Skocz do zawartości
emtecc

Odbudowa budynku z ubezpieczenia

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Odbudowa
emtecc    12

Witam

Po ostatniej burzy mam poważnie uszkodzone dachy na oborze, garażu i stodole.

Jak wygląda sprawa z odbudową uszkodzeń przed wizytą likwidatora? Nie che czekać do tego czasu ponieważ wszystko zostaje pod chmurką.

W stodole uszkodzona jest konstrukcja dachu i ścian na jednym zapolu. Nie ma sensu tego remontować. Planuje przesunąć szczyt i pomniejszyć stodołę. Czy w wyniku takich działań (nieodbudowanie budynku) otrzymam mniejsze wynagrodzenie za szkody?

Kolejna sprawa:

Czy jeśli naprawię np garaż z własnych środków i przedstawię faktury za naprawę (po kosztach),które będą na niższą kwotę niż suma odszkodowania za tą szkodę otrzymam różnicę z faktur i odszkodowania. przykład: naprawa 10tys, suma wyliczona za szkodę 15tys, odtrzymam 5 tys?

Karol445    32

A nie prosciej po prostu zapytac kogoś w tej firmie?? co firma to inne zasady ubezpieczeń i likwidacji szkody więc oczekujesz wróżby chyba a nie porady.

maniekz    0

Mi jak spalił się dach na oborze to wypłacił mi połowę prawie odrazu a druga po zakończeniu dochodzenia wszystko robiłem sam i faktury nie musiałem przedstawiać tak że jeszcze mi się dużo zostało tylko mi rodzina pomagała przy robocie

Wiadomość z agroFakt.pl

A czy nie najlepszym wyjściem byłoby po prostu udać się tam i dopytać wszystkich szczegółów które Cię nurtują już bezpośrednio w biurze? Bo moim zdaniem jak najbardziej tak,szczególnie że każda z tych firm ma nieco inne procedury.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się