Zetix

Siłownik pomocniczy zasada działania (wyrywa mocowanie)

Polecane posty

Zetix    46

Cześć , szybkie pytanie.

W moim ursusie jest siłownik pomocniczy , nie wiem czy oryginalnie czy nie...od 6 lat tak z nim jeździmy , ale problem zaczyna się przy pługu :) Mam ciężki pług 3obrotowy Kuhn i drugi raz w przeciągu 2 lat wyrwało mi mocowanie dolne siłownika pomocniczego (oderwało spaw od bloku) jakim cudem?

U mnie siłownik jak ściągnę go z ramienia i położę w kabinię (jest wciśnięty) i dam do końca podnoszenie to najpierw cały siłownik się wysuwa a dopiero później tamten w środku (traktora) zaczyna działać , zaorałem tak 10ha bez tego wspomagającego siłownika i większej różnicy nie zauważyłem bo nie miałem kiedy to pospawać. Teraz moje pytanie , czy to tak ma działać czy dopiero jak jest podłączony pod ramie (na sztywno) to wtedy one razem działają synchronizacji? Bo tak chyba powinno być ... bo z tego wynika że jak go założę to tamten siłownik wgl w traktorze nei działa tylko ten pomocniczy :) Druga sprawa... można to zaślepić? Tzn przewody i mieć to z głowy? Nic się nie stanie? Nie jest mi ten siłownik raczej potrzebny bo ... do czego? :) Jak to ma tak działać to sikam na to ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siłownik który ma lżej zawsze wysuwa sie pierwszy. Jeżeli pęka Ci spaw to po prostu za słabo pospawales lub blok to inny stop metalu I potrzebny będzie spawacz który odpowiednio dobierze technike spawania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

albo po prostu pomocnik jest za mocny i wyrywa mocowanie

 

Rozwiń swoją wypowiedź.

 

Jak zdemontujesz siłownik i zaślepisz przewody to nic złego nie może się dziać, po prostu zmniejszy się udźwig podnośnika (ale jeżeli taki Ci wystarcza to nie będzie problemu).

 

Pomocniczy wysuwa się pierwszy bo ma lżej (jak napisał to jeden już z kolegów) jeżeli jest zamontowany to te siłowniki sobie pomagają. Jak siłownik jest zamontowany i zdejmiesz z sworznia i podniesiesz do góry ramiona to siłownik nie jest przypadkiem dłuższy ( tzn czy pasuje na sworzeń?) siłownik/mocowanie są oryginalne?


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetix    46

Wygląda to tak ( nie mam fot już z dzisiaj jak to wygląda) Od 10lat (jak go mamy) to tak jest ;)  Jutro zrobię wam zdjęcia tego  wyrwanego elementu i wszystkiego co chcecie więc możecie mi podpowiedzieć jakie wam jeszcze zrobić . I tak stoi pod dachem bo robimy wtryski pompę i wtryski ... zaorałem teraz 10ha ale po żniwach znowu będzie trzeba orać 2x tyle i jak ma mi znowu wyrwać mocowanie to na co mi taka zabawa... najgorsze jest że w nocy tego nie widać i jak się jeździ to rano dopiero patrzę że ciągam siłownik po ziemi ehh


2014-08-22-12-53-36.jpg

2014-08-22-12-53-48.jpg

2014-08-22-12-54-36.jpg
 

Edytowano przez Zetix

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stefano1    40

Coś dziwny ten siłownik -  chyba nie oryginał.  Nie ma on  za krótkiego skoku? 

Edytowano przez Stefano1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetix    46

Siłownik chodzi w pełnym zakresie ramion góra dół bez żadnego problemu więc w jego długość skoku wątpię :) Zrobię wam zdjęcia jak jest wysunięty jak wsunięty i ocenicie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stefano1    40

Po zdjęciach nic się nie oceni.      Jeśli długość jest ok, to ew. siłownik  może być  za dużej średnicy  i  materiał nie wytrzymuje przeciążeń.  Jak nie to- to zwykłe zmęczenie materiału. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

tak jak kolega wyzej to samo mialem na mysli cylinder pomocnika ma za duza srednice i w tym miejscu podnosi tak jakby wiecej jak tloczysko w podnosniku tzn pomocnik dzwiga a tloczysto w podnosniku pomaga. Zmien pomocnika na taki o mniejszej srednicy i powinno byc dobrze jesli nie, zmeczenie materialu i bedzie obrywac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Domin151
      Witam mam problem otóż ostatnio orałem i  przestał działać mi podnośnik myślałem że to pompa wymieniłem na nową zaczepiłem pług  i podnosi bardzo powoli  na wolnych i wysokich obrotach podnosi tak samo przyczepę kipruje normalnie 
      filtry wyczyszczone olej max  
       
    • Przez zetor70116718
      Witam , Panowie czy może ktoś wytłumaczyć mi o co chodzi... Mianowicie ciągnik obecnie pracuje przy agregacie talerzowym i siewniku 2.5m. Agregat waga.1050 Kg , siewnik Nordsten (mała skrzynia) . Zauważyłem że podnośnik podczas drogi lub pracy w polu przy nierównościach ( dziury w drodze Polnej, bruzdy na poprzeczniakach ) , gdy podskoczy na nierówności sam opuszcza i automatycznie odrazu podnosi. Nieraz robi to powoli a nieraz gwałtownie. Czy może mi ktoś wytłumaczyć w czym tkwi problem lub spotkał sie z czymś takim ?
    • Przez mateunia19
      założyłem ten temat kiedyś ale nie mogę go znaleźć więc powtórzę. Ciągnik gdy jest zimny podniesie wszystko idealnie gdy natomiast pochodził z godzinkę przy agregacie czy talerzówce i często używało sie podnośnika następowały problemy, gdyż znacznie wolniej podnosił lub wo gule nie chciał wtedy musiałem zgasić silnik na sekundkę to znowu zaczął podnosić ale bardzo powoli. czym to jest spowodowane? jak to naprawić. Pompka ta co jest w szkrzyni pośredniej jest po regeneracji. Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez rolnikgospodarny95
      Witam balotowałem ursusem  i ciśnienie z komory uciekało jak niewiem nie trzyma zawór u ursusa 1014 sprawdziłem nawet ciśniomierzem. Do was pytanie czy można zrobić osobny rozdzielacz i gdzie z weżami się podpiąć w tym ursusie może wtedy nie bedzie uciekać jak kupię rozdzielacz osobny 
    • Przez Psajdak009
      Witam. Potrzebuję pomocy w kwestii hydrauliki w ciągniku C - 385. Na początku ciśnienie na wyjściu wynosiło 150 barów. Po podpięciu pługa obrotowego, ciśnienie spadło do 70 -80 barów i ciągnik ma problem z obrotem i trzęsie ciągnikiem. Gdy olej się rozgrzeje, to o obrocie już nie ma mowy. Teraz ciśnienie wynosi 70-80 barów i nie co może być przyczyną. Dodam, że podczas pracy z pługiem, węże bardzo się grzeją i siłownik też. Olej w normie, filtry wymienione. Zauważyłem, że olej wydaje się tak jakby był trochę spieniony. Co może być przyczyną niskiego ciśnienia. Dziękuję za podpowiedzi 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj