Skocz do zawartości
News
LeXXus44

Przezbrojenie kombajnu z kukurydzy na zboże

Polecane posty

LeXXus44    3

Witam,

Powoli czas wyciągać kombajn i szykować po zimie do nowych zbiorów. 

Jak co roku przezbrajam kombajn z kukurydzy na zboże. Zajmuje to trochę czasu i chciałbym się dowiedzieć, czy elementy z kukurydzy można zostawić na koszenie zbóż i rzepaku?

Klepiska to wiadomo z kukurydzy raczej się nie nadają, ale fartuch (na kukurydzę mam wzmocniony) i listwę przed klawiszami (do zboża mam w kształcie dachówki - rybiej łuski wyciętej z blachy, a do kukurydzy z prętów) można chyba zostawić?

Koszę rocznie około 200 ha zbóż łącznie z rzepakiem i 200 ha kukurydzy, więc tak 50/50. 

Jak uważacie?

LeXXus44    3

Po co mam wymyślać koło na nowo, jeśli już ktoś wymyślił i zrobił test?

Po całym sezonie mogę sam sobie odpowiedzieć.

Nie ma różnicy, a jak jest to na plus. Wzmocniony fartuch według mnie lepiej się spisuje. 

Edytowano przez LeXXus44

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez arsz63
      Witam mam pytanie odnośnie kombajnu Claas dominator 85 mam taki problem wczoraj jak wjechałem pierwszy raz w rzepak to obroty młocarni nie chciały zejść do 600 obr tylko zatrzymywały się na 700 obr i więcej już nie chciały iść co może być nie tak ? Drugie moje pytanie jest takie że nie wciąga rzepaku od razu mimo tego że mam założony stół co może być tego przyczyną dodam że rzepak kosze pierwszy raz ?
    • Przez LUKAS616
      Mam claasa dominatora 88s. Ostatnio popsuł mi się rozdzielacz. Rozebrałem go i okazało się, że był pęknięty talerzyk sprężyny. Włożyłem go i problem polega na tym, że jak przesunę dźwignię sterowania do przodu ( np. opuszczanie hederu) to drążek sam wraca na położenie neutralne (działa sprężyna), a jak przesunę dźwignię w drugą stronę (podnoszenie) to dźwignia pozostaje w tym położeniu i nie wraca do neutralnego położenia. Czy ktoś miał podobny problem i podzieliłby się co jest nie tak.
    • Przez abs100
      Przyszedł czas, że upatrzyłem sobie dwie kosiarki. Mianowicie mam na oku Pottinger Nova Car 290 na centralnym zawieszeniu oraz Claas Disco 3100 też na centralce. I tu moje pytanie która z nich jest wytrzymalsza? Macie jakieś opinie na ich temat?
    • Przez KlaudiaRolniczka
      Hej  jaki polecacie kombajn na 30-40 hektarów zboża? w grę wchodzą używane jak i nowe maszyny

• Przez machtomi
      Sprzedam kombajn zbożowy Massey ferguson rok 1980,  silnik 4 PERKINS 75KM, sieczkarnia. Kombajn na gospodarstwie 4 sezony (pochodzi ze             

NIEAKTUALNE 

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.