Skocz do zawartości
krzy24

Łuparka do drewna świder

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
krzy24    0

Witam szanowne Forum!
Chce zakupić taką łuparkę do drewna i proszę o porady odnośnie takiego sprzętu... Czy ktoś używa? Maszyna jest chyba niebespieczna,tak wyczytałem opinie. No oczywiście trzeba łupać równe łupki,bez sęków i świerze lepiej...Ale jak ktoś ma takie urządzenie,niech się podzieli uwagami.
Pozdrawiam

rafalus8    46

ja sobie zrobiłem, wiadomo że trzeba przestrzegać bhp a nie pchać palce tam gdzie nie trzeba. Siekierą też można krzywdę sobie zrobić. Moja jest napędzana silnikiem 4kw, koniecznie musi mieć wyłącznik lewo prawo i klin pod swidrem i solidny blat, ja zrobiłem z blachy 4mm i później musiałem wstawiać teownik pod blatem tak samo świder początkowo umocowany na katownikach 60 które jak się okazało giely się pod sekatymi klockami. Ogólnie nie zamienił bym na siekiere

ja też mam zrobioną łuparkę, tylko moja pracuje przy ciągniku.Klin pod świdrem obowiązkowo bo w c330 nie ma lewych obrotów, i kiedyś bez klina niektóre klocki( połówki) wciagało pod świder i była zabawa jak to wybić potem. blat u mnie 6mm i daje radę.
z resztą blat zdejmowany i mogę metrowe klocki łupac. świder mam 100mm, ale są też większe.ogólnie super sprawa taka łuparka. c330 klekota na 600-700 obrotów, spalanie prawie żadne a efekty pracy są. ja też nie wróciłbym już do siekiery :)

Wiadomość z agroFakt.pl

krzy24    0

Dzięki za odzew w moim zapytaniu Panowie. Maszyna jest ciekawa i ułatwia pracę z drzewem,tylko musi być dobrze zrobiona. Ten klin pod świdrem,włącznik lewo-prawo i solidny stół...
Mam taką upatrzoną na Olx.pl.
Dzięki za info

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Łukaszda
      Panowie kupiłem nowo pompe hydrauliczno i nadal wysadza uszczelniacz na wałku

• Przez RoRo
      Witam chcialem pomalowac sobie pług na czerwono, jaka farba pomalowac najlepiej??Chcialem pistoletem pod kompresor, i gdzie kupic takie farby zeby to jakos tanio wyszlo?
    • Przez keeway
      witam mam zamiar kupić łuparke swidrowa pod cignik i niewiem czy bedzie pasowac walek od rotacyjnej napewno ktos robił link od łuparki podaje w linku    http://allegro.pl/zestaw-wom-swider-80-z-wymienna-koncowka-rebaki24-i6579957576.html#thumb/1

• Przez pawelgruta
      Witam !

Jakie szerokie opony  do przodu C 330 4x4 ?

Mam na sprzedaz most i przekladnie do C 330 M . Most razem z  silownikem skretu.  Dorabiam napedy 4x4 do C 330 . Ładowacze czolowe z rama wzmacniajaca ciagnik udzwig 1 t. .Wykonuje modyfikacje hydrauliki.

• Przez Schadow
      Witam. Chciałbym się zapytać czy ktoś próbował przerobić rozrzutnik do obornika na rozsiewacz do wapna jeśli tak to co trzeba kupić i czy w ogóle się to opłaca?