Polecane posty

wladko119    0

Witam wszystkich  :rolleyes:

Chciałbym wam zadać pytanie a mianowicie jaką chlewnie postawie (wymiary,wielkość) za Młodego Rolnika 

Oczywiście chlewnia na pewno nie na rusztach bo za drogo.Z góry mówię że to miała by być skromna chlewnia nie mam tura ale to nie problem bo bym sobie najął znajomego co ma tura (jeśli chodzi o głęboką ściółkę)  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego za 100 tyś nie zrobisz takiej inwestycji która przynosiła by Ci dochód w produkcji świń. Szkoda tych pieniędzy. Jeżeli myślisz o takiej produkcji, to minimum chlewnia na 1000 szt i tucz kontraktowy. Ale to koszt budowy ok 500-600 mówię tu o systemie bezściołowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

miloszewski4110 nie znam Cie ale ta wypowiedzią wyglądasz na jakiegoś przedstawiciela firm kontraktujacych tucz świń. co do pytania kolegi wladko119 pewnie ze warto taki budynek postawić niż nakupic maszyn, które dochodu nie przynoszą, tylko trochę scinaja koszty i czas w uprawie. za 100 tysięcy jak będziesz Dużo robił sam z jakimś murarzem to na 250 sztuk postawisz chlewnie na głębokiej sciolce. to już jest ilość, która pozwoli Ci zarobić trochę. bo np wpuszczając naraz 250 czy to Duńczyk czy krajowy PIC, to sprzedajesz najpierw 70 sztuk a reszta pójdzie późnej jako cały samochód i wtedy uzyskasz najlepsze ceny na rynku, bo za ilości calosamochodowe płacą najwięcej, a za te 70 też dostaniesz dobra cene. widzisz nawet teraz jakie są różnice w cenach, na skupach po 4,6-4,7 a całe auto po 5,40, także na takich rzutach zarobisz i najważniejsze że nie będziesz musiał budynku stawiać za kredyt tylko zbudujesz go tak jakby za darmo, a jak świnie nie wypalą w co wątpię to przerobisz na coś innego ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444

kolego a wiesz ile tera jest papietologi i pozwoleń na budowę chlewni zgody sąsiadów i tym podobne najpierw zglebij ten temat a za 100tys to szału nie p ostawisz teraz chwilowo świnie nieźle płacą ale przez kilka poprzednich lat to katastrofa żeby na tym zarabiać specjaliści mówią ze trzeba produkować w tysiącach sztuk


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matys1990    23

Rób ruszta, za kilka lat bedziesz załował. Ludzi do pomocy co raz mniej i na rusztach jest duuzo lzej. Z młodego jak cos to tylko wyposazenie bierz, materiału budowlanego nie radze bo bedą Ci pustaki liczyć..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

miloszewski4110 nie znam Cie ale ta wypowiedzią wyglądasz na jakiegoś przedstawiciela firm kontraktujacych tucz świń. co do pytania kolegi wladko119 pewnie ze warto taki budynek postawić niż nakupic maszyn, które dochodu nie przynoszą, tylko trochę scinaja koszty i czas w uprawie. za 100 tysięcy jak będziesz Dużo robił sam z jakimś murarzem to na 250 sztuk postawisz chlewnie na głębokiej sciolce. to już jest ilość, która pozwoli Ci zarobić trochę. bo np wpuszczając naraz 250 czy to Duńczyk czy krajowy PIC, to sprzedajesz najpierw 70 sztuk a reszta pójdzie późnej jako cały samochód i wtedy uzyskasz najlepsze ceny na rynku, bo za ilości calosamochodowe płacą najwięcej, a za te 70 też dostaniesz dobra cene. widzisz nawet teraz jakie są różnice w cenach, na skupach po 4,6-4,7 a całe auto po 5,40, także na takich rzutach zarobisz i najważniejsze że nie będziesz musiał budynku stawiać za kredyt tylko zbudujesz go tak jakby za darmo, a jak świnie nie wypalą w co wątpię to przerobisz na coś innego ;-)

 

Masz rację na pewno lepszą inwestycją będzie budowa chlewni jak ładowanie kasy w maszyny dziś jest masa firm świadczących usługi i często lepiej maszynę wynająćć jak mieć ją na własność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladko119    0

staszek131415 dobrze mówisz czyli za 100 bym się zmieścił na 200 szt. budował mury bym sam i takie łatwiejsze elementy mój tata jest po szkole budowlanej i jest obeznany w tych sprawach więc z tym bym nie miałem problemu  a dach to bym sobie tanią firmę najoł .A pozwolenie to bym dostał bo mieszkam na odludziu obok mnie mam tylko 1 sąsiada rolnika   :P Oczywiści mówimy o głębokiej ściółce 

Edytowano przez wladko119

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

przelicz konkretnie na co sobie możesz pozwolić ja zmieniałem dach na chlewni w listopadzie miało mnie kosztować 50 tysi a wyszło ze wszystkim 72 tysie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladko119    0

Dach 72 tyś za to mam oborę uwięzieniowo na byki .Wiem lecę po kosztach ile się da zobaczymy może jednak nie będzie się opłacało iść ww trzode tylko w bydło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może jeszcze inaczej: jaki budżet na tego typu inwestycje posiadasz? Bo budowa małej chlewni też mija się z celem jeżeli chcesz poważnie myśleć o hodowli świń. Im więcej szczegołów podasz tym łatwiej będzie pomóc i doradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GLiws    0

Rok temu budowałem chlewnię, dosyć sporą, trafiłem wtedy na tę firmę: http://wpwinvest.pl/oferta/konstrukcje-drewniane, wydaje mi się, że to dobra opcja jeżeli chcesz taki budynek postawić stosunkowo tanio i szybko (korzystają z prefabrykatów, większość elementów przyjeżdża na budowę gotowych, tylko je składają).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Gąsiorek777
      Witam,
      Orientuje się ktoś może jaki może być koszt +/- wylania fundamentów "basenu" pod chlewnię na rusztach, może ktoś ostatnio budował chociaż zdaję sobie sprawę że teraz cięzki czas na takie inwestycje. 
      Wymiary 40mx20m głębokość 0,8m/1m
    • Przez Kubos43
      Planuje modernizacje budynku, 4 pomieszczenia o łącznym wymiarze 16x8 metra podzielone po równo co daje 4x8 chce zaadaptować do chodowli świń. 
      Początkowo planowałem zrobić to w systemie głębokiej ściółki jednak teraz bardziej schylam się ku rusztom betonowym, murki i posadzki i tak muszę wykonać a mam możliwość pójścia w górę bo do stropu ponad 3 metry. 

      chciałbym zrobić  wanny pod każdym pomieszczeniem osobno i tak żeby wystarczyło na cały tucz od 20 kilogramów. 
       
      czy wystarczą wanny z posadzką i ściankami murowanymi z bloczka?
      Jak to wszystko uszczelnić żeby gnojowica nie rozprzestrzeniała się poza wannę? 
      czy 1 metr głębokości wystarczy? 
    • Przez Rolnikk19
      Część. Mam pytanie czy ma ktoś okna typowo inwentarskie (zdj)?Chodzi mi głównie opinię o ich jakości i wytrzymałości(pękanie,powinien koloru). Pozdrawiam



    • Przez luki02165
      Witam 
      Orientuje się ktos jaki jest koszt postawienia chlewni na 50 sztuk loch wraz z tuczarnia Wszystko w jednym budynku i pełnym wyposażeniem?
      Pozdrawiam 
    • Przez Macias2901
      Witam mam pytanie czy ktoś wie ile jaki jest koszt budowy chlewni na 100loch w cyklu otwartym 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj