Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
dzony9203    2

Witam, przymierzam się samodzielnego zrobienia wideł do ładowania balotów (średnica beli oczywiście 120).

 

Zacznę od wyglądu konstrukcji - ramka (120 cmx50) z wieszakami  i mocowaniami do euroramki. W jej górnej części (nie dolnej) miały by być dwa zęby. W górnej bo dołem zawszę moge dopchać.

 

Mam chwytak do bel, ale planuje zrobić widły by można było brać dwa baloty na raz.

Czy ktoś z was pracował takimi widłami, jak wygodne jest samo nabijanie balotów, wożenie i układanie dwóch bel jednocześnie? 

Czy rozstaw zębów 85-90 cm wystarczy by brać baloty je bez rozerwania sznurków?

Chętnie wysłucham sugestii i porad w budowie.

 

Z góry dzięki za rady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Ja zrobiłem ramka 50x140 profil 9x9x4 gruby i mam wstawione 7 tulejek a zęby tylko dwa i zobaczę jak to będzie wyglądało w robocie najwyżej doloze zębów lub poprzestawiam w inne miejsce koszt tulejek nie jest taki duży a widły nawet do parkietu będą jak coś:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzony9203    2

Dobry pomysł z większą ilością tulejek, jednak ja zostanę przy dwóch. Większa ilość zębów przydałaby mi się może do ładowania obornika ale wtedy dużo więcej zębów bym potrzebował :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz0920    443

Ja kupiłem górna część krokodyla na zlomie, trochę odcialem i dorobiłem mocowanie, i założyłem dwie długie igły i bardzo wygodne się przewozi, zazwyczaj biorę trzy kulki odrazu i wtedy szybko idzie, przeladowanie czy załadowanie
[galleryimg=422520]
Tu akurat mam załadowane 3 sztuki,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Różnie to bywa np w kiszonce dwa możesz łatwo sobie pokrzywic za to w slomie więcej ciężko wbić po dobrej prasie.
Jaki masz ladowacz i na jakim ciągniku bo to też ważne bo c360 to wystarczy licha konstrukcja a u mnie to do 1224 także trochę masywne to musi być:)
Mogę wstawić fotki mojego tworu później i sam zobaczysz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzony9203    2

Ciągnik belarus 920.2, tur Agrimet CX-16 

Ciągnik jaki jest taki jest, narazie nie narzekam, tura brałem lepszego więc też coś masywniejszego muszę dać :)

 

Zdjęcia bardzo chętnie.

 

lukasz0920 całkiem dobrze to wygląda. Pytanie z innej beczki, jak z widocznością podczas jazdy? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz0920    443

To akurat była wyjątkowa sytuacja, po szosie jeżdżę bez bel na turze, mam te dwie igły gdzieś już 6 lat i jeszcze się nie zlamaly na kiszonce, nieraz gorzej się wbić w kulkę, ale wystarczy podczas wbijania trzeba lekko poziomowac igły i wchodzi,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panmino    26

90 cm to trochę za dużo się zdaje, bo na boki pozostanie 15 cm, jeśli idealnie w środek trafisz. Jak to Wam się sprawdziło po latach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzony9203    2

Rozstaw mam około 80-90 cm. Robiłem to tak aby podnieść europalete od boku. Nie jest za szeroko. Baloty się nie rozrywają jak podnosi sie jeden, przy dwóch też optymalnie.

Ramę zrobiłem z ceownika 10 cm boki i góra, dół z dwuteownika w który włożyłem ceownik a z drugiej strony lemiesze od pługa. W dół wspawane tuleje na wylot i kute zęby. Podnosi lekko 2 baloty mokrej sianokiszonki (mimo że normalnie tyle nie dźwigam)

Generalnie działa, jest solidnie ale kosztowało mnie to mase czasu, sporo elektrod + części. Gdybym miał to robić drugi raz to wolałbym kupić widły do obornika bez krokodyla i wykręcać zęby których nie potrzebuje (wtedy jest możliwa regulacja szerokości)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Luke16
      Przez Gość Luke16
      Witam mam pytanie dlaczego niektóre bele mi zapleśniały(sianokiszonka)????? Są to głównie białe plamy na zewnątrz ale zdarzały się też w środku sporawo tej kiszonki odchodzi.... Czego to jest przyczyna???
    • Przez ZETOREXX85
      Witam. Doradźcie mi czy widły kute są lepsze od wideł toczonych.Ponoć na toczonych zawiesza sie obornik.
    • Przez Kafior
      Witam Posiadam na sprzedaż:
      -Ciągnik Deutz Fahr Agrotron 85 z ładowaczem czołowym Mailleux 100. Rok produkcji: 2000, cena 72 000 zł. Inne informacje i zdjęcia są dostępne pod linkiem http://olx.pl/oferta/deutz-fahr-agrotron-85-CID757-ID9gMrT.html
       
      -Volvo FH 12 + przyczepa Kassbohrer- platforma przystosowana do słomy. Rok produkcji: 1994, cena 32 000 zł. Inne informacje i zdjęcia dostępne pod linkiem http://olx.pl/oferta/volvo-fh-12-przyczepa-kassbohrer-CID5-IDc7fNR.html
       
      -Pług RabeWerk 5-skibowy, obracalny, vario. Dodatkowo są do niego przedpłużki. Cena 21 000 zł. Zdjęcia http://olx.pl/oferta/plug-rabewerk-5-skibowy-orbracalny-vario-CID757-IDc7bUj.html
       
       
      Po więcej informacji zapraszam pod numer telefonu 500 153 560 Woj. Lubelskie, Powiat Parczewski 
       
       
       
    • Przez dawid141413
      Witam, chciałbym kupic widły do obornika do ładowarki tylko nie wiem z jakiej firmy, z góry dzieki
    • Przez BIGAGRO
      Najwyższej jakości sianokiszonka w belach 130 cm - prasa Krone Bellima F130. Bele sprzedajemy bezpośrednio z pola w dniu zbioru - są owinięte siatką 125 cm szerokości (zakrycie boków - równe bele, oszczędność folii). Folią owija kupujący u siebie.
       
      Nie jesteśmy handlarzami - nie skupujemy bel - oferujemy materiał z własnej produkcji! Po pierwsze jesteśmy rolnikami więc wiemy "jak to się robi" .
       
      Corocznie produkujemy ponad 3000 sztuk najwyższej jakości bel sianokiszonki - nigdy nie mieliśmy reklamacji na nasz towar!
      Sianokiszonka pochodzi z użytków zielonych obsianych wysokiej jakości nasionami renomowanych producentów. Użytki nawozimy nawozami doglebowymi NPK z wapniem, magnezem, siarką i mikroelementami oraz dolistnie nawozami mikroelementowymi oraz aminokwasami - dzięki temu otrzymujecie Państwo najwyższej jakości paszę z wysoką zawartością białka i wszystkich składników pokarmowych!

      Cena za bele zależna jest od rodzaju materiału z którego są robione bele. 
      Ceny i dostępność na 30.08.2016:
      Lucerna - 90 zł/szt (wolne 1 auto - zbiór początek września, później październik) Koniczyna czerwona 80% z trawami (kostrzewy, tymotka, życice)- 80 zł/szt (kilka aut - zbiór w połowie września i w październiku) Mieszanka motylkowych DSV Country 2057 (lucerna+koniczyny) - 90 zł/szt (wolne 1 auto zbiór na początku września) Mieszanki z koniczyną czerwoną (min. 40% koniczyny) - 75 zł (dostępne kilka aut ze zbioru początek września i kilka w październiku). Mieszanki traw z koniczyną perską Country 2053, Futtertrio, C2050 - 85 zł/szt (dostępne 2 auta ze zbiorów pod koniec września) Mieszanki traw DSV (2012, 2013, 2014, 2401) - 75 zł/szt (dostępne 2 auta ze zbiorów na początku września) Sianokiszonka z podsuszonej koniczyny z trawami owinięta - dostępne 80 sztuk w cenie 89 zł/szt. Możemy owinąć każdy towar i dowieźć owinięte bele - cena +15 zł/szt Pozyskujemy również około 300 bel siana z łąk koszonych pod koniec lipca - są to trawy (brak szuwarów, pokrzyw, samosiewów itp). - ten towar proponujemy po 55 zł/szt.

      Siano wysokiej jakości w cenie 120 zł/szt.
       
      Wszystkie ceny są cenami netto za bele bez folii tj bele w siatce bezpośrednio z pola . Dla zainteresowanych wystawiamy faktury. VAT na pasze wynosi 8%. Na wcześniejsze zamówienie możemy zrobić również wysokiej jakości siano.

      Tylko u nas kupisz bele z najwyższej jakości mieszanek traw marki DSV, które posiadają tzw. milk index (mleczny indeks) - dzięki nim osiągniesz wysoką wydajność mleczną. Nie kupuj niepewnego taniego towaru, z którego nie ma mleka!

      Jeśli jesteś zainteresowany zakupem paszy w roku 2016 - skontaktuj się z nami i zarezerwuj towar - zapraszamy do nas - zobacz z jakich traw zrobimy dla Ciebie bele!
      Bele dostarczamy autami o ładowności 40 szt (bele 130cm), są to zwykle auta kryte więc nie dochodzi do ewentualnych zamoknięć w czasie przejazdu. Przykładowe koszty dostaw:
      - okolice Wydmin - 550 zł
      - okolice Turośli - 750 zł
      - okolice Szczytna - 850 zł
      - okolice Kolna, Mały Płock - 900 zł
      - okolice Przytuł, Wagi - 950 zł
      - okolice Grajewa, Stawisk, Szczuczyna - 1050 zł
      - okolice Przasnysza, Ostrołęki, Łomży - 1100 zł
      Koszt każdej trasy wyceniamy indywidualnie informując kupującego przed realizacją!
       
      Kontakt: PW, big-agro.pl, kontakt@agrivision.pl, biuro@agrivision.pl, 
       

       
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj