Sebastian00713

Vicon 187,157 i Ursus c 360

Polecane posty

Mikos22    4

Posiadałem odpowiednik vicona rv 187 bez rotora (Greenland rivierre rv 186L) chodziła dłuższy czas z mtz'em 82 i dawał radę, w niej obciążenie na WOM ciągnika idzie praktycznie od samego początku, dużo zależy od ciśnienia jakie ustawisz na zgniot, to nie stałokomorówka gdzie zaczyna Ci dobijac pod koniec i pociągniesz nawet 30tką do pewnego momentu :) Moim zdaniem 60tka to za mało do tej prasy, bo też trochę waży, noi musiałbyś dołożyć osobny rozdzielacz do hydrauliki, ale niech wypowiedzą się też inni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Co  do  rozdzielacza  to  nie  trzeba , wystarczy  tylko  zawór  trójdrożny ,

co  do pracy takiego  zestawu  - to coś  tam ukręcisz  , ale  to  męczarnia  nie  robota.

Mam RV  187  ,  czasem prasuje  zetorem  7211 i  przy  zgniocie  ponad  150  atm lekko  nie ma ... 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry to znowu ja nie będe zakładał nowego tematu więc napiszę tu.Czy ursus c 360 da radę w Gallignani 2500,jak dostępność części ? 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris148a    89

Witam, mariuszd93. Powiedz co sądzisz o tej prasie? Jesteś z niej zadowolony, jak z częściami? Na Olx jest w Pleszewie wystawiona tylko nie potrafię wstawić linka. Może byś zobaczył ją i co widać na zdjęciach twoim okiem. Jak z częściami i awaryjności? Ogólnie na Olx są chyba aby 4 sztuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

http://olx.pl/oferta/vicon-187-1901-siatka-rotor-noze-CID757-IDgtYRw.html#6918c02753

 

Wygląda  interesująco , zobaczyć  na pewno  warto .

 

moja  nie  ma  rotora , z  części  - to  wymieniałem;

- palce  podbieracza  , kupowałem  nie oryginalne  z  jakiegos polskiego sprzętu , po  3 zł chyba , skracałem  je  po jakies  2  cm , bo były  dłuższe  niż  oryginalne 

-  spinki  na  pasach i przetyczki  spinek,kupowałem   TITAN 05

-  łańcuchy i  spinki  , typowe  dostepne  bez  problemu

- chyba  3  łozyska , również  typowe  , dostepne  bez problemu 

 

Ogólnie  jestem  zadowolony , jak  dla  mnie główną  wadą  jest  to że  przy mokrej  sianokiszonce , oblepiają  sie wałki po których  chodzą  pasy , zwłaszcza jeden  w  tylnej klapie .

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris148a    89

A one mają 6 pasów czy 12 kruszych? Nie miałeś z nimi problemów? On Może wiesz jakiej długości? Nie wiem czy tylko mtz dał by radę jej. I rocznik coś mi się nie zgadza, podobno tylko na felgach on jest? Przebieg niby 20tys ale u niego wszystkie mają mały przebieg. Wydaje mi się że i w prasach można liczniki cofać. Oglądałem też u tego gościa new Holland br 740 ale wszystko pasy do wymiany i tu wyszedł by duży wydatek.
A co myślisz o cenie za jaką ja wystawił? Żniwa tuż tuż a ja od 4 miesięcy szukam prasy i jest ich dużo ale żeby wybrać coś z nich to jak trafić 6 w lotko. Wszystkie zmęczone, a z cen nie chcą zejść. Wiesz może w jakich latach je produkowano?
Tu też jak o pasy pytałem to mnie zmywal to pewnie też do wymiany więc chciał bym wiedzieć ile pasy maja metrów by policzyć koszty wymiany. A twoja też ma obowiązywania siatką? Sory za tyle pytań ale muszę coś kupić więc chcę jak najwięcej wiedzieć. New Holland są serwisy a do tej to się nie spotkałem - chodzi o zakup części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Prawdopodobnie produkowali je  do  2002  roku , później  zaczęli  serię 1601  i  1901 , 

Mają oddzielne  pasy  przód  i  tył  , więc  w  sumie  12 szt . 

cenę wystawił  dość  atrakcyjną , jesli  naprawde  stan jak pisze , liczników  raczej  cofac  sie  nie  da .

Ze  sterownika  możesz  odczytać  datę pierwszego  uruchomienia , datę  kiedy  zrobiła  pierwsze  25  szt , pierwsze  250  szt  i  pierwsze  2500  szt 

 

 

 

 

Moja  ma  obwiazywanie  siatką , co  do  długości pasów ,  to  nie  wiem  i nie  chce  pisac głupot , później  spróbuje  zmierzyć   mniej  - więcej ... 

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Pozwolę się wtrącić.

Prasa wygląda bardzo dobrze(żadnych braków), jest w pełnej opcji czyli: rotor,noże, siatka,odrzutnik beli, szerokie ogumienie, centralne smarowanie i pewnie AUTOFORM, jak elektronika sprawna to jak najbardziej warta tych pieniędzy.

O sterowniku dowiesz się tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/68362-prasa-zmiennokomorowa-vicon-itp-opinie/

Prasy proste zbudowane na standardowych łożyskach i łańcuchach, jak kolega wyżej pisze, zębatki to dorobić dzisiaj nie problem, bo oryginały słono kosztują. Najważniejsza to elektronika żeby była sprawna bo fachowców mało, ale jak twierdzisz że gość umie cofnąć licznik to i naprawić będzie umiał(gdyby coś było nie tak).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris148a    89

Nie mówię że umie cofać ale oglądałem już john deere 590 z przebiegie ponad 80tys i nie wyglądał aż tak tragicznie a on ma zawsze około 11 tys do 26tys. Jak ona podaje siatke?, trzeba w trakcie podania siatki podjechać do przodu żeby materiał wciągnął siatke tak jak w polskich czy poprostu jak sygnalizuje mi pełną komorę staje załączam siatke i wszystko samoczynnie się robi?
Ptaszyna a twoja chyba nowsza bo wydaje mi się że ma 5 pasów. Jak myślisz mtz82 poradził by sobie z nią, nie mówię że z nożami bo pewnie z nożami nie. Ona też na sterowniku pokazuje która strona komory jest mniej napelniona.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Mtz82 da radę bez noży na pewno i z nożami też, tylko coś słyszałem że w nich WOM coś szwankuje przy dużym obciążeniu. Każdy AUTOFORM pokazuje wyrównanie beli i siatka  sama się obsługuje od początku do końca, podawana jest z tyłu i żadne podjazdki i inne tańce nie są potrzebne, tylko trzeba się zatrzymać po sygnale (piknięciu). W tej jest ten sterownik, bo inaczej to by była wskazówka z przodu prasy która by pokazywała wyrównanie beli (INFOBALE).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris148a    89

No z wom masz rację, walczyłem trochę też z tym, Przydała by się instrukcja by poczytać żeby być trochę mądrzejszy przy oglądaniu jej. Narazie nie znalazłem instrukcji.
Panowie a jak wygląda sprawa prasowania, bo z tego co dowiedzialwm się to w new Holland zamykam klapę przy której jest siłownik dwustronnego działania żeby zamknąć haki i tyle a w jakimś poście czytałem że w vicon muszę jeszcze nabić ciśnienie za każdym razem przy zamykaniu klapy? Może ktoś to opisać? Ile trzeba przewodów hydraulicznych do podłączenia do ciągnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Żeby zamki  na klapie  sie  zamknęły  , trzeba  podać  cisnienie  z  ciągnika .

Jednocześnie  podając  cisnienie  napina  sie  pasy  

 

Pasy  w  przedniej  cześci maja  około  5 m  długości, w  tylnej  klapie  są  chyba trochę  dłuzsze , ale  nie miałem jak  zmierzyć  za  bardzo ...

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris148a    89

Ale mógł by ktoś napisać jak sprawdzić przy zakupie tej prasy elektronikę. Mechanicznie będę widział ale nie wiem co włączyć żeby posprawdzac elektronikę. Żeby się nie okazało po kupnie że i tak muszę najac bo coś nie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikos22    4

Z tego co pamiętam to możesz sprawdzić automat puszczania sznurka, siatki nie miałem to nie wiem czy się da na pusto, na sterowniku wybierasz że sznurek, automat, otwierasz klapę z lewej strony prasy i tam gdzie masz tą skalę wielkości beli, bierzesz coś metalowego, np klucz płaski i zbliżasz do czujnika wielkości beli, automat powinien się załączyć i prowadnice sznurka powinny ruszyć, z siatka powinno być chyba podobnie. U siebie miałem sterownik bez wyświetlacza, ale to nie gra roli, na ustawieniu manualnym powinieneś wysunąć/schować noże jeśli ma, w trybie manualnym powinien też ruszyć się siłownik siatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Tylko że tryb manualny/ręczny używa się w przypadku awarii elektroniki. W zasadzie to sprzedawca powinien pokazać i udzielić instruktażu a Ty masz zadawać tylko pytania jak co się reguluje i przestawia. Sterownika nie można popsuć przez naciskanie przycisków niezależnie od ilości i kolejności i to jest podstawowa zasada i nie ma co się bać sprawdzania. Po za tym ikonki same obrazują do czego służą. Poczytaj temat który Ci podrzuciłem to sporo się dowiesz o sterowniku, ale tym się pochwal sprzedawcy na końcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Spoldriver
      Witam, poszukuje zaworu ciśnieniowego napinacza pasów do prasy Vicon rv 187, lub zestawu uszczelek do tego zaworu, lub jakiegoś specjalisty od hydrauliki który by mi ten zawór zrobił. Okolice Kościana (woj. Wielkopolskie). Jeśli ktoś ma takowy na sprzedaż, albo jakieś namiary na kogoś to proszę o info, pozdrawiam
    • Przez luki987654321
      Witam, proszę użytkowników prasy o napisanie na co zwrócić uwagę podczas oglądania prasy tak aby nie nadziać się na jakiegoś gruza z góry dziękuję za odpowiedzi.
    • Przez Goldenj
      Witam.
      Nie wiem czy to normalne, ale przy prasowaniu słomy część przedostaje się nad pasy i w momencie zamykania klapy tylnej słoma podchodzi tam gdzie jest czujnik i nie widzi, że klapa jest zamknięta. A czasem nawet tak podejdzie, że klapa rzeczywiście się nie domknie. Czy da się wyeliminować to zjawisko? Może problemem jest różna siła naciągu pasów? Zauważyłem, że jeden jest mocniej naciągnięty od innych. Czy może o co innego chodzi?
       

    • Przez luki987654321
      witam, rozglądam się za prasą pasową i interesuje mnie prasa vicon rv1601 i rv1901 proszę o opinie użytków. z góry dziękuję za opinie.
    • Przez piotr820
      Witam
      Nie znalazłem takiego tematu więc zakładam nowy.
      Tak jak w tytule, interesuję mnie opinia na temat pras zmiennokomorowych Vicon. Jakie awarie w nich mieliście??? ile bel itp...
      Z tego co wyczytałem to ta firma, to jest połączanie Kvernelanda z Viconem.
      Na co zwrócić uwagę przy zakupie??? Jak stwierdzić przebieg po stanie pasów (czy są jakieś ząbki/schodki które się ścierają po jakimś tam przebiegu tak jaki w JD)???
      Czy wszystkie Vicony mają wiązanie na 2 sznurki??
      A te Vicony to to samo co Greenland??? Jakie jeszcze są prasy tej samej budowy??? Bo np. dziś oglądałem Riviere, Greenlanda i DF i to jest jedno i to samo...
       
      Co myślicie o tejhttp://allegro.pl/prasa-zwijajaca-rolujaca-vicon-rv-157-grenland-i3894313237.html ??? Cena bardzo przystępna, choć w ten przebieg to nie wierzę...
      A gdzie sprawdzić rok produkcji, bo na tabliczce znamionowej nie znalazłem?? No na felgach jest, ale felgi można zmienić...
      Sorki za tyle pytań.
      Pozdrawiam: piotr820
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj