lukasz0920

Brexit skutki dla rolnictwa

Polecane posty

pawel885    2279

Tylko dziwnym trafem z tych prow-ów nie zobaczysz u rolnika ani jednej polskiej dojarki, ładowarki, ciągnika, kombajnu - Ursus czy FT to tylko montownia jak na razie....Zobacz rozwijające się gospodarki np Indie - tam jeżdżą stare, proste ciągniki, maszyny, ciężarówki, produkuje się nowe na ich bazie nie patrząc na normy, liczy się zysk końcowy aby tanio zrobić i tanio wyeksportować. Rozbudować przemysł, mądrze zarządzać złożami i każdy kraj będzie bogaty, niemcy o tym wiedzą i szukają zbytu u takich jak my - "rozwijających się" 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Zastanówcie sie dlaczego są tak niskie ceny płodów rolnych?

Otóż UE rzuciła  przynęnte w postaci MGR, MR która wiąze na 5lata z tabelkami upraw, hodowlą i nie ma bata musisz to mieć przez 5 wspaniałych lat pracy . I tu nie ma pojeć opłacalności itd. itp. cyrograf podpisany wiec trudno. :(

Dodatkowo nalezy napomknąć fakt jak tu już koledzy pisali ceny maszyn przed UE jak i krótko jak do niej weszliśmy np. znajomy kupował na początku jak tylko PL wstąpiła do Rzeszy UE (kiedyś zwała sie III) ciagnik nh t5040 po cenie 120netto w bogatym wyposażniu a ja w 2013 lambo r3 w podstawie za takie same pieniądze gdzie w/w nh kosztował na ten czas 170netto a wiec gdzie ta dotacja ? a jaka była cena tucznika/mleka/ itd.  

A co do kwesti dopłat wspomiał o dopłatach w kwocie 2000tys. do hektara i nadal byście narzekali własnie znam takich co tyle mają i narzekają bo mieli w poprzedniej perspektywie finansowej 3000tys do hektara. I co na to powiecie ? dodatkowo sa to łaki natura2000 koszone uwaga RAZ w roku (nawozu ,wału itd. nie widziały od rozpadu pgr'ów).

Wniosków jest kilka albo mieć samą taką łakie albo wprowadzić dopłaty do produkcji!!! tylko tego nikt nie wprowadzi bo panowie w krawatach nie mieliby interesu a człowiek pracy faktycznie pracowałby dla zarobku a nie dla faktu aby sie narobić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Dopłaty do produkcji? Przecież żarcia jest za dużo. Zazielenianie i tym podobne oraz dopłaty są po to byś ograniczał produkcję. Tak jest od wielu lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pawel885, ja z PROW zakupiłem 80% sprzętu produkcji krajowej i nie żadnych montowani, a fabryk produkujących na podstawie własnej myśli technicznej. Nie dajmy się zwariować.


Jerzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

Dopłaty do produkcji? Przecież żarcia jest za dużo. Zazielenianie i tym podobne oraz dopłaty są po to byś ograniczał produkcję. Tak jest od wielu lat. 

 
 

jak ograniczyć produkcję jak biorąc jakąś dotację musisz ją zwiększyć, UE to jest chory system, każą ci zwiększać bo wziąłeś program na rozwinięcie a w obecnej sytuacji zmniejszać bo jest za dużo,. Ludzie co rządzą unią chyba mają powietrze w głowie bo nie potrafią tego ogarnąć, zamiast zająć się gospodarką to Merkel imigrantów wciska każdemu, więc ja się pytam kim my jesteśmy? bo na pewno nie wolnymi ludźmi, wszystko mamy nakazane i nie można się wyłamać bo kara, weź nie podpisz czegoś to mleka nie odbiorą albo trzody. Nic się nie zmieni z tym bo w Polsce jak i w innych krajach rządzą ludzie co nic nie robią a biorą potężną kasę za ziemię, jak kolega wyżej pisze powinna być dopłata do produkcji i by się skończyło tylko trzeba by wprowadzić wtedy limity tak jak z 300 ha, i wtedy każdy by miał zysk, jakoś przed przystąpieniem kto miał 2-5 krów potrafił wyżyć a teraz musi mieć co najmniej 15 i żyje gorzej jak ten co miał 5 przed przystąpieniem, ludzie się zabijają o kawałek ziemi płacąc ogromne sumy żeby im się to po 40 latach zwróciło. Ci co tu piszą o tym że jest teraz tak pięknie to albo mieli dobry układ i nakupili ziemi wiedząc o dopłatach albo przypadkiem zakupili ziemię i mają teraz ponad 100 ha i żadnego kredytu za ziemię to mogą się teraz rozwijać, ciekaw jestem jakby teraz mieli do kupienia 50 ha po 40 tyś to tak by ładnie śpiewali jakby im się petla na szyi zaciaśniała jakby były ze 3 suche lata że zbierali by połowę tego co teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Wniosków jest kilka albo mieć samą taką łakie albo wprowadzić dopłaty do produkcji!!! tylko tego nikt nie wprowadzi bo panowie w krawatach nie mieliby interesu a człowiek pracy faktycznie pracowałby dla zarobku a nie dla faktu aby sie narobić 

Musze siię odnieść do tej bzdury choc to nie na temat ale jak widzę podobne twierdzenia to az żal serce ściska - otóż dopłaty do produkcji już były bodajże w latach 80-tych i nie skończyło się to zbyt dobrze dlatego na dobre zarzucono ten model A podobne konsekwencje choć przykład niekoniecznie identyczny to zeszłoroczny drastyczny spadek wysokości dopłat do strączkowych

A tak poza tym temat dotyczy Brexitu i polskiego rolnictwa a na palcach jednej reki można policzyć posty z tym związane Jeśli nie macie żadnych konkretnych pomysłów odnośnie tematu to nie piszcie byle czego bo robi się bałagan 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Co kupiłeś? Maszyny do 10 tys zł no ewentualnie rozrzutnik czy przyczepę.... A ciągniki/ kombajny to setki tysięcy zł, na tym jest dopiero kasa. A unia od zawsze była chora np dotując plantatorów tytoniu jednocześnie finansując kampanie antynikotynowe.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Musze siię odnieść do tej bzdury choc to nie na temat ale jak widzę podobne twierdzenia to az żal serce ściska - otóż dopłaty do produkcji już były bodajże w latach 80-tych i nie skończyło się to zbyt dobrze dlatego na dobre zarzucono ten model A podobne konsekwencje choć przykład niekoniecznie identyczny to zeszłoroczny drastyczny spadek wysokości dopłat do strączkowych

A tak poza tym temat dotyczy Brexitu i polskiego rolnictwa a na palcach jednej reki można policzyć posty z tym związane Jeśli nie macie żadnych konkretnych pomysłów odnośnie tematu to nie piszcie byle czego bo robi się bałagan 

 

a wiec jesli uważasz ze aktualny system dopłat jest OK. To faktycznie mamy odmienne zdania i od tego jest forum.

Otóż ARiMR przymuje wnioski na zakładanie sadów ekologicznych pakiet na 5lat dopłata zapewne wiesz jaka jest :P a owa plantacja jest sadzona na urodzajnej ziemi na VIz pakiet sie konczy i ani sadu ani owoców przykładów jest multum gdzie nie setki tys. złoty tylko milardy euro są wydawane w błoto w inwestycje z góry skazana na niepowodzenie gdzie jedynym założeniem i celem zysku jest tylko i wyłacznie dopłata.

 

Kolego kupywałeś Pole w ostatnich latach? zastanawiałeś sie dlaczego jest tak drogo. Otóż ludzie co mieli pieniądze nie pakowali ich na lokaty itd. tylko inwestowali w pewną inwestycje typu . POLE/Ziemia gdzie co roku jest dopłata a jeszcze niejednokrotnie słychać i tu na forum wątki o czynszach +tysiąc i wiecej plus dopłaty+ podatek

 

A do ST masz jeszcze jakieś wątpliwości ? przeciez wszyscy Ci kto wiedział / usłyszał kwotę 330euro co robili, właśnie siali tyle ile tylko mogli wiec czemu tu takie zdziwienie? 

 

 

Aha i jeszcze jedno nie wiedziałem ani nie słyszałem o dopłatach w Polsce w latach 80' ub wiek przybliż wątek bądź zapodaj jakieś źródło

Edytowano przez janczar810

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

Rownowartość ok 200 euro wg ciebie wystarcza na nawozy , paliwo i ochronę 1ha .

Jeśli nie masz na myśli uprawy żyta w monokulturze , przy plonie 30 q/ha , to chętnie zapoznam się z twoimi wyliczeniami przy dowolnej uprawie poza łubinem na przyoranie i ugorem .

Swoją droga taki post wskazuje na kompletny brak znajomości  cen środków produkcji , zaleceń agrotechnicznych i zwiazanych z tym nakładów finansowych.

no patrz i ja stary dureń potrafię wyjść na swoje a ty taki filozof i nic ? :D

dla twojej wiadomości to mam 55 ha i 100 szt bydła 

więc chyba jednak coś potrafię ? i trochę porobić jest przy czym  ;)

 

 

 

dopłat mam prawie 80 tys i jest to czysty szmal bo na opłaty i koszty to potrafię zarobić i to z sporą  nawiązką 

mój stan konta potwierdza że potrafię i nie potrzebuję żadnych fikcyjnych wyliczeń nawiedzonych filozofów 

którzy wiadomo stwierdzą że nic się nie opłaci i tyle 

 

tak panowie zabawa w rolnictwo nie jest dla wszystkich 

jak pole było darmo to też było źle, bo poco ? bo robić trzeba itp . 

 

 

radziłem sobie bez dopłat bo zaczynałem dość dawno ,wszystkie działki jakie kupiłem to przed wejściem do UE

chętnie popatrzę jak zabiorą dopłaty i posłucham kwiku jaki będzie wydawać elita polskiego rolnictwa której nic nigdy się nie opłaciło ;)  


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Idąc twoim krokiem wszyscy miejmy po 100 krów i produkujmy 3x więcej mleka niech będzie po 20gr sam zaczniesz kwiczeć. Te 100 twoich krów może oznaczać że albo lubisz tę robotę albo to że nie mógł byś się utrzymać mając 20.


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    432

Czy ktos sie utrzymaczy nie zalezy na jakim poziomie zyje a wiekszosc zyje na dosc wsokim poziomie.

Co do tego ile kosztuje utrzymanie ha pola powiem ze ja na 1ha miesznki zbozowej na nawozy odzywki oprysk bez paliwa i zboza wychodzi ponad 700zł

Do kolegi wyzej michodziło zeby zucic rolnictwo skoro sie nie opłaca i isc do pracy a nie zeby dorabiac do gospodarki

U mnienatomiast pelno takichco im sie nic nie oplacia jak kase z uni rzuca to pierwsi po ciagniki prasy przyczepy a potem ee to sie nie oplaci tamto tez nie a to juz wogole a sami to kupuja i sie smieja zeby tylko imdac dzierzawe najlepiej za darmo albo za podatek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

no patrz i ja stary dureń potrafię wyjść na swoje a ty taki filozof i nic ? :D

dla twojej wiadomości to mam 55 ha i 100 szt bydła 

więc chyba jednak coś potrafię ? i trochę porobić jest przy czym  ;)

 

 

No to wypada mi pogratulować bogactwa.

Ja tam biedak jestem , bo ani jednej sztuki nie posiadam , ani nigdy nie posiadałem.

Sam nie wiem czy ze wstretu do smrodu krowiego łajna , czy też obawy przed przydomkiem cow-boy , a może  zwykłago lenistwa .

Jedno wiem z pewnośćią , moim dzieciom brak bydla w obejsciu nigdy nie przeszkadzał , podobnie jak sąsiadom .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

a wiec jesli uważasz ze aktualny system dopłat jest OK. To faktycznie mamy odmienne zdania i od tego jest forum.

Otóż ARiMR przymuje wnioski na zakładanie sadów ekologicznych pakiet na 5lat dopłata zapewne wiesz jaka jest :P a owa plantacja jest sadzona na urodzajnej ziemi na VIz pakiet sie konczy i ani sadu ani owoców przykładów jest multum gdzie nie setki tys. złoty tylko milardy euro są wydawane w błoto w inwestycje z góry skazana na niepowodzenie gdzie jedynym założeniem i celem zysku jest tylko i wyłacznie dopłata.

 

Kolego kupywałeś Pole w ostatnich latach? zastanawiałeś sie dlaczego jest tak drogo. Otóż ludzie co mieli pieniądze nie pakowali ich na lokaty itd. tylko inwestowali w pewną inwestycje typu . POLE/Ziemia gdzie co roku jest dopłata a jeszcze niejednokrotnie słychać i tu na forum wątki o czynszach +tysiąc i wiecej plus dopłaty+ podatek

 

A do ST masz jeszcze jakieś wątpliwości ? przeciez wszyscy Ci kto wiedział / usłyszał kwotę 330euro co robili, właśnie siali tyle ile tylko mogli wiec czemu tu takie zdziwienie? 

 

 

Aha i jeszcze jedno nie wiedziałem ani nie słyszałem o dopłatach w Polsce w latach 80' ub wiek przybliż wątek bądź zapodaj jakieś źródło

Ja także nie słyszałem o dopłatach w Polsce w latach 80-tych To chyba oczywiste ze chodziło mi o Unię Wówczas dopłaty do produkcji doprowadziły do załamania na rynku i potężnej nadprodukcji Sam piszesz jak działa ten system że jeśli ktoś usłyszy o gwarantowanej kwocie dopłaty do tony wyprodukowanego zboża to będzie produkował na potęgę podobnie jak było ze strączkowymi Jak to się skończy to chyba łatwo przewidzieć A co do patologii w ARiMR to temat rzeka To nie Unia narzuciła nam sady ekologiczne - to polski wymysł aby kolesie się obłowili Co do systemu dopłat to owszem dostrzegam masę absurdów ale dopłaty do produkcji to absurd jeszcze większy niż te obecnie występujące Wystarczyłoby rozliczyć pomysłodawców dotowania sadów ekologicznych i to jakie skutki odniosło wydanie tych pieniędzy Gdyby pomysłodawcy zostali solidnie i przykładnie ukarani to gwarantuję ci że nie byłoby podobnych tematów w przyszłości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

Idąc twoim krokiem wszyscy miejmy po 100 krów i produkujmy 3x więcej mleka niech będzie po 20gr sam zaczniesz kwiczeć. Te 100 twoich krów może oznaczać że albo lubisz tę robotę albo to że nie mógł byś się utrzymać mając 20.

gdzie napisałem że mam 100 krów ? 

dziecko widać jakie masz pojęcie jak nie rozumiesz co kto pisze nawet 

 

 zadaje pytanie dla takich jak ty ...dlaczego to ja potrafię gospodarzyć w rożnych warunkach i dostosować się do zmian i nie narzekać ? 

 

scoffer

 

wiesz bogactwo to pojęcie względne więc nie filozofuj bo mnie to nie rusza 

nie każdy jest zacofanym  fanem  BIZONA i URSUSA tak jak ty  ;)   

pewnie sąsiadom też to nie przeszkadza a dzieci to są w niebo wzięte z zachwytu  :D  :D  :D jaki tam przydomek ci wymyślili ? 

 

jako zagorzały fan pisuaru zapewne też nie należysz do zbyt pracowitych czy zaradnych skoro tak ci UE wadzi 

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No widzisz nie każdy lubi żyć jak Ty z czapką w zębach i na kolanach mówiąc że ślimak to ryba a marchewka owoc :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

nie no staszek ...nie ma to jak stać w kolejce po 500+ z podniesioną głową jak sam pisałeś  ;)

to dopiero są zaszczyty których na szczęście nigdy nie zaznam ;)  

 

 

 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Ja także nie słyszałem o dopłatach w Polsce w latach 80-tych To chyba oczywiste ze chodziło mi o Unię Wówczas dopłaty do produkcji doprowadziły do załamania na rynku i potężnej nadprodukcji Sam piszesz jak działa ten system że jeśli ktoś usłyszy o gwarantowanej kwocie dopłaty do tony wyprodukowanego zboża to będzie produkował na potęgę podobnie jak było ze strączkowymi Jak to się skończy to chyba łatwo przewidzieć A co do patologii w ARiMR to temat rzeka To nie Unia narzuciła nam sady ekologiczne - to polski wymysł aby kolesie się obłowili Co do systemu dopłat to owszem dostrzegam masę absurdów ale dopłaty do produkcji to absurd jeszcze większy niż te obecnie występujące Wystarczyłoby rozliczyć pomysłodawców dotowania sadów ekologicznych i to jakie skutki odniosło wydanie tych pieniędzy Gdyby pomysłodawcy zostali solidnie i przykładnie ukarani to gwarantuję ci że nie byłoby podobnych tematów w przyszłości

 

odebrałem własnie tak Twoje słowa o dopłatach do produkcji. 

Według mnie kwotowanie do produkcji było by najlepszym rozwiazaniem i o zadnych spekulacjach mowy by nie było a tak dzień po zniesieniu kwot mlecznych znalazła sie nadprodukcja .

 

A co do tworzących ustawy różnego rodzaju rozporządzenia paragrafy itd. robią to ludzie na stanowiskach z pieniedzmi których chcą mieć jeszcze wiecej. Tworzenie furtek tylko dla siebie znajamych itd. są to prawnicy którzy za owe sugestie w swych kancelariach biorą kupe kasy. Dla przecietnego KOWALSKIEGO msc zarobku rzędu 10-13tys + jak to zwą UPOSAŻENIE  szczyt marzeń a dla nich marne grosze na waciki. 

 

Słyszeliście moze o spotkaniu państw założycielskich UE no własnie a gdzie pozostałe państwa jest ich 27? czy 28 :)

No dobra jesli w tym wąskim gronie państ założycielskich panują nastroje antyunijne nie znaczy to nic dobrego dla osób polegajacych tylko na dopłatach na róznego rodzajach RS PWB itd. a ci którzy kupywali ziemie po 100tys. za hektar mozne sie okazać iz z tej kwoty zejdzie pare zer 

 

 

UE=Czarna dziura=organizm trawiący wszelaką gotówke 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nie no staszek ...nie ma to jak stać w kolejce po 500+ z podniesioną głową jak sam pisałeś  ;)

to dopiero są zaszczyty których na szczęście nigdy nie zaznam ;)

 

Ja tam nie wnikam za czym Ty w kolejce stoisz jak 10 lat temu pierwszy raz zachodni ciągnik na oczy widziałeś bo 500 + to wnioski przez internet się składa a kasa na konto wpływa tylko wydajesz czyli napędzasz gospodarkę taką jak Twoja :P B) bo łapki wyciągasz by pole obrobić -_- Nie zaznasz bo Ci nie przysługuje bo tak w nocy byś leciał znam ja takich jak Ty to za 5 groszy żabęby pędzili na drugi koniec świata :D :D :D

odebrałem własnie tak Twoje słowa o dopłatach do produkcji. 

Według mnie kwotowanie do produkcji było by najlepszym rozwiazaniem i o zadnych spekulacjach mowy by nie było a tak dzień po zniesieniu kwot mlecznych znalazła sie nadprodukcja .

 

A co do tworzących ustawy różnego rodzaju rozporządzenia paragrafy itd. robią to ludzie na stanowiskach z pieniedzmi których chcą mieć jeszcze wiecej. Tworzenie furtek tylko dla siebie znajamych itd. są to prawnicy którzy za owe sugestie w swych kancelariach biorą kupe kasy. Dla przecietnego KOWALSKIEGO msc zarobku rzędu 10-13tys + jak to zwą UPOSAŻENIE  szczyt marzeń a dla nich marne grosze na waciki. 

 

Słyszeliście moze o spotkaniu państw założycielskich UE no własnie a gdzie pozostałe państwa jest ich 27? czy 28 :)

No dobra jesli w tym wąskim gronie państ założycielskich panują nastroje antyunijne nie znaczy to nic dobrego dla osób polegajacych tylko na dopłatach na róznego rodzajach RS PWB itd. a ci którzy kupywali ziemie po 100tys. za hektar mozne sie okazać iz z tej kwoty zejdzie pare zer 

 

 

UE=Czarna dziura=organizm trawiący wszelaką gotówke 

 

Ioby to się wtedy tych cudeniek z dopłatami kupionych za grosze kupi na licytacji a ziemi to ile dusza zapragnie będziesz mógł obrabiać

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

 staszek strasznie ty zagraniczny , mógłbyś po polsku a nie po mongolsku  ;)

 czyli jednak wstyd a nie podniesiona głowa , to po co żeś tak łgał ?  :D  :D  :D

  


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jakbyś w szkołę kamieniami nie rzucał to byś dziś problemu z czytaniem nie miał ;) a tak musisz krówki pasać ja tego robić n ie muszę ale każdy ma prawo żyć jak chce B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

nie no staszek ...nie ma to jak stać w kolejce po 500+ z podniesioną głową jak sam pisałeś  ;)

to dopiero są zaszczyty których na szczęście nigdy nie zaznam ;)

Z miłości do krów dzieci się nie rodzą , a do cielat 500+ nie przysługuje.

Jedynym plusem jest to, że krowy chodzą bez majtek, bo znam takich co bez nich du..y by nie widzieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

filozofie z koziej Wólki jak to sam pisałeś , skoro o czymś nie wiesz to nie znaczy że tego nie ma 

bo jakimś dziwnym trafem mam prawie 300+  do 60 szt- czyli  około 18 tys na rok 

coś bardzo słaby jesteś z dopłat skoro wiesz tylko o 200 ero do ha  ;) 

 

 

dzieci  to się będą rodzić moim dzieciom  które są już dorosłe, więc  nie bardzo trafione te złośliwości 

silisz  się jak dziecko a niby taki dorosły jesteś , postaraj się bardziej bo na razie obnażasz tylko swoja niemoc 

 

 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

no patrz masz rację choć raz  :D  :D  :D

staraj się  najpierw sprawdzać swoje zwidy zanim coś spleciesz , bo trochę za dużo tych bredni jak na człowieka który  uchodzi za dorosłego i wielkiego ziemskiego bogacza 

 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kasienka555
      Witam wszystkich
      Potrzebuję pomocy/porady.
      A więc odziedziczyłam działkę o powierzchni 6 arów (600m2) ta działka stoi i nie ma z niej żadnego pożytku, na działce podłączona jest woda i nawet dostęp do prądu oraz studnia, nie mam zielonego pojęcia co mogłabym na niej zrobić żeby cokolwiek z niej mieć, nie interesuje mnie nic z stylu ogródka ponieważ posiadam ogród, byłabym zainteresowana np fotowoltaika ale nie wiem czy moja działka jest kompetentna do tego, być może są rośliny na których można się wzbogacić nie wiem. Proszę o porady będę bardzo wdzięczna. Pozdrawiam! :)
    • Przez franek230
      Dobry wieczór
      Mam 16.5 hektara użytków rolnych i 43 sztuki DJP bydła. Czy ktoś z Was wie jak obliczyć, ile litrów ropy przysługuje mi na cały rok?
      Serdecznie pozdrawiam :)
    • Przez Mario8610
      Witam, zastanawiam się nad zakupem używanego ciągnika i szukam kredytu z ratami rocznymi, brał ktoś taki kredyt jak to wygląda od strony formalnej. Daje jakiś bank taki kredyt?
    • Przez tomi003
      Dzień dobry, reprezentuję polską firmę Respect Energy S.A. - 100% Zielona Energia.
      Zajmujemy się zabezpieczaniem gospodarstw rolnych przed podwyżkami cen energii, taryf C (C11, C12A,C12B itd), w tym momencie możemy już podpisywać i zamrażać cenę prądu od roku 2025,2026,2027,2028 ... aż do roku 2036. 
      Na ten moment mogę Państwu zaproponować cenę stałą 690zł/MWh (0.69zł/kWh) nawet do 2030 roku, opłata handlowa 0zł. 
      Więcej informacji na stronie internetowej : www.respect.energy
      Zapraszam do współpracy.
      Tomasz Kędzior
      Account Manager
      tel. 519 704 485
       
      Poniżej kilka słów o naszej firmie:
      Respect Energy:
      · Jesteśmy polskim wytwórcą i sprzedawcą energii pochodzącej w 100% z OZE.
      ·  Handlujemy energią globalnie w ponad 20 Państwach w tym NASDAQ Commodites, a od kilku lat na rynku detalicznym w Polsce.
      · W zestawieniu największych firm w kraju wg rankingu Rzeczypospolita 500 jesteśmy na 47 miejscu (wyprzedzamy takie firmy jak m.in. CCC, Allegro, ING Bank Śląski, MBank). 
      ·  Zrzeszamy blisko 700 profesjonalnych wytwórców OZE oraz posiadamy własne źródła np. trzecia największa instalacja fotowoltaiczna w Europie -Zwartowo (300 hektarów paneli w jednym kawałku).
      · Respect Energy i Electricite De France (największy na świecie operator elektrowni jądrowych) podpisały 13.01.2023 umowę o współpracy dotyczącej rozwoju projektów energetyki jądrowej w Polsce w oparciu o technologię SMR NUWARD.
      · W każdym produkcie zapewniamy Gwarancje Pochodzenia redukujące ślad węglowy Klienta.
      · Zdecydowały się na nas takie firmy jak m.in.: T-Mobile, BNP Paribas, Solaris, Raiffeisen, Skanska, Omaplast, Bioenetech, Velux, Energylandia, Rossmann, Tchibo, Miasto Rzeszów oraz wiele innych miast, MWPiK Rzeszów, spółki miejskie typu (MPK, MZBM, MPGK) Hotel Arłamów, Hotele Prezydenckie, PSB Mrówka, Powiaty (powiat przeworski) oraz całe Gminy (Radzyń Podlaski) , SPODEK w Katowicach i tysiące innych biznesów
    • Przez kingway
      Witam , czy faktura proforma jest coś ważna ? Chodzi o to , że mój dostawca wystawił mi fakturę proformę i teraz chce abym ją opłacił tą proformę przed  dostawą  . Ja wolałbym taką zwykłą fakturę bo  miałem taki przypadek przy składaniu o dopłaty do nawozów i był problem , że nie chcieli mi przyjąć wniosku ze względu na tą proformę chociaż była opłacona  , ale kierownik twierdził , że proformy to takie faktury jakby informacyjne bez żadnego większego znaczenia . Tym bardziej , że przy dostawie dostawałem do tego zwykła fakturę z innym numerem niż na tej proformie (choć proformę opłaciłem )  I teraz mam dylemat bo z tego co wiem to proforma jest  taką fv niezbyt ważną .... 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj