Polecane posty

Adik92    0

Witam w moim Ursusie 4514 problem wygląda tak .Jakieś kilka mies temu był rozpoławiany ciągnik ponieważ był wyciek ze skrzyni na sprzęgło. Przy tej okazji szlifowane było też koło zamachowe .Po jakimś czasie pojawiło się dziwne wycie czy to ze sprzegła czy to ze skrzyni trudno określić ,taki dzwięk jakby guma o gume się ocierała, no ale jeżdziłem bo to akurat czas sianokosów był .Problem trochę ucichł przestało wyć ale pojakimś czasie około miesiąca pracy nagle przestał podnosić . Wymieniliśmy mu pompe bo akurat miałem zakupioną i czekała na wymianę ale ciągnik nadal nie podnosił . Okazało się że pekła tarcza drugiego stopnia ,została wymieniona traktor zaczął podnosić hydraulika działa ale zaczął znowu okropnie wyć podobny dźwięk jakby guma o gumę . Rozpoławialiśmy z powrotem na sprzęgle aby sprawdzić czy koło zamachowe jest proste  wałki i okazało się że wszystko jest idealnie , założyliśmy nową tarczę pierwszego stopnia ,złożyliśmy wszystko .Ciągnik nadal wyje czy ktoś spotkał się z podobnym problemem czy mógłby ktoś coś podpowiedzieć doradzić ? czy należy rozbierać skrzynię jeśli tak to co tam mogłoby się stać? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Czy to wycie jest ciągłe? Po wciśnięciu pedału sprzęgła nadal wyje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik92    0

Nie przy wciśnięciu sprzęgła ustępuje , i dodam że ciężko jest wyregulować sprzęgło strasznie zgrzyta 

Edytowano przez Adik92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Łożysko wałka sprzęgłowego było sprawdzane? Łożysko wyciskowe jest sprawne? Gdy ciągnik był rozpołowiony, można było obrócić ręką wałki, byłoby wiadomo, czy obracają się cicho. Czy za pierwszym razem sprzęgło było rozbierane - tarcze były wyciągane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik92    0

coś jest prawdobodobnie w skrzyni bo z tamta dobiegają prawdobodobnie te zgrzyty , jutro wyciągamy skrzynię 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Po rozjechaniu przekręć ręką wałki sprzęgłowe WOM i jazdy. Powinny być wyczuwalne zwiększone opory i słyszalne dziwne dźwięki, jeśli faktycznie to skrzynia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rebel21    22

Witam mam problem z wałkiem końcowym  WOM niestety uległ urwaniu i kupiłem niby zamiennik a teraz wycieka olej delikatnie gdyż jednak różni się od oryginału czy mogę go jakoś uszczelnić czy muszę kupić oryginał miał ktoś taką sytuację???? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik92    0

a czy to możliwe by wałek WOM włączył się na pierwszym stopniu jeśli tak to dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Jeśli sprzęgło jest źle wyregulowane (II stopień), to przy rozłączaniu I stopnia może rozłączać się również II st. Prawdopodobnie również sprzęgło WOM ma poślizg, szczególnie przy obciążeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik92    0

to wina leży żę jest żle wyregulowany drugi stopień ??Byłem w tym serwisie zapytać się czy są pewni że wszystko jest dobrze i mówią że na 100%

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Jeżeli ciągnik jeździ normalnie, sprzęgło się nie ślizga (I st.), a rozłączają się oba stopnie na raz, to drugi stopień jest źle wyregulowany. No chyba że źle ktoś złożył sprzęgło.

Drugi stopień reguluje się trzema śrubami na obwodzie docisku. Dla 3512 luz wynosi 2 mm, ale w moim przypadku (5314) luz można zredukować do 1,5 mm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karas111
      Witam, zakupiłem ursusa 3512 i muszę dolać oleju do skrzyni, ale nie wiem jaki był wcześniej zalany. Jaki olej zalać? Nie chcę sobie narobić dziadostwa w skrzyni...
    • Przez krzys111
      Witam wszystkich. W ursusie 4514 zablokował mi się wsteczny bieg. Został wsteczny i nie można przełączyć na inny bieg. Może wie ktoś jak to odblokować? Dzieki. A tak na marginesie chyba trzeba się go pozbyć, przez ten traktor kilka lat będę krócej żył🙁
    • Przez Miran
      Witam. 
      Panowie nie mam 3 biegu ani szosowego ani polowego w moim Ursusie 2812. Pozostałe biegi wchodzą dobrze. Ciągnik był ostatnio rozpoławiany bo był robiony w nim silnik i wymieniane sprzęgło. Jaka może być przyczyna takiego stanu rzeczy?
       
       
       
    • Przez zbycho77
      Witam , problem po wymianie tarcz  ; Założone nowe tarcze chełmno , pierwszy stopień działa prawidłowo .Drugi stopień nie działa wcale nie można wcisnąć pedału  .Łapki wyregulowane i szczelina drugiego stopnia . Miał ktoś może taki problem ?
    • Przez Damianzzz
      Mam problem z moim 5314 97r. podnosnik bardzo wolno podnosi i szarpie  jak dodam gazu to opada, to samo sie dzieje z hydraulika zewnętrzną na wolnych działa ale trochę wiećej obrotów i juz nie podaje oleju.Stan oleju ok.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj