Pawell30

Wymiana płynu chłodniczego John Deere 6630

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
wymiana
Pawell30    0

Witam,

Panowie czeka mnie wymiana płynu chłodniczego w JD 6630 z 2010 rok.

Wiosną chciałem się zabrać za to lecz nie dało się zagrzać maszyny. Górny wąż był ciepły natomiast dolny zimny czyli termostat zamknięty. Nie pomógł nawet karton którym zakryłem chłodnice. W serwisie Panowie twierdza ze w bloku jest spust jednak ja go nigdzie nie widzę.

W manualu JD również nie ma nic o korku spustowym w bloku. Na dodatek w opisie wymiany na stronie manuals.deere.com w chłodnicy z przodu jest pokrętło przyłączania/odłączania o którym Panowie w serwisie też nie wiedzą.

Może ktoś z Was wymieniał płyn w 6630 i wie coś na ten temat, jeśli jest ten korek spustowy w bloku to gdzie i do czego to pokrętło w przodzie chłodnicy.

W internecie nic nie znalazłem tylko same poradniki ale nic konkretnego.

Z góry dziękuje za odpowiedz i Pozdrawiam

zetores    16

Odkręć wąż i po problemie. Nie wszystkie samochody mają kraniki, więc jak by mieli spuszczać mechanicy płyn?

Edytowano przez zetores

Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

Wiadomość z agroFakt.pl

Uziu92    3104

i nie zapomnij z nagrzewnicy spuscic, weze do niej ida pewnie w slupku wiec pod slupkiem powinny byc opaski.

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Omniq
      Witam
      Sytuacja zmusza mnie do szybkiego zakupu ciągnika, wybór padł na 7530 Premium. Mój budżet w tej chwili pozwala mi na maszynę w okolicach 8 tyś motogodzin. Na co szczególnie zwrócić uwagę w tym modelu przy takim przebiegu? Jaka jest przypuszczalna żywotność tych maszyn (silnik, skrzynia)?
    • Przez kisiol
      Witam. Mam problem z ciągnikiem jd 6530, maszyna podczas jazdy szczególnie po drodze ,czyli z Max prędkością ogranicza moc. Błędy jakie pokazuję to 1569 fmi 31 i czujnik temperatury powietrza w kolektorze dolotowym. W diagnostyce temp. powietrza podczas jazdy dochodzi do 98stopni i wtedy przechodzi w tryb awaryjny , po zwolnieniu i opadnieciu temp. ciągnik znowu jedzie i tak cały czas. Spotkał się ktoś, z tym problemem. 
    • Przez Kryston
      Witam. Wie ktoś może jak sprawdzić historie kodów błędów w 7530? Wcześniej pojawił się jakiś błąd ECU, po ponownym odpaleniu znikł. Chciałbym go odczytać i sprawdzić. 
    • Przez vegeta23
      Witam.
      Jestem nowym posiadaczem John Deere 6330 Premium ze skrzynią AutoQuad. Jest to mój pierwszy JD.
      Piszę z zapytaniem o to czym powinienem zająć się po zakupie. Ciągnik jest z 2009r i ma 6000mth.

Oleje i filtry to wiadomo. Z tego co znalazłem na forum do wymiany mam
      Filtry:
      1. Filtr oleju
      2. Filtr hydrauliczny
      3. Filtr hydrauliczny skrzyni biegów
      4. Filtr paliwa wstępny
      5. Filtr paliwa
      6. Filtr powietrza główny
      7. Filtr powietrza bezpiecznik
      8. Filtr kabinowy x2
      Oleje:
      1. Olej silnikowy
      2. Olej hydrauliczny.
      3. Olej w skrzyni biegów
      4. Olej w zwolnicach
      5. Olej w mostach.

Czy zgadzacie się z tymi pozycjami?
      Tutaj też moje pytania
      1. Czy olej w TLS się wymienia?
      2. Czy olej w skrzyni biegów i hydraulice jest ten sam i wlewany jednym wlewem czy są oddzielnie?
      3. Jakie oleje zastosować do danych podzespołów:
      - silnik
      - hydraulika
      - skrzynia biegów
      - zwolnice
      - mosty
      - TLS?
      4. Czy w grę wchodzą jedynie oryginalne oleje JD czy może możemy stosować zamienniki lub oleje innych producentów.
      5. To samo pytanie do filtrów. Czy zamienniki są wystarczające? Znalazłem na forum tę rozpiskę:

Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi i pomoc i proszę o wyrozumiałość. Jestem świeży w temacie JD i chciałbym zadbać o nowy nabytek jak najlepiej lecz może z zachowaniem rozsądnych kwot za części zamienne bo wiadomo że jak czasami sypną cenami z serwisu to aż się włos na głowie staję dęba.
      Pozdrawiam.
    • Przez Kredens1337
      Ma ktoś jakieś namiary na mechanika działającego na podkarpaciu?
      John Deere 6330 miga kontrolka świec żarowych i jest sygnał dżwiękowy. Czasami nie dzaiła rewers, jedynie w pozycji jazdy (przad albo tyl) miga N
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.