 100%

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Ogólnie to takich tematów jest od groma, ale z doświadczenia napiszę Ci - odpuść sobie nowego za tą cenę. Każdy jeden w tej cenie to badziew. Kup za połowę tej ceny dobrą używkę i naprawdę będziesz bardziej zadowolony, i zaoszczędzisz kupę kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SzymonKrl    0

kwestia jest taka że to jest ciągnik pod prow

 

 

edit wiem ze tematów dużo ale takiego porównania niema, ciągnik pod prow a chcę go spłacić a nie ziemie sprzedać wiec z dokładaniem bym uważał wiec tak koło 110tyś  netto cena max

Edytowano przez SzymonKrl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12184

ja postawił bym na jd . mam farmera z silnikiem jd i tylko na silnik w moim ciągniku złego słowa nie powiem .w moim rejonie jak koś zmienia park to tylko jd zawsze zostaje lub zastępuje inne często nie najgorsze marki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SzymonKrl    0

jd 5065e 106 netto na wypasie no te 110 netto bez tura bo tur jakiś polski bo sie nie narobi za wiele u mnie przynajmniej narazie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    51

Ja bym proponował 5075m, większy, lepszy udźwig, jednak opryskiwacz 1000l trochę wymaga i 22ha to nie tak mało, cena koło 150 netto ale na pewno nie będziesz żałował 5e bym sobie odpuścił chyba ze chcesz do truskawek ziemniaków i oprysków oraz do rozsiewania nawozów a uprawa jakiś używany, bo w sumie tylko uprawa i pług to te 80km większy by się należał no i opryskiwacz 1000l zawieszany bo ciągany to spokojnie 60stka sobie poradzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SzymonKrl    0

jd 65e ma 1800 udźwigu 610mm za kulami czyli taki zetor co ma 24kn (2400) udźwigu może czasem szarpnąć mniej wiec myślę że e wystarczy udźwigu no głównie chce go do pierdołek jak bd więcej ziemi to się kupi jakąś 6 polską :) no i do tura żeby potem był jako pomocnik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

Kolego jak Ty chces do takiego małego ciągnika jak 65e założyć 1000l opryskiwacz zawieszany? Sam opryskiwacz wazy sporo, pewnie hydraulicznie rozkładany i ponad 1 tona w zbiorniku? Przecież tego nie podniesie a jeśli nawet to juz widzę jazdę z tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kewin123    43

Kolego jak Ty chces do takiego małego ciągnika jak 65e założyć 1000l opryskiwacz zawieszany? Sam opryskiwacz wazy sporo, pewnie hydraulicznie rozkładany i ponad 1 tona w zbiorniku? Przecież tego nie podniesie a jeśli nawet to juz widzę jazdę z tym

a dlaczego nie taki opryskiwacz wazy max 600kg plus 1000l to w sumie chyba nie az tak duzo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtrac8244    441

Nie można tylko i wyłącznie patrzeć na cenę ale i na charakterystykę silnika i pozostałych podzespołów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

a dlaczego nie taki opryskiwacz wazy max 600kg plus 1000l to w sumie chyba nie az tak duzo :)

Wszedłem na stronę tadlen i ich opryskiwacz 1000l z hydraulika wazy 800kg a wywiera nacisk na zaczep 1900. A Ty widziałeś kolego tego 65e? Bo to taka 60 z przednim napędem gabarytami a zetor 7245 to przy nim bydle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kewin123    43

Wszedłem na stronę tadlen i ich opryskiwacz 1000l z hydraulika wazy 800kg a wywiera nacisk na zaczep 1900. A Ty widziałeś kolego tego 65e? Bo to taka 60 z przednim napędem gabarytami a zetor 7245 to przy nim bydle

kolego sympatyczny john 5065e wazy 3100 kg a  c 360 -2100 kg czyli zasadnicza róznica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

To pokaz mi tego johna jak dźwiga taki opryskiwacz jak z nim jedzie bo naprawdę jestem ciekaw tego. Mam John 100 konnego który wazy ponad 6 ton z turem i agregat który wazy 1800 kg wiadomo agregat sporo dalej od ciągnika ale i ciągnik sporo cięższy a potrafi ciągnikiem bujnac a taki 5065 e przy wadze opryskiwacza z cieczą około 1800-1900 to patrzyłby w niebo o ile wogole podniesie bo ma słaby podnosnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    51

Mi przedstawiciel tłumaczył, że 1000l zawieszany, hydraulika to 5085m będzie miał co robić a taki E raczej nie polata z takim sprzętem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez kamil5421
      Witam. Posiadam Ciągnik zetor Forterra 125 i mam w nim tuz z WOM . lecz wałek raczej kręci się w przeciwnym kierunku , gdyż jak podłącze  jakąś maszynę to maszyna stoi a sprzęgło wałka chodzi jakby na " luzie " czy jest mozliwość zmiany obrotów w przekładni WOM . w załaczniku zdjęcie poglądowe ze strzałka obrotu wałka ,



    • Przez kamil5421
      Witam tak jak w temacie. Co może być przyczyną zaciecia zegara od ciśnienia powietrza.?
    • Przez ZimowyZolnierz
      mam problem z zetorem 9540 jak w tytule traktor po wciśnięciu pedału sprzęgła hamuje, od czego zacząć poszukiwania? Dodatkowo jak obsługiwać wzmacniacz momentu obrotowego (pierwszy traktor z tego typu bajerami) skrzynia 4 biegowa.
    • Przez toobek
      Witam. Mam taki problem, mianowicie orałem zawsze moim Zetorem 7211 pługiem 3 skibowym Unia Grudziądz. Orałem zawsze na trybie pracy hydrauliki POZYCYJNA i ustawiałem głębokość kołem pługa. Wszystko szło pięknie orka ładnie szła. Niestety mam bardzo zakamienione pola i postanowiłem przetestować pług z jakimś zabezpieczeniem. I tak przetestowałem już 3 pługi. Problem polega na tym że te pługi były cięższe, brały szerzej na skibę i na POZYCYJNEJ i kole podporowym ciągnik nie mógł uciągnąć nawet mój obecny pług Unię TUR 35. Przestawiłem więc tryb pracy hydrauliki na MIESZANA i ciągnik bez problemu ciągnie pług nawet przy głębokiej orce tylko nie mogę ustawić głębokości orki. Raz głębiej raz płyciej. Gdy przednie koła wpadną w dołek to pług potrafi wyskoczyć gdy wjadą na górkę to pług zagłębia się po ramę. Proszę o radę czy da się coś z tym zrobić czy jednak muszę wrócić do starej uni Grudziądz. Myślę nad pługiem obrotowym chociaż 2 skibowym ale boję się że będzie to samo. A pola mam nie regularne zakamienione i teren górzysty. Jest jakaś rada na to z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj