Skocz do zawartości
PaweCigo

7.50R20 na obręcz

Polecane posty

PaweCigo    0

Szukam opon do swojego esa. Mam felgi od stara i ciężko dobrać odpowiednią oponę. Myślałem o oponie 7.50-20 8PR i w sumie to nic o tej oponie nie wiem. Na jednych aukcjach piszą, że szerokość to 205, drudzy mówią inaczej... Ma ktoś informacje na temat wysokości tej opony, szerokości i czy będzie współpracowała z felgą stara? Na innej aukcji napisane jest że pasuje do obręczy 5.50Fx20.

Myślę o tej oponie http://allegro.pl/nowa-opona-7-50-20-8pr-d57-trayal-d-57-jodla-i5967744332.html

Czy ktoś może mi pomóc?

maromar    18

na felgę r20 od stara założysz opony począwszy od 750 do 1100, zależy jaka szerokość ci potrzebna

Reifen    0

Tak, możesz zakładać na 5.50F

Szerokość 205 mm to jest szerokość nominalna, czyli ogólnie przyjęta dla tego rozmiaru. Dokładnie nikt nie mierzy

Wysokość czyli średnica zewnętrzna jest ok. 910 mm

Tu jest link do katalogu producenta http://trayal.rs/downsection/katalog_guma_2014.pdf ale tej opony tam nie ma

Są obrazki na stronie http://trayal.rs/index.php/en/tyres/tires-for-tractor/464-d-57r i tyle

Edytowano przez Reifen

---------------------------------------------------

sprzedaję opony rolnicze AUTO-SET_pl

Wiadomość z agroFakt.pl

PaweCigo    0

Witam, dziękuje za odpowiedź. Niestety opona ma około 780mm wysokości co jest niestety zbyt mało. Pomyślałem więc o oponie 8.25-20. Jakie ona powinna mieć wymiary?

Reifen    0

Już się poprawiam, chodziło Ci o napędową

Jakaś obniżona ta opona Trayal :) rzeczywiście

Belshina 7.50-20 V-103 (B-103) to jest prowadząca, ma 910mm (promień statyczny po zgnieceniu 427mm), podobnie będzie miała Voltyre ten sam model

Co do 8.25-20 to jest rozmiar typowo ciężarowej opony, ciężarówka raczej się nie nadaje

Następny rozmiar to napędowa 8.3-20 model V-105 - wysokość 945mm, promień statyczny 446 mm,

tire_8,3-20%20B-105A.JPG

Czyli zostaje 8.3-20

Najważniejsze jest promień statyczny nie wysokość jako taka

tireVO_106.gif

Edytowano przez Reifen

---------------------------------------------------

sprzedaję opony rolnicze AUTO-SET_pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Jarek22B
      Z jakimi oponami brać NH T5050 (96 KM)?

W standardzie są:
      tył – 420/70R/34
      przód – 340/70R/24

Wydają mi się one stanowczo za wąskie jak do tego modelu. NH TD5050 który jest lżejszy blisko 0,5 tony i ma z konia lub 2 mniej ma ogumienie 480 tył i 360 przód. Jest to dla mnie nie zrozumiałe!!!

Dodatkowo przedstawiciel z którym rozmawiałem o zakupie ciągnika za szersze ogumienie liczy mi ok. 8 tys. Tłumaczy to że mają preferowane jakieś linie odnośnie sprzedaży, przy której mogą zaoferować najlepszą cenę. I tak wychodzi że T5050 z szerszym ogumieniem wychodzi prawie w cenie T5060 (106 KM), na który może bym się i zdecydował jakbym we wniosku nie ograniczył się do ciągnika o mocy do 100 KM.
    • Przez Kubek95
      Witam, nie wiem czy był już taki temat, ale nie mogłem znaleźć więc zakładam nowy. Potrzebuję pomocy w doborze opon na przednia os przy John Deere 3140, chodzi o to że mam opony z tyłu o rozmiarze 520/70/38, są one w bardzo ładnym stanie, natomiast na osi przedniej są już lyse, aktualnie założone są tam opony 380/70/28, teraz pytanie, czy jeżeli te opony zamienił bym na 14.9/28, to czy coś by się stało? Słyszałem że opony muszą się jakimiś proporcjami zgrywac z tylna osią, jeżeli mamy przedni napęd, teraz pytanie, czy jest ktoś kto umie wyliczyć, jakie opony powinienem mieć na przedniej osi jeżeli mam z tyłu 520/70/38? Bardzo bym prosił o pomoc. 
      (ciągnik przyszedł z Francji i takie opony już były w nim założone.) 
      Pozdrawiam. 
    • Przez Bartek2997
      Witam
      Posiadam ciągnik MF 3060 i planuję wymianę przednich opon. Wiem że orginalnie przychodzą do niego 13.6-24 lub 380-70 r24. Jakie najszersze opony można do niego dać na przód? Bo mam do kupienia w dobrej cenie Radialne 460x70 R24 i zastanawiam sie czy nadały by się do mojego?
    • Przez kewin123
      Czy warto dopłacic ok 3 tys za większe koła to jest 28 przód i  38 tył   do claasa ariona 420  zamówiony jast na felgach 24 i 34 szerokosc w obu wersjach 440 przod i 540 tył prace  duzo z ładowaczem plus  oczywiscie  transport  uprawa POZDRAWIAM
    • Przez turion23
      Mam na sprzedaż dwie nowe opony marki Alliance.Opony sa delikatnie uszkodzone z boku.Dla zainteresowanych moge fotki podeslac.cena za komplet 3600zl.odbior najlepiej osobisty na podlasiu.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.