lukasz0920

Brexit skutki dla rolnictwa

Polecane posty

scoffer    1156

filozofie z koziej Wólki jak to sam pisałeś , skoro o czymś nie wiesz to nie znaczy że tego nie ma 

bo jakimś dziwnym trafem mam prawie 300+  do 60 szt- czyli  około 18 tys na rok 

coś bardzo słaby jesteś z dopłat skoro wiesz tylko o 200 ero do ha  ;)

 

 

dzieci  to się będą rodzić moim dzieciom  które są już dorosłe, więc  nie bardzo trafione te złośliwości 

silisz  się jak dziecko a niby taki dorosły jesteś , postaraj się bardziej bo na razie obnażasz tylko swoja niemoc 

Typowy obraz zawistnego i zazdroszczącego każdemu kto dostanie coś czego sam nie może otrzymać.

Twoim zdaniem , pobieranie zasiłku 500+ na dzieci będące przyszłością tego narodu jest powodem do wstydu i hańby , a otrzymywanie dopłat do swojego bydła zaszczytem i powodem do dumy , po który tak chętnie wyciągasz swoje chciwe łapska uznając go za dziejowa sprawiedliwość .

Pewno zasiłek na dzieci dostaje twój sąsiad , brat lub siostra .

A ty jako przykładny "Polak" nie możesz powstrzymać żalu du..y do reszty ściśniętej czyimś a nie twoim sukcesem.

Dam ci rade , zyj w nadziei że kiedyś go zlikwidują , tylko pamiętaj ze może się okazać ze Ci którzy maja niby to w/g ciebie zrobić, wcześniej odbiorą ci 300 zł na każdą z twoich marnych 60 szt bydła niż zasiłek na dzieci .

A wtedy żyłka w du... pęknie i tyle doczekasz wnuków.

Na uspokojenie skołatanych nerwów .

https://www.youtube.com/watch?v=hD8CLqcWx8c

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

gdzie napisałem że mam 100 krów ? 

dziecko widać jakie masz pojęcie jak nie rozumiesz co kto pisze nawet 

 

 zadaje pytanie dla takich jak ty ...dlaczego to ja potrafię gospodarzyć w rożnych warunkach i dostosować się do zmian i nie narzekać ? 

 

scoffer

 

wiesz bogactwo to pojęcie względne więc nie filozofuj bo mnie to nie rusza 

nie każdy jest zacofanym  fanem  BIZONA i URSUSA tak jak ty  ;)   

pewnie sąsiadom też to nie przeszkadza a dzieci to są w niebo wzięte z zachwytu  :D  :D  :D jaki tam przydomek ci wymyślili ? 

 

jako zagorzały fan pisuaru zapewne też nie należysz do zbyt pracowitych czy zaradnych skoro tak ci UE wadzi 

 

nie wiem jak tacy jak ja potrafią gospodarzyć w różnych warunkach bo robię to od 2 lat. Wiem że cena mleka jest najniższa od kilkunastu lat ale to mnie nie przejmuje tak jak susza 3 rok z rzędu. Po prostu zaczynam w trudnym okresie i nie spodziewałem się tak szybkiego spadku cen oraz suszy bo przecież Nasze władze gwarantowały pomoc oraz mniej drastyczne spadki cen, a co otrzymaliśmy w zamian... embargo!


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

jeśli ktoś ma odmienne zdanie czy to poglady to nie znaczy ze zazdrości drugiemu czy trzeciemu, kazdy pierwsze co widzy to kasa :( a żeby ona sie pokazała niesie ze sobą multum pracy, wyrzeczeń obowiązków i to tyczy sie każdej działalności.

Aby coś mieć trzba sie napracować. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

Typowy obraz zawistnego i zazdroszczącego każdemu kto dostanie coś czego sam nie może otrzymać.

Twoim zdaniem , pobieranie zasiłku 500+ na dzieci będące przyszłością tego narodu jest powodem do wstydu i hańby , a otrzymywanie dopłat do swojego bydła zaszczytem i powodem do dumy , po który tak chętnie wyciągasz swoje chciwe łapska uznając go za dziejowa sprawiedliwość .

Pewno zasiłek na dzieci dostaje twój sąsiad , brat lub siostra .

A ty jako przykładny "Polak" nie możesz powstrzymać żalu du..y do reszty ściśniętej czyimś a nie twoim sukcesem.

Dam ci rade , zyj w nadziei że kiedyś go zlikwidują , tylko pamiętaj ze może się okazać ze Ci którzy maja niby to w/g ciebie zrobić, wcześniej odbiorą ci 300 zł na każdą z twoich marnych 60 szt bydła niż zasiłek na dzieci .

A wtedy żyłka w du... pęknie i tyle doczekasz wnuków.

Na uspokojenie skołatanych nerwów .

 

podałem konkrety czyli na własnym przykładzie aby ci udowodnić że piszesz bzdury  

robisz to notorycznie w wielu tematach i jak ktoś cię poprawia to próbujesz bronic się docinkami w swoim stylu 

wcześniej twierdziłeś że jestem przebieraczem dopłat i nie mam pojęcia o rolnictwie i uprawie - więc w sumie i tak nic straconego  bo jedziesz tylko na docinkach i tyle 

co by nie napisać będziesz dorabiał zwidy bo nie masz innych argumentów 

mnie to nie rusza ...  twoje posty to zero faktów tylko twoje błędne zwidy 

 

napisałem już wcześniej że bardzo chętnie popatrzę i posłucham kwiku takich jak ty jak skończą się dopłaty 

nastanie wielka szansa dla was bo myślicie że jak cofniecie świat do tyłu to pójdziecie do przodu ;)

 

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak sądzicie jak wpłynie BREXIT na szkodliwy dla naszego rolnictwa TTIP ? Przyśpieszy go czy całkowicie powstrzyma ?


 BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1113

Powstrzyma całkowicie a właściwie zatrzymają to Niemcy do spółki razem z Francuzami.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nastał początek końca uni i tego powstrzymać się nie da. Wiadomo, że najbardziej będą skakać krzykacze, którzy fuksem dostali trochę pieniędzy i nakupili zachodniego złomu, a po 2020 roku wszelkie prowy się skończą i zostanie im tylko złom o wartości 0.50zł/kg, bo naprawić nie  będzie miał za co. A wszyscy inni rolnicy, którzy rozsądnie myślą i istnieją bez wszelkiej maści "dotacji" będą korzystać. W Polsce też trzeba przeprowadzić referendum i w końcu raz na zawsze wysłać w kosmos tych wszystkich euro oszołomów. Będzie można wprowadzić cła, ceny wzrosną, koszty produkcji spadną i będzie normalnie, tak jak przed 2005 rokiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    432

Naprawde myślisz ze Polacy tez by sie odniesli za tym zeby wyjs z unii??

Sadze ze dopłaty i prowy beda po 2020 roku bo jakos to wszystko musza pociagnac zeby sie nie rozleciało to jakos musza ludzi do siebie przekonac wiec nie zdziwiłby siejakbypo 2020 dali wiecej kasy albo uproscili wszystkie procedury.

I tak wogole to gdzies chyba czytałem albo słyszałem ze wyjscie Brytyjczyków z UE to szansanawiekszy rozwój dla reszty krajów chodz sam tgonie rozumiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Tak jak jest np na Białorusi - tam państwo opiekuje się swoimi ludźmi chcącymi pracować a nie darmozjadami i obcymi inwestorami jak u nas... Wykopać obce banki i markety na zbity pysk i od razu odżyjemy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

Widzę że jest grupka chcących Białorusi a nie zachodu.... Ja bym na waszym miejscu "kartofli" pilnował żeby wam stonki nie zrzucili :).

Co do prow - nie skorzystał ten kto nie spełniał warunków (z całym szacunkiem- 5ha to nie rolnik a hobbysta) albo jest na tyle nierozgarnięty że nie umiał złożyć papierów.  

 

Nie rozumiem waszego narzekania - maliny płacą , rzepak płaci , pszenica nie najgorzej, - gdzie jest problem? Z dopłatami żaden problem mieć 2500 - 3000 zł zysku z hektara. To źle? Dla mnie bomba. Lepiej nie musi być.

 

A może robić się nie chce i by się chciało żeby wszyscy mieli mało ale równo? 

 

Przeraża mnie takie zaściankowe myślenie jak elektrotechnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Sam jesteś hobbystą. 5 ha przy odpowiedniej produkcji to towarowe gospodarstwo, więc nie obrażaj innych. Ja np. wolałem dostawać za świnie 6zł/kg, paliwo kupować po 2 zł/l i np. saletrę amonową po 390zł/t, bo takie ceny były przed wejściem do tej po...nej uni. A teraz wszyscy wiemy jakie są ceny. A jak ty masz tak dobrze to proponuję, żebyś brał tylko połowę tej ceny, którą dostajesz za płody rolne, a drugą połowę przekazywał ojcu dyrektorowi.

 

@pawel885:

Wykopać nie można, bo to przeczyłoby zasadzie równości, demokracji i wolności. Ale można np. opodatkować zagraniczne firmy, banki i markety podwójnie ( z wyjątkiem np. tych branż, których w Polsce nie ma), a jak się nie podoba to niech zwijają interes i spadają do Chin. W ten sposób chronieni byliby Polscy przedsiębiorcy, a nie tak jak teraz zagraniczni. 10 km ode mnie budują fabrykę VW. I będą zwolnieni z podatku od nieruchomości przez 10 lat (grunt, który wykupili ma 220ha). A moja firma jest opodatkowana 14zł za każdy m2 zajmowany pod prowadzoną działalność. Czy to jest wspieranie polskiej przedsiębiorczości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

B3Agro Rzepak płaci bo go nie ma, ciekawe jak będzie płacić kukurydza obsiana na wymarzłych polach rzepaku, pewnie 1000zł/t.... Pszenica dziś po 650, w żniwa pewnie też po 1000 będzie.... UE to nie tylko rolnictwo, to każdy aspekt życia, np propagowanie i równość homoseksualistów, powiesz - nic do nich nie mam, ja też. Tylko czy chciał byś się kiedyś dowiedzieć że Twój 12 letni syn jedzie na kolonie szkolne z wychowawcą - gejem?  ;) Albo żeby Twoją córkę w drodze ze szkoły trzech  arabów zabrało "na wycieczkę" do lasu bo to ich element kultury? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Jak sądzicie jak wpłynie BREXIT na szkodliwy dla naszego rolnictwa TTIP ? Przyśpieszy go czy całkowicie powstrzyma ?

Według mnie tu więcej zależy od tego kto wygra w USA Jeśli będzie to Trump to będzie to koniec tego tematu Jeśli Hillary to będzie raczej kontynuować politykę Obamy Sądzę że akurat tu Brexit nie ma większego wpływu Poza tym to trochę chora sytuacja żeby Wlk Brytania która w ciągu najbliższych lat może opuścić UE uczestniczyła na takich samych prawach jak reszta państw UE w negocjowaniu TTIP 

 a po 2020 roku wszelkie prowy się skończą

Nie kracz nie kracz - tak samo miało się skończyć w 2014 roku A u nas najgłośniej to o tym krzyczą ci co obrabiają pola warszawce a dopłat na oczy nie widzą

Tak jak jest np na Białorusi - tam państwo opiekuje się swoimi ludźmi chcącymi pracować a nie darmozjadami i obcymi inwestorami jak u nas... Wykopać obce banki i markety na zbity pysk i od razu odżyjemy....

Myślisz ze jedyny problem to obce banki i markety? Dla Polski to już trochę za późno aby odżyć po tym jak oddaliśmy w obce ręce wszelkie newralgiczne zakłady - sporo informacji o tym znajdziesz w książce H. Pająka - Piąty rozbiór Polski Jak odcedzisz sporo bzdur które tam są napisane od równie dużej liczby faktów które łatwo sprawdzić to wystarczy abyś szeroko otworzył oczy ze zdumienia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Po wojnie zakasano rękawy i nie tyle odbudowano, są biedne kraje i w nich trzeba szukać sojuszników - czytaj rynku zbytu a nie w bogatym i przebiegłym zachodzie. Prosty przykład - export ursusa do afryki - niemcy mają fendta i tam raczej go wiele nie sprzedasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

Sam jesteś hobbystą. 5 ha przy odpowiedniej produkcji to towarowe gospodarstwo, więc nie obrażaj innych. Ja np. wolałem dostawać za świnie 6zł/kg, paliwo kupować po 2 zł/l i np. saletrę amonową po 390zł/t, bo takie ceny były przed wejściem do tej po...nej uni. A teraz wszyscy wiemy jakie są ceny. A jak ty masz tak dobrze to proponuję, żebyś brał tylko połowę tej ceny, którą dostajesz za płody rolne, a drugą połowę przekazywał ojcu dyrektorowi

A niby czego miałbym się z czyimś ojcem i to na dodatek dyrektorem dzielić?

 

Przecież paliwo jest niewiele droższe niż 2 zł (vat, zwrot) , świń nie mam , tam gdzie mi wypadł rzepak to mi ubezpieczenie dobrze zapłaciło i teraz soja rośnie. Tam gdzie został to ma się dobrze.

 

 

5 ha to gospodarstwo towarowe ??? Nie wiem od ilu ha według regułki ale proszę nie rób z siebie durnia i nie pisz że 5ha jest w stanie utrzymać rodzinę (no chyba że warzywa albo owoce ręcznie zbierane).

 

Ekonomicznie przy produkcji roślinnej nic poniżej 30ha nie ma sensu , a żeby się tylko z tego utrzymywać to jak nic 50+ pod warunkiem że żona pracuje . 

B3Agro Rzepak płaci bo go nie ma, ciekawe jak będzie płacić kukurydza obsiana na wymarzłych polach rzepaku, pewnie 1000zł/t.... Pszenica dziś po 650, w żniwa pewnie też po 1000 będzie.... UE to nie tylko rolnictwo, to każdy aspekt życia, np propagowanie i równość homoseksualistów, powiesz - nic do nich nie mam, ja też. Tylko czy chciał byś się kiedyś dowiedzieć że Twój 12 letni syn jedzie na kolonie szkolne z wychowawcą - gejem?  ;) Albo żeby Twoją córkę w drodze ze szkoły trzech  arabów zabrało "na wycieczkę" do lasu bo to ich element kultury? 

Mi wystarczy jak pszenica będzie po 600 netto - i jest git. Kuku nie sieję. 

 

Mi akurat odpowiada "styl życia" w UE. Gej? A niby co za problem - lepiej z gejem niż z księdzem.  Arabi ? Trzeba pomóc ale u nich. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarywilk    90

hehheeh slusznie prawicie panowie - niech wróci to co było przed stowarzyszeniem z uniia - nie przed wstąpieniem - czyli lata 90 - jakbyście nie pamiętali to był taki dobrobyt że ziemia była po 3 tys. za ha i średnia dzierżawa w anr była na poziomi 7-8 kwintali - a wsie wyludniały się na potęgę - na pewno dlatego że była mega dochodowość :) 

Kocham oszołomów którzy pierdzielą trzy po trzy o tym jak kiedyś było super..... szczególnie w kraju który pochłoną takie pieniądze z unii i dokonał takiego skoku cywilizacyjnego  - to prawie jak by ddr-cy chcieli wrócić do czasów z przed połączenia niemiec.......zresztą pewnie zdorwszy był wychodek  za domkiem bo człowiek spacerkiem chodził - niż ta cała kanalizacja i wodociągi za unijne pieniądze.  a co do cen płodów rolnych to popatrzcie na rosję i ukrainę - jakoś nie mają takich mega niskich kosztów -maszyny nie są o połowę tańsze - powiedziałbym nawet że droższe  - środki z wyjątkiem niektórych nawozów też ,a ceny płodów rolnych niższe jak u nas - ciekawe prawda ???i tak zarabiają tam rolnicy ale tacy średni i duzi - tak od 20 tys ha w górę . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

Ty to rozumiesz , wielu to rozumie - ale niestety jest też wielu frustratów którzy uwielbiali być sterowani i nie potrafią żyć podejmując decyzje sami. A może to wasza wina chłopaki bo wasze decyzje są po prostu do d*py?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Unia nauczyła nas jednego - roboty, bo społeczeństwo było rozleniwione złotymi czasami komuny - PGR-y i te sprawy. Nauczyła nas zbierać 8 ton pszenicy, doić od krowy 10tys l na rok... Mając 10tys l mleka od krowy i mając ich 30 w 1990-95r byś był panem i władcą a dziś jesteś styranym sługusem banku. Mój sąsiad miał wtedy 25ha, trochę mleka, trochę zboża, ziemniak, burak cukrowy... Nowy bizon, nowy mtz, dzieciom domy postawił.... Wtedy wystarczyło, dziś piszesz min 50ha, za 10 lat może 150 więc się nie ciesz do przodu, no chyba że odziedziczyłeś po tatusiu z 300ha to jesteś kozak....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

Możliwe że 150ha to będzie minimum - będę na to gotowy. Pamiętaj że jak się nie rozwijasz to się cofasz. Tam gdzie mam gospodarstwo to 70% stanowią gospodarstwa do 10ha. I już od 2-3 lat nie ma problemu z dzierżawami. Powiem uczciwie - gdyby mi się tylko chciało to z tym co mam + dzierżawy które można brać miałbym grubo ponad 300ha. Ale m się nie chce bo dobrze mi z tym co mam na chwilę obecną. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Widzisz, u nas było dobrze ludziom mając 25 ha, weszliśmy do UE, ceny środków produkcji i maszyn poszybowały w górę a ceny zboża/żywca zostały na podobnym poziomie, czyli opłacalność spadła, jak jest niska opłacalność i żadnych szans na dzierżawy to skąd brać na zakup ziemi po 50tys/ha? Dziś ciągnie ten kto się dorobił w tamtych czasach i tyle, ale jest coraz ciężej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

Ale co znaczy "było dobrze" ? Że na chleb starczało ? że sobie c330 można było kupić , czy że na poloneza się uciułało? 

 

To wcale nie było dobre - to była egzystencja a nie życie. 

 

Kolego a odpowiedz mi na pytanie - czy każdy musi być rolnikiem i się z tego utrzywywać? Jasne że nie - nie idzie to sprzedaj lub daj w dzierżawę a nie lamentuj jak ci źle i idź do pracy. 

 

Ja osobiście nie jestem zbyt sentymentalną osobą i robię to tylko dla kasy. Jest z tego dochód to super. Gdyby nie było to bym na pewno nie zajmował się na serio rolnictwem.


Mam kolegę który uprawia około 45 ha. Żadnej hodowli, zajmuje się tym sam bo żona pracuje. I powiem że u niego widać Unię. Park maszynowy elegancki , kosteczka , silosy. Fajne auta , wakacje 2 razy do roku - i żadnych kredytów. Wszystko spłacone. A spłacił zyskami z gospodarstwa. Ale chłopak gospodarzy z głową i wziął "od Unii" to co było mu potrzebne.Nie siedział i nie biadolił tylko pracował i myślał. Zresztą takich jest wielu. Więc jednak można. 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Napisałem Ci na co starczało - kup dziś kombajn, ciągnik za gotówkę i postaw 3 piętrowe domy z 25 ha to pogadamy... Postawisz jak je sprzedasz :) A co do opłacalności pszenicy - przy obecnych kosztach plon graniczny pokrywający koszty to jakieś 6,5T reszta jest Twoja 

Edytowano przez pawel885

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Szacuje się, że w 2020 roku cena zboża może wynosić 300zł/t. I teraz niech ci wszyscy nawiedzeni fanatycy uni odpowiedzą ile ton z hektara trzeba by zebrać żeby pokryć koszty produkcji, które teraz wynoszą 3500zł, a mogą być większe. Tak samo mleko. Koszt wyprodukowania litra to 70-75 groszy. Cena w skupie już się zbliża do tej kwoty, a w niektórych mleczarniach już jest poniżej. I znowu pytanie do tych samych fanatyków: ile trzeba będzie mieć krów żeby sprzedawać mleko po 65 gr/l i mieć zyski? 1000 szt, a może 100 tys. szt? Ja na 10 ha przed wejściem do po...banej uni co roku kupowałem nową maszynę, co chwilę była jakaś inwestycja i jeszcze można było odłożyć. A później były niby dopłaty, ale wziął je producent nawozów, paliwa, maszyn i części do nich. Ale szczekacze w telewizji krzyczą, że to rolnik dostaje dopłaty, a wcale tak nie jest. Więc po co komu ta unia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

6,5T na koszty produkcji??? 3500zł na hektar uprawy pszenicy??? Chłopaki coś źle musicie robić. Koszt na hektar u mnie nie przekracza 4 T(2500PLN) , średnie plony z ostatnich lat - powyżej  7T/ha.

 

Akurat ciągnik kupiłem nawet w tym roku za gotówkę. 3 lata temu kupiłem kombajn - też za gotówkę (kredyt fabryczny spłacony po roku).

Domu piętrowego stawiał nie będę bo mi się nie podobają ale właśnie kończę parterowy z małym basenem.

 

Czy wy naprawdę nie widzicie ile się zmieniło po wejściu do UE? Maszyny,drogi - masa pieniędzy wpompowana i naprawdę był to olbrzymi krok w stronę rozwoju i polepszenie standardu pracy. Nie wiem czy bez dotacji stać by mnie było na zakup maszyn za ponad milion. Ale dzieki prow nie bolało to za bardzo i już dawno spłacone. Teraz nie składałem bo za mało punktów nazbierałem ale gdyby była szansa to zawsze znalazłoby się coś co można już na nowe wymienić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kasienka555
      Witam wszystkich
      Potrzebuję pomocy/porady.
      A więc odziedziczyłam działkę o powierzchni 6 arów (600m2) ta działka stoi i nie ma z niej żadnego pożytku, na działce podłączona jest woda i nawet dostęp do prądu oraz studnia, nie mam zielonego pojęcia co mogłabym na niej zrobić żeby cokolwiek z niej mieć, nie interesuje mnie nic z stylu ogródka ponieważ posiadam ogród, byłabym zainteresowana np fotowoltaika ale nie wiem czy moja działka jest kompetentna do tego, być może są rośliny na których można się wzbogacić nie wiem. Proszę o porady będę bardzo wdzięczna. Pozdrawiam! :)
    • Przez franek230
      Dobry wieczór
      Mam 16.5 hektara użytków rolnych i 43 sztuki DJP bydła. Czy ktoś z Was wie jak obliczyć, ile litrów ropy przysługuje mi na cały rok?
      Serdecznie pozdrawiam :)
    • Przez Mario8610
      Witam, zastanawiam się nad zakupem używanego ciągnika i szukam kredytu z ratami rocznymi, brał ktoś taki kredyt jak to wygląda od strony formalnej. Daje jakiś bank taki kredyt?
    • Przez tomi003
      Dzień dobry, reprezentuję polską firmę Respect Energy S.A. - 100% Zielona Energia.
      Zajmujemy się zabezpieczaniem gospodarstw rolnych przed podwyżkami cen energii, taryf C (C11, C12A,C12B itd), w tym momencie możemy już podpisywać i zamrażać cenę prądu od roku 2025,2026,2027,2028 ... aż do roku 2036. 
      Na ten moment mogę Państwu zaproponować cenę stałą 690zł/MWh (0.69zł/kWh) nawet do 2030 roku, opłata handlowa 0zł. 
      Więcej informacji na stronie internetowej : www.respect.energy
      Zapraszam do współpracy.
      Tomasz Kędzior
      Account Manager
      tel. 519 704 485
       
      Poniżej kilka słów o naszej firmie:
      Respect Energy:
      · Jesteśmy polskim wytwórcą i sprzedawcą energii pochodzącej w 100% z OZE.
      ·  Handlujemy energią globalnie w ponad 20 Państwach w tym NASDAQ Commodites, a od kilku lat na rynku detalicznym w Polsce.
      · W zestawieniu największych firm w kraju wg rankingu Rzeczypospolita 500 jesteśmy na 47 miejscu (wyprzedzamy takie firmy jak m.in. CCC, Allegro, ING Bank Śląski, MBank). 
      ·  Zrzeszamy blisko 700 profesjonalnych wytwórców OZE oraz posiadamy własne źródła np. trzecia największa instalacja fotowoltaiczna w Europie -Zwartowo (300 hektarów paneli w jednym kawałku).
      · Respect Energy i Electricite De France (największy na świecie operator elektrowni jądrowych) podpisały 13.01.2023 umowę o współpracy dotyczącej rozwoju projektów energetyki jądrowej w Polsce w oparciu o technologię SMR NUWARD.
      · W każdym produkcie zapewniamy Gwarancje Pochodzenia redukujące ślad węglowy Klienta.
      · Zdecydowały się na nas takie firmy jak m.in.: T-Mobile, BNP Paribas, Solaris, Raiffeisen, Skanska, Omaplast, Bioenetech, Velux, Energylandia, Rossmann, Tchibo, Miasto Rzeszów oraz wiele innych miast, MWPiK Rzeszów, spółki miejskie typu (MPK, MZBM, MPGK) Hotel Arłamów, Hotele Prezydenckie, PSB Mrówka, Powiaty (powiat przeworski) oraz całe Gminy (Radzyń Podlaski) , SPODEK w Katowicach i tysiące innych biznesów
    • Przez kingway
      Witam , czy faktura proforma jest coś ważna ? Chodzi o to , że mój dostawca wystawił mi fakturę proformę i teraz chce abym ją opłacił tą proformę przed  dostawą  . Ja wolałbym taką zwykłą fakturę bo  miałem taki przypadek przy składaniu o dopłaty do nawozów i był problem , że nie chcieli mi przyjąć wniosku ze względu na tą proformę chociaż była opłacona  , ale kierownik twierdził , że proformy to takie faktury jakby informacyjne bez żadnego większego znaczenia . Tym bardziej , że przy dostawie dostawałem do tego zwykła fakturę z innym numerem niż na tej proformie (choć proformę opłaciłem )  I teraz mam dylemat bo z tego co wiem to proforma jest  taką fv niezbyt ważną .... 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj