ami6

Dziwne zachowanie kaczora

Polecane posty

ami6    0

Witam. Posiadam miesięcznego kaczora rasy francuskiej. Kaczor prowadzi swój żywot w ogrodzie u babci. Gdy był malutki lubił bawić się i spędzać czas z ze mną i innymi członkami rodziny. Od jakiś 2-3 tygodni kaczor na widok jakiegokolwiek członka rodziny zaczyna uciekać w popłochu. Nie wiemy czym jest to spowodowane. Kaczor nie jest przeznaczony na ubój i nikt z nas nie zamierza go zjeść. Kaczor podchodzi do człowieka, tylko wtedy gdy widzi miskę z jedzeniem. Niestety nie daje się już pogłaskać. Można powiedzieć, że nas unika. Gdy przebywa w obecności człowieka staje się nerwowy, wyrywa się i chce jak najszybciej uciec. Może jestem przewrażliwiona, ale chyba widziałam w jego oczach łzy. Wiem, że zwierzęta potrafią przeczuwać że czeka je smutny los czyli śmierć w rzeźni, gdyż mówił mi o tym mój zmarły już dziadek. Zwłaszcza barany i owce. Czym jest spowodowane jego dziwne zachowanie?

 

post-193002-0-89268700-1466786843_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Po prostu   dorósł  i  wie  jaki żywot  go  czeka- ,  dlatego  unika ludzi.  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ami6    0

To smutne. Zważając, że nie jest przeznaczony do celów konsumpcyjnych. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

mój staruszek dzisiaj mówił ze podobno kaczor swojego brata z Wawelu zabrał.i zastanawiam się czy to upał +% czy jednak prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

jest prawdopodobne że pan jarek w niego wstąpił i stąd te problemy  ;)

 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabaz    98

A może ktoś wspominał przy nim o czerninie albo innym daniu. Moje byki zamiast mnie unikać to wprost przeciwnie. Za wszelką cenę chcą się przytulać -rogami oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Zdjęcie trochę niewyraźne ale nie wygląda mi na kaczora piżmowego/francuskiego/latającego/niemego. Moim zdaniem nie jest to samiec udomowionej formy piżmówki amerykańskiej. Raczej jest to jakaś pochodna kaczki krzyrzówki czyli kaczka domowa, może coś w typie dworki. A może to mulard, bezpłodny bastard kaczki piżmowej i domowej? Tylko u nich ciężko rozpoznać płeć

Jakie wydaje dźwięki? Czy głośno kwacze czy bardziej syczy? Skąd wiesz że to kaczor?

Wygląda na kompletnie opierzonego to jest starszy jak miesiąc, moje piżmówki wyklute 10maja mają podwozie opierzone ale plecy jeszcze w puchu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ami6    0

Jest to kaczor na 100 %. Ma zakręcony ogon i głośno gulgoli jak indyk.

Edytowano przez ami6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Hmm kaczka wydająca dźwięki jak indyk. Widocznie ma problemy z osobowością. Widzę 3 rozwiązania:

1. Wizyta u dobrego psychologa, a jeszcze lepiej kaczkloga. Kosztowna i jak wszyscy widzimy nie zawsze w pełni skuteczna.

2. Kuracja siekierką. Bardzo skuteczna i dająca 100% poprawy.

3. Zapewnienie ptakowi towarzystwa z jego gatunku ale koniecznie płci przeciwnej, 2-3 osobników w stosownym wieku

 

Jeżeli twój ptak ma zakręcony ogon to na pewno nie jest kaczką francuską i jest to pewnie kaczor w typie dworki. Kaczki to zwierzęta stadne i do dobrego samopoczucia potrzebują stada złożonego z innych kaczek. Nikt tak nie zrozumie kaczki jak inna kaczka :D  Kaczorowi najlepiej zapewnić harem z 2-3 kaczek. Mój kaczor piżmowy ma 5 żon i prawie 40 dzieci, szkoda że nie dostaje 500+  :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Załatw mu Kaczkę i nie będzie smutny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KacpereKkK
      Witam, na wstępie przepraszam za słabej jakości nagranie, czy ktoś z tego forum potrafi rozpoznać co to za choroba i jak dochodzi do zakażenia, choroby. Dodam że dodatkowe objawy to biały kał.
      366771829_6450893031663901_6312968578306833314_n.mp4
    • Przez Odell
      Witam, noszę się z zamiarem wydzierżawienia kurnika 1000m2 z nastawieniem na tucz kaczek Pekin. Kurnik nie wymaga nakładów finansowych. I teraz najważniejsze pytanie, jaki jest zysk na szt. wstawiając broilery za swoją kasę oraz posiadając swoje zaplecze (słoma, maszyny). Oraz drugie pytanie, jaka obsada będzie najbardziej racjonalna na tym metrażu? Proszę o szczere wypowiedzi 
      Pozdrawiam 
    • Przez agrofoto1
      Cześć, chciałbym dowiedzieć się ilu jest na tym forum hodowców kaczek Pekin, może będzie możliwość stworzenia jakiejś grupy. Napiszcie proszę wielkość produkcji, gdzie odstawiacie i z jakiego regionu jesteście. U mnie jest teraz 12 tys kaczek miesięcznie, Roldrob, łódzkie
    • Przez katkos132
      Czy da się skrzyżować kaczora mulard z kaczkami staropolskimi? 
    • Przez Zbigniew123
      Dzień dobry, pierwszy raz się z czymś takim spotkałem. Mam kaczki staropolskie, biegusy i 1 kaczora francuskiego. Dwa na trzy świeże dzisiejsze jajka miały na żółtku ciemnozieloną plamę wyglądającą jak pleśń, wielkość około centymetr na pół centymetra i grubość może milimetr. Niestety nie zrobiłem zdjęcia, chociaż sprawdziłem pod mikroskopem i nic ciekawego nie zauważyłem. W strukturze przypominała zbite białko takie jak pływa w zupie podczas gotowania, nie było częścią żółtka tylko się go trzymało.
      Moje pytania: Czy ktoś miał taką sytuację, czy można jeść takie jajka po wyrzuceniu tego czegoś i czym to może być spowodowane? Dotychczas jajka wyglądały normalnie. Może to być efektem krycia staropolskich przez biegusa i bieguski przez kaczory staropolskie? Czy niedobory mikro/makro składników albo jakaś choroba?
      Uprzedzam, że trzymam kaczki tylko na jajka i mięso, nie będę ich rozmnażał.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj