nowakm6

Nieznana choroba szczypioru.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
nowakm6    0

Witam ostatnio po deszczach zauważyłem zotknace dolne liście cebuli czyli te najstarsze. Powiedzieli mi w ochronie roślin i w kwarantannie ze za często cebula na jednym polu a 6lat ten byla wiec nie wydaje mi się. Wiec jak ktos zmagal się z ta choroba to niech da znać.

post-166944-0-59873100-1467007777_thumb.jpg

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez ROBERTINHO
      Witam.
      Ile rzędów bobu pod traktor mogę wsadzić. 2czy 3 rzędy pod traktor? Uprawa będzie prowadzona zetorem 5211 a bób będzie przeznaczony bezpośrednio na świeży rynek. Bardzo proszę o sugestie w tej sprawie. Z góry dzięki za odpowiedzi.
    • Przez Zygi8210
      Witam wszystkich, proszę o sugestie związane z przywróceniem użytków zielonych pod uprawę warzyw. W tym roku chcę ruszyć z nowym pomysłem na gospodarstwo po rodzicach które przez dziesieciolecia było utrzymane w formie konwencjonalnej, czyli wszystkiego po trochu. na jednym z pol o powierzchni 1,2h jest zasiana trawa od 40  lat o dziwo nadal rosnie co roku była koszona {od 10 lat zbiera sasiad na siano po likwidacji bydła mlecznego} a także 3 letnia konczynę na 3h wczesniej też była wieloletnia trawa jakies 15 lat, sasiad przetalezował i wsiał własnie konczynę . Te dwa pola chce przygotowac docelowo pod uprawę warzyw, czosnek, cebula, marchew, ziemniak. Myslę by konczyne przetależować po zbiorze na saino ( chce pozwolic sasiadowi ja zebrac w tym roku ostatni raz ), mysle ze zbiór zakonczy w czewrcu, natychmiast po tym chce wiechac talerzówką, wysiać wapno a po dwóch tygodniach przeorać głeboko, następnie znowu przetalerzowac i wsiać gryke, tak pod koniec sierpnia, a w listopadzie nawież jeszcze na grykę obornika i wszystko przeorać na zimę.zostawic tak do wiosny. Taki sam scheemat chce zastosować na 40 letniej trawie. Nadmieniam że uprawy maja byc tylko ekologiczne więc zadnych wspomagaczy chemicznych nie chce stosować, ewentualnie po badaniach gleby jedynie dodam zwiazki których brakuje.
      Teraz Pytania do was, ludzi doswiadczonych posiadajacych na pewno wieksza wiedze niż ja. Po pierwsze co sadzicie o takim schemacie ma to sens, zwalcze np dziurawca ? Czy zamiast gryki moze lepiej wsiac rzodkiew oleista i zastosować ten sam schemat? Co proponujecie posiac na tym kawałku po 40 letniej trawie na wiosnę, tam obawiam sie że dziurawca perzu i innego dziadostaw bedzie do zatrzesienia, i zbyt szybko warzyw tam nie wsadzę. Czy gryka wysiana w pod koniec sierpnie spełni swoje zadanie fitosanitarne a także zielony nawóz. Jaki gatunek gryki polecacie .
      Prosze o pomoc merytoryczną i opinie. Pozdrawiam
    • Przez Ali0027
      Witam od przyszłego roku mam zamiar zasadzić paprykę w polu koło 2 ha ( brak możliwości nawadniania )
      Może mi ktoś udzielić kilku cennych rad na temat papryki
      1. Czy można sadić paprykę po paryce
      2. Jaka odmiana papryki najlepsza na 2-3 kl,ziemi
      3. Jakie nawozy najlepsze pod paprykę
      4. Jaką ilość papryki można otrzymać z ha

Z góry dzięki za porady.
    • Przez marklo91
      Witam
      Uprawiam pomidory w drewnianych tunelach foliowych, mają one jednak taką wadę, że co kilka lat trzeba je rozebrać i wybudować od nowa. Zastanawiam się nad zakupem tuneli sezonowych o konstrukcji ze stali zwykłej lub ocynkowanej. Z tego co widziałem na stronach producentów takie tunele są bardzo drogie w porównaniu z drewnianymi. Mam możliwość sfinansowania części inwestycji z programu restrukturyzacja małych gospodarstw.  Czy zamiana tuneli drewnianych na stalowe ma sens przy powierzchni 10-15 arów?
    • Przez zetor844195
      Witam. Czy ktoś z Was mógłby polecić jakis zakład skupujący marchew przemysłową??? Jest u mnie w okolicy ale jakos nie uśmiecha mi się 3ha marchwi odstawiać prawie przez pół roku. Moze mógłby ktoś polecić jakąś dobra przetwórnie???
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj