lukasz0920

Brexit skutki dla rolnictwa

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
scoffer    1156

Całkiem możliwe że masz duży limit na karcie , bardzo prawdopodobne że masz drogie hobby. Wierzę też że nie zajmujesz się rolnictwem i nie potrzebujesz sprzętu.

 

Różnica między nami jest taka że ja zajmuję się rolnictwem i potrzebuję sprzętu , taka że ty nie jesteś rolnikiem tylko hobbystą.

Ja zajmuję się rolnictwem i traktuję to jako normalną pracę która ma przynosić zyski. A żeby przynosiła dobre dochody trzeba zainwestowac też w sprzęt. A że cenię komfort to można nazwać dobre maszyny rolnicze moim hobby ;).

 

Ty masz inne dochody niż rolnictwo - ja mam wystarczające dochody z rolnictwa żeby realizować swoje hobby i żyć na dobrym poziomie.

Mam 30 ha , ani dużo ani mało . Uprawiam zboza i rzepak . W/g mnie niewiele z tego zostaje i gra nie warta jest inwestycji , a juz na pewno nowego ciągnika badz kombajnu czy przyczep .

Być może dlatego że do niedawna niemal połowę mojego areału zajmował tytoń i zaznałem w zyciu smak czystego dochodu z hektara pow 7-8 tyś zł , wypracowanego siłą najemną.

Były z tego zyski , sa i dzisiaj . Na tyle wysokie ze ciągnik mógłbym kupić co roku i to zupełnie przyzwoity.

Tylko po co

Głowny ciągnik który posiadam jest z 2006 roku i ma 1050 mth . Czyli średnio w miesiacu spedzam w nim ok 25 godz zakładajac 4 msc prazy w sezonie..

Wobec czego wolałem zainwestować otrzymywane pieniądze w inny segment rynku , co uważam za decyzję zycia.

Ciągnik by się zestarzał, ziemie trzeba nawozic , martwic się o sprzedaż lub smierdzieć gnojem jak kto lubi rogaciznę.

W związku z czym uprawiam dalej swoje 30 ha  , na 7 ha sa działki budowlane położone ok 18 km od Wrocławia , ktore traktuję jako posag emerytalny dla mnie i dla moich dzieci

A zainwestowane środki poza rolnictwem przynoszą dochody , i to te najlepsze . Bez bólu krzyża.

 

 

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

precz z komuną!

Edytowano przez fireseba

Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Dość ciekawy artykuł 

"

Projekt europejski wcale nie upadł wraz z breksitem - upadł gdy społeczeństwa krajów zachodnich odrzuciły europejską konstytucję. Od tamtej pory mamy powtarzające się fale kryzysów które mają wykrwawić zachodnią klasę średnią i biedą bądź strachem popchnąć ją w kierunku "oświeconej dyktatury". Z drugiej strony naciskają korporacje przy pomocy prawników i wyrafinowanych technologii starając się przywrócić XIX wieczne (lub wcześniejsze) stosunki społeczne. Może się to wydawać absurdem - ale jeśli popatrzymy np. w jakim tempie następowało "schłopienie" większości kmieci za czasów Jagiełły i Kazimierza Jagielończyka to bez trudu dostrzeżemy te same procesy zachodzące na naszych oczach. W ciągu dwóch-trzech pokoleń nasze dzieci albo trafią do kasty "szlachty" (mało prawdopodobne w tej części świata bo szlachta będzie już globalna) albo zmienią się w pozbawionych przeszłości i przyszłości niewolników.

Temu służą kryzysy finansowe, umowy międzynarodowe w rodzaju ACTA i TTiP, technologie takie jak GMO oraz systemy informatyczneStarbucks czy Uber. Przy czym wbrew teoriom spiskowym te dzialania nie są wcale skoordynowane przez jakichś tajemniczych Żydów i masonów. Po prostu rozwój nauki pozwolił na centralizację zarządzania na nieosiągalnym do tej pory poziomie a mechanizacja produkcji dała iluzję że już wkrótce milionowi najbogatszych cała pozostała populacja siedmiu miliardów ludzi nie będzie do niczego potrzebna." 

http://eumenes.salon24.pl/718542,idzie-wojna

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

jeżeli chodzi o brexit to moim zdaniem najpierw rozpadnie sie UK, czyli szkocja i irlandia północna odłacza sie od zjednoczonego królestwa i pozostana w UE, poza UE zostanie anglia z walią, to jedna sprawa, druga jest taka ze rozpad UE sie zaczał i zadne zaklecia LEWAKÓW nic tu nie pomogą, ci co wierza w piekne perspektywy po 2020 są smieszni  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    435

jeżeli chodzi o brexit to moim zdaniem najpierw rozpadnie sie UK, czyli szkocja i irlandia północna odłacza sie od zjednoczonego królestwa i pozostana w UE, poza UE zostanie anglia z walią, to jedna sprawa, druga jest taka ze rozpad UE sie zaczał i zadne zaklecia LEWAKÓW nic tu nie pomogą, ci co wierza w piekne perspektywy po 2020 są smieszni  :D

 

Czytajac ten wpis tez sie wydajesz lekko mówiac śmieszny jestes nastepnym '' prorokiem'' który wieco bedzie po 2020? Takich jak Ty nasłuchałem sie juz przed 2014 rokiem i co wyszło z tych proroctw jedno wielkie G****.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

Czytajac ten wpis tez sie wydajesz lekko mówiac śmieszny jestes nastepnym '' prorokiem'' który wieco bedzie po 2020? Takich jak Ty nasłuchałem sie juz przed 2014 rokiem i co wyszło z tych proroctw jedno wielkie G****.

 

smieszny nie smieszny, nie zalezy mi na tym aby byc smiesznym czy tez kabareciarzem  ;)

zreszta widac ze barany/lewacy dalej brną w slepy zaułek, teraz chca UE jako superpanstwa jako lek na wszystko  :D

Edytowano przez ozzborn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

Posłuchać wiadomości i to co unia teraz planuje to wygląda że niemcy i francja to gracze a reszta państw to pionki do ich gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

smieszny nie smieszny, nie zalezy mi na tym aby byc smiesznym czy tez kabareciarzem  ;)

zreszta widac ze barany/lewacy dalej brną w slepy zaułek, teraz chca UE jako superpanstwa jako lek na wszystko  :D

Proroku dziwi mnie tylko dlaczego lewaków nazywasz baranami - to jak w takim razie nazwać polskich"patryidiotów" po gimnazjach co wykrzykują hasła których nawet nie rozumieją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

a czy to prawda ze dzis w agrobiznesie czy innych wiadomosciach mówili że dopłaty i dotacje sa zagrożone po brexicie?  bo sasiad z taką nowina dzis po południu przyszedł i mówił a ja nie ogladam telewizji

 

@B3Agro tak czytam ten temat tak sie jarasz unia super, nie było uni i jakoś rolnictwo nie upadło w Polsce tylko kto chciał sie rozwijał kto nie chcciał sie nie rozwijał i teraz jest tak samo jest unia kto chcę to sie rozwija lepiej, inni trochę słabiej a jeszcze inni wcale i sprzedaja ziemie, wszystko zależy od sytuacji życiowej, rodzinnej, finansowej  i wielu jeszcze innych czynników, 

Nie obrażaj sie ale Ty chyba jestes rozpieszczonym dzieckien tatusia który w poprzednim ustroju był prezesem czy kierownikiem pgr i przejoł go za grosze, w 2004r przysła unia i kupiłeś sobie prare nowych maszyn ma PROW i inne programy i teraz wielki szpan na forum, no chyba że sie myle  


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Polityka UE dąży do stworzenia euro kołchozów gdzie jeden zarabia miliardy a tysiące pracuje za 5zł/h. Tylko zapomniała o jednym - jak społeczeństwo jest biedne to rodzi się k**estwo i złodziejstwo - tak jak w Czeczenii - willa a na około niej 20 ha slamsów - wyjdź sobie bogaczu na spacer to stracisz złoto, portfel, telefon i 5 ochroniarzy .... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Dodam coś od siebie (tak na szybko) Wiemy jak dawno dawno temu rolnicy płacili podatek od zebranych plonów. Jeśli zebrałeś X pszenicy to oddawałeś y jako podatek teraz jest susza i zbierasz X na minusie a Y i tak musisz oddać. To nie jest wymysł UE tylko zachodu która za tym stoi.


Polityka UE dąży do stworzenia euro kołchozów gdzie jeden zarabia miliardy a tysiące pracuje za 5zł/h. Tylko zapomniała o jednym - jak społeczeństwo jest biedne to rodzi się k**estwo i złodziejstwo - tak jak w Czeczenii - willa a na około niej 20 ha slamsów - wyjdź sobie bogaczu na spacer to stracisz złoto, portfel, telefon i 5 ochroniarzy .

 

 

Biednych łatwiej zniewolić tylko zasada taka że pewne grupy po kolei nie na raz bo wtedy wybuchnie rewolucja. 5zł/h to jest i tak sporo mówiąc o niewolnictwie XXIw wystarczy 50gr dziennie czyli Chińska miska ryżu

 

Teraz dowiedziałem się że językiem UE nie będzie ANGIELSKI!!! Pewnie każą uczyć się NIEMIECKIEGO!!! RAUS!!!!

 

Jakie to głupie że walczymy z Merkel i innymi zamiast walczyć z ISIS które wspiera kanclerz Niemiec

Edytowano przez fireseba

Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

Proroku dziwi mnie tylko dlaczego lewaków nazywasz baranami - to jak w takim razie nazwać polskich"patryidiotów" po gimnazjach co wykrzykują hasła których nawet nie rozumieją.

 

mówisz o KODzie ?  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

a czy to prawda ze dzis w agrobiznesie czy innych wiadomosciach mówili że dopłaty i dotacje sa zagrożone po brexicie?  bo sasiad z taką nowina dzis po południu przyszedł i mówił a ja nie ogladam telewizji

 

@B3Agro tak czytam ten temat tak sie jarasz unia super, nie było uni i jakoś rolnictwo nie upadło w Polsce tylko kto chciał sie rozwijał kto nie chcciał sie nie rozwijał i teraz jest tak samo jest unia kto chcę to sie rozwija lepiej, inni trochę słabiej a jeszcze inni wcale i sprzedaja ziemie, wszystko zależy od sytuacji życiowej, rodzinnej, finansowej  i wielu jeszcze innych czynników, 

Nie obrażaj sie ale Ty chyba jestes rozpieszczonym dzieckien tatusia który w poprzednim ustroju był prezesem czy kierownikiem pgr i przejoł go za grosze, w 2004r przysła unia i kupiłeś sobie prare nowych maszyn ma PROW i inne programy i teraz wielki szpan na forum, no chyba że sie myle  

 

Kto się rozwijał przed unia? Chyba nieliczne gospodarstwo jeżeli to można nazwać rozwojem. Jeden się wybije i łyka hektary jeden za drugim. Druga ukraina byłaby tylko gleby i plony nie te. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

limit czyli debet więc czym tu się  chwalić 

 

kupiłem nie tylko ciągnik ale wiele innych maszyn z najwyższej półki i tu oczywiście nie wszystkie były nowe ale nie starsze niż 4 lata 

dotacje z PROW = 0 00 zł 

mało tego dwóch studentów na utrzymaniu i tu zakupione mieszkanie dla córki 

 

na to wszystko złożył mi się oczywiście  inni   

a moje hektary i bydło obrabiały krasnoludki 

 

ludzie którzy zostali w innej epoce nie potrafią ruszyć do przodu i tyle 

dla nich musi wszystko cofnąć do tyłu żeby oni mieli wrażenie że drgnęli na przód i chcą drugiej szansy bo tą przegapili 

na pewno tak się stanie, świat cofnie się o 10-20 lat do tyłu  ;)

 

Elektro ja przed wejściem do UE nie miałem  oszczędności  bo cały szmal wydawałem na zakup ziemi i na nawozy brałem kredyty 

startowałem z 15 ha , więc mało więcej od Ciebie a może wcale bo grunty 5 i 6 klasy i c 330 do dyspozycji  ;)

zaczynałem w  90 latach więc bardzo'' piękny okres ''dla rolnictwa szczególnie początek tych lat

 

skoro miałeś oszczędności to dlaczego zostałeś przy 10 ha ? 

ziemia jakoś droga wtedy nie była 

czego teraz chcesz skoro wybrałeś inną drogę ? 

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Kto się rozwijał przed unia? Chyba nieliczne gospodarstwo jeżeli to można nazwać rozwojem. Jeden się wybije i łyka hektary jeden za drugim. Druga ukraina byłaby tylko gleby i plony nie te. 

Sprawdz sobie pogłowie zwierząt gospodarskich , produkcję zboża , buraków cukrowych ziemniaków , tytoniu , mleka  , wełny owczej , lnu i wielu innych towarów i zauważysz że  jesteśmy w tym samym miejscu , a w produkcji wysoko przetworzonej czyli zwierzęcej , poza produkcją drobiu dużo dalej niż w latach 80 .

Magiczny eksport żywności i suma z niego pochodząca wywodzi się z przetworzenia tej żywności i pieniazki z tego zasilają przemysł spożywczy, a nie naszą kieszen.

A przemysł ma to do siebie ze kupuje gdzie chce i szantażując taka możliwością stale zaniża ceny skupu .

Dlatego dzisiaj np . sprzedajemy wełnę owcza w cenie 15 zł od ostrzyżonej sztuki raz na rok , dostając jakieś "peso" na dopłatę do owcy, bo nikt o zdrowych zmysłach owcy by nie strzygł za takie pieniądze , zamiast utrzymać cenę wełny na poziomie zapewniającym opłacalność strzyżenia i utrzymania owcy .

Tyle że dostając uczciwe wynagrodzenie nikt nie chwalił by polityki dopłat unijnych a woda , czyli interes byłby zbyt mało mętny dla "cwańszych ryb" , no i koryto dla paru urzędników było by puste.

Podobnie jest praktycznie ze wszystkim , sprzedajemy poniżej kosztów produkcji , po to by oczekiwać ze złodziej raz w roku odda część skradzionej sumy w postaci dopłat .

Ta polityka jest chora .

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Dzięki brexitowi Polska będzie więcej płacić niż obecnie do Brukseli o ok.0,5mld(RMF).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

limit czyli debet więc czym tu się  chwalić 

 

kupiłem nie tylko ciągnik ale wiele innych maszyn z najwyższej półki i tu oczywiście nie wszystkie były nowe ale nie starsze niż 4 lata 

dotacje z PROW = 0 00 zł 

mało tego dwóch studentów na utrzymaniu i tu zakupione mieszkanie dla córki 

 

na to wszystko złożył mi się oczywiście  inni   

a moje hektary i bydło obrabiały krasnoludki 

 

ludzie którzy zostali w innej epoce nie potrafią ruszyć do przodu i tyle 

dla nich musi wszystko cofnąć do tyłu żeby oni mieli wrażenie że drgnęli na przód i chcą drugiej szansy bo tą przegapili 

na pewno tak się stanie, świat cofnie się o 10-20 lat do tyłu  ;)

 

Elektro ja przed wejściem do UE nie miałem  oszczędności  bo cały szmal wydawałem na zakup ziemi i na nawozy brałem kredyty 

startowałem z 15 ha , więc mało więcej od Ciebie a może wcale bo grunty 5 i 6 klasy i c 330 do dyspozycji  ;)

zaczynałem w  90 latach więc bardzo'' piękny okres ''dla rolnictwa szczególnie początek tych lat

 

skoro miałeś oszczędności to dlaczego zostałeś przy 10 ha ? 

ziemia jakoś droga wtedy nie była 

czego teraz chcesz skoro wybrałeś inną drogę ? 

 

No widzisz więc o Twoim sukcesie zadecydował przypadek a nie jakieś tam umiejętności :P;)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

zaczynałem w  90 latach więc bardzo'' piękny okres ''dla rolnictwa szczególnie początek tych lat

 

skoro miałeś oszczędności to dlaczego zostałeś przy 10 ha ? 

ziemia jakoś droga wtedy nie była 

czego teraz chcesz skoro wybrałeś inną drogę ? 

U mnie w latach 90 po upadku PGR nie było już ziemi do kupienia w kawałkach powiedzmy 20-30 ha jaka wtedy nas interesowała, a na kawałki po 50 ha i więcej własnych środków nie starczyło, a z kredytem były problemy. Później jak się trochę odbiliśmy to już nie w ogóle nie było co kupić, bo po pierwsze zasoby ziemi w mojej okolicy nie były duże, a po drugie większość startujących do przetargów to byli pseudorolnicy posiadający firmy budowlane i drogowe i brali duże areały podbijając cenę. A teraz to wiadomo, po 100 tys/ha taka ziemia nigdy się nie spłaci. Dlatego postanowiliśmy pójść na sprzedaż detaliczną i przynosiło to zyski, dopóki nie przyszła unia i import taniej żywności. A ty po prostu trafiłeś i ci wyszło. Jakby wtedy dało się uzyskać kredyt, to teraz miałbym 60 ha 3-4 klasy i też bym się śmiał. Poza tym jakby nie było uni to ceny ziemi aż tak by nie wzrosły i można by kupić później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Urzekła nas twoja historia ale od tej pory każdy post nie na temat będzie zgłaszany moderatorom więc jak nie macie o czym pisać to się wstrzymajcie

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katter    2

Osobiście nie dziwię się trochę Brytyjczykom, że wyszli. Ba, nawet jestem pozytywnie zaskoczony, że mimo posiadania tak ogromnych mniejszości narodowych zdołali się zmobilizować i zagłosować za wyjściem.

Z PL punktu widzenia to zła decyzja, bo osłabia Unię, ale z ich narodowego interesu, dobra.

Poza tym zobaczcie jak spekulanci zarobili na ruchach walutowych. Funt czy złoto... Notabene, to pokazuje, że część kapitału warto trzymać w twardej walucie. Dolarze, frankach lub w złocie właśnie. Ot chociażby takich monetach kolekcjonerskich: http://www.coinart.pl/zlote-k164.html

Bo na pewno nie w złocie pod postacią biżuterii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez panmino
      Czołem koledzy, w którym banku najłatwiej wziąć kredyt na utrzymanie płynności finansowej linia UP? Gdzie najkorzystniej liczą zdolność kredytową? W Paribas odpadłem, tylko straciłem czas na kopiowanie dokumentów...
    • Przez Kasienka555
      Witam wszystkich
      Potrzebuję pomocy/porady.
      A więc odziedziczyłam działkę o powierzchni 6 arów (600m2) ta działka stoi i nie ma z niej żadnego pożytku, na działce podłączona jest woda i nawet dostęp do prądu oraz studnia, nie mam zielonego pojęcia co mogłabym na niej zrobić żeby cokolwiek z niej mieć, nie interesuje mnie nic z stylu ogródka ponieważ posiadam ogród, byłabym zainteresowana np fotowoltaika ale nie wiem czy moja działka jest kompetentna do tego, być może są rośliny na których można się wzbogacić nie wiem. Proszę o porady będę bardzo wdzięczna. Pozdrawiam! :)
    • Przez franek230
      Dobry wieczór
      Mam 16.5 hektara użytków rolnych i 43 sztuki DJP bydła. Czy ktoś z Was wie jak obliczyć, ile litrów ropy przysługuje mi na cały rok?
      Serdecznie pozdrawiam :)
    • Przez Mario8610
      Witam, zastanawiam się nad zakupem używanego ciągnika i szukam kredytu z ratami rocznymi, brał ktoś taki kredyt jak to wygląda od strony formalnej. Daje jakiś bank taki kredyt?
    • Przez tomi003
      Dzień dobry, reprezentuję polską firmę Respect Energy S.A. - 100% Zielona Energia.
      Zajmujemy się zabezpieczaniem gospodarstw rolnych przed podwyżkami cen energii, taryf C (C11, C12A,C12B itd), w tym momencie możemy już podpisywać i zamrażać cenę prądu od roku 2025,2026,2027,2028 ... aż do roku 2036. 
      Na ten moment mogę Państwu zaproponować cenę stałą 690zł/MWh (0.69zł/kWh) nawet do 2030 roku, opłata handlowa 0zł. 
      Więcej informacji na stronie internetowej : www.respect.energy
      Zapraszam do współpracy.
      Tomasz Kędzior
      Account Manager
      tel. 519 704 485
       
      Poniżej kilka słów o naszej firmie:
      Respect Energy:
      · Jesteśmy polskim wytwórcą i sprzedawcą energii pochodzącej w 100% z OZE.
      ·  Handlujemy energią globalnie w ponad 20 Państwach w tym NASDAQ Commodites, a od kilku lat na rynku detalicznym w Polsce.
      · W zestawieniu największych firm w kraju wg rankingu Rzeczypospolita 500 jesteśmy na 47 miejscu (wyprzedzamy takie firmy jak m.in. CCC, Allegro, ING Bank Śląski, MBank). 
      ·  Zrzeszamy blisko 700 profesjonalnych wytwórców OZE oraz posiadamy własne źródła np. trzecia największa instalacja fotowoltaiczna w Europie -Zwartowo (300 hektarów paneli w jednym kawałku).
      · Respect Energy i Electricite De France (największy na świecie operator elektrowni jądrowych) podpisały 13.01.2023 umowę o współpracy dotyczącej rozwoju projektów energetyki jądrowej w Polsce w oparciu o technologię SMR NUWARD.
      · W każdym produkcie zapewniamy Gwarancje Pochodzenia redukujące ślad węglowy Klienta.
      · Zdecydowały się na nas takie firmy jak m.in.: T-Mobile, BNP Paribas, Solaris, Raiffeisen, Skanska, Omaplast, Bioenetech, Velux, Energylandia, Rossmann, Tchibo, Miasto Rzeszów oraz wiele innych miast, MWPiK Rzeszów, spółki miejskie typu (MPK, MZBM, MPGK) Hotel Arłamów, Hotele Prezydenckie, PSB Mrówka, Powiaty (powiat przeworski) oraz całe Gminy (Radzyń Podlaski) , SPODEK w Katowicach i tysiące innych biznesów
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj